Dziś mamy 4 lipca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
21 czerwca 2022

17 wypadków w województwie! Podsumowano statystyki z weekendu

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Od środy do niedzieli policjanci prowadzili wzmożone działania „Bezpieczny Weekend - Boże Ciało”. Akcja ta# prowadzona była głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących. W tym roku policjanci odnotowali 17 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 16 zostało rannych.

Za nami kolejny długi weekend. Dla wielu z nas był to czas wypoczynku, a dla policjantów wzmożonego ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Dlatego już w środę funkcjonariusze (15.06.2022r.) rozpoczęli działania ”Bezpieczny Weekend - Boże Ciało”, które trwały do niedzieli (19.06.2022r.). Akcja ta miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

Każdy długi weekend charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów oraz niechronionych użytkowników dróg, dlatego też na drogach mogliśmy spotkać większą ilość patroli ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Na drogach pojawili się także mundurowi na motocyklach.

Policjanci jak zawsze podczas kontroli reagowali na przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy nieprawidłowe wyprzedzanie. Mundurowi eliminowali z ruchu osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Sprawdzali także, czy osoby podróżujące autem korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia.

Policjanci nie zapomnieli również o pieszych. Zwracali szczególną uwagę na prawidłowość poruszania się ich po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Podczas „Długiego Weekendu - Boże Ciało”, który trwał od środy do niedzieli, na drogach naszego województwa doszło do 17 wypadków, w których jedna osoba zginęła, a 16 zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali 208 kolizji. Ponadto, policjanci wyeliminowali z ruchu aż 135 kierujących będących pod wpływem alkoholu!

Materiał: st. asp. Remigiusz Rakowski – KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

O braciach przesiąkniętych sportem! Rozmowa z Edwardem Mikrutem

Jakiś czas temu w Koronowie odbył się X Bieg Imienia Braci Mikrutów. Byli to# oszczepnicy ze wsi Wiewiórki, którzy osiedlili się na terenach Koronowa i na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku zapisali się na kartach polskiej historii sportu. Spotkaliśmy się z synem jednego z nich – Edwardem Mikrutem, aby przypomnieć historię rodziny, która „przesiąknęła sportem”.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj jest Dzień Psa. Leśnicy radzą, jak je wyprowadzać do lasu

Dzisiaj jest Dzień Psa i z tej okazji leśnicy z# Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przypominają, co należy zrobić, aby spacer z psem po lesie był bezpieczny dla nas i naszych czworonogów.

(czytaj więcej)