Dziś mamy 4 lipca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
17 maja 2022

,,Lato na Wsi'' bardzo udane. Gminna Rada Kobiet na targach

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 14-15 maja 2022 na gościnnym terenie# Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie było jak zawsze gwarnie, kolorowo, smacznie.

Majowe ,,Lato na Wsi- Święto Smaku iTradycji'',największe w województwie ogrodnicze targi wystawowe obfitowały roślinami ozdobnymi, kusiły kwiatami rabatowymi i balkonowymi, drzewkami, krzewami owocowymi. Odbywały się pokazy i konkursy kulinarne. Każdy dla siebie mógł znaleźć coś do ogrodu,posmakować wspaniałych różnorodnych -swojskich-gospodarskich wyrobów i miło rodzinnie spędzić czas. W tegorocznych targach udział wzięła Gminna Rada Kobiet z Dobrcza, która reprezentowała Powiat Bydgoski oraz Gminę Dobrcz. Panie z KGW Trzebień, Kotomierz w osobach Edyta Wszołek, Ewa Styga, Barbara Winklarz, Małgorzata Kocoń, Teresa Szela przygotowały smaczne wypieki, serwowały do tego kawę, herbatę, soki, napoje z rabarbaru. Swe rękodzieło pokazały Barbara Hipnarowicz oraz Alicja Ożóg. Przy stoisku z ziołami uwijali się jak czarodzieje Tomasz i Katarzyna Rymasz. Chętni nabywali ich różnego rodzaju zioła, kremy na różne dolegliwości, smakowe octy, degustowano napój z ogrodowych kwiatów uznawanych czasami za chwasty. Smakował wybornie. Do konkursu kulinarnego Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów'' przystąpiła Małgorzata Wesołowska prezentując tego dnia ser topiony z kminkiem. Owoce dziś można kupić przez cały rok. Dawniej na zimę przygotowywano susz z wszystkich owoców jakie obdarował sad wiejski. Dziś mało kto go robi - bo pracochłonny-ale gdy posmakuje to chętnie spożywa. Takie suszone pyszności polecał i serwował Jan Sikora,który wytwarza we własnym gospodarstwie.

Plenerowa impreza odbywała się przy słonecznej pogodzie co przyciągnęło tłumy zwiedzających ludzi. Towarzyszyło jej dożo imprez,pokazów. Każdy znalazł coś dla siebie. Nad całością przy naszym stoisku, z ramienia ODR Minikowo czuwała pani Martyna Wamka a nasze uczestnictwo umożliwiła gmina udostępniając na tę okoliczność transport.

Materiał: Barbara Hipnarowicz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

O braciach przesiąkniętych sportem! Rozmowa z Edwardem Mikrutem

Jakiś czas temu w Koronowie odbył się X Bieg Imienia Braci Mikrutów. Byli to# oszczepnicy ze wsi Wiewiórki, którzy osiedlili się na terenach Koronowa i na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku zapisali się na kartach polskiej historii sportu. Spotkaliśmy się z synem jednego z nich – Edwardem Mikrutem, aby przypomnieć historię rodziny, która „przesiąknęła sportem”.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj jest Dzień Psa. Leśnicy radzą, jak je wyprowadzać do lasu

Dzisiaj jest Dzień Psa i z tej okazji leśnicy z# Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przypominają, co należy zrobić, aby spacer z psem po lesie był bezpieczny dla nas i naszych czworonogów.

(czytaj więcej)