Dziś mamy 4 lipca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
10 marca 2022

Drużyna harcerska i gromada zuchów dziękują za wsparcie mieszkańców

fot. Szkoła Podstawowa im. Ligi Kobiet Polskich w Kozielców

fot. Szkoła Podstawowa im. Ligi Kobiet Polskich w Kozielców

Przy Szkole Podstawowej w Kozielcu działa gromada# zuchowa Wesołe Koziołki i drużyna harcerska Nadwiślanie. Szkoła dziękuje mieszkańcom gminy za wspieranie gromady i drużyny.

Gromada została reaktywowana w 2014 roku, rok później drużyna harcerska. Dzieci z obu ekip pochodzą z miejscowości w gminie Dobrcz. Zuchy i harcerze spotykają się na zbiórkach oraz wyjazdach. Jeżdżą do kina, parków, na trampoliny, gry miejskie, koncerty itd. Biorą udział w zlotach, warsztatach, turniejach jak Festiwal Piosenki Harcerskiej Koliber czy Harcerski Bydgoski Bieg Nocny. W tym roku otrzymali w użyczenie pomieszczenia, w których zorganizowali harcówkę.

Zuchy, harcerze oraz szkoła dziękują za wsparcie mieszkańców gminy, którzy pomagają gromadzie i drużynie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

O braciach przesiąkniętych sportem! Rozmowa z Edwardem Mikrutem

Jakiś czas temu w Koronowie odbył się X Bieg Imienia Braci Mikrutów. Byli to# oszczepnicy ze wsi Wiewiórki, którzy osiedlili się na terenach Koronowa i na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku zapisali się na kartach polskiej historii sportu. Spotkaliśmy się z synem jednego z nich – Edwardem Mikrutem, aby przypomnieć historię rodziny, która „przesiąknęła sportem”.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj jest Dzień Psa. Leśnicy radzą, jak je wyprowadzać do lasu

Dzisiaj jest Dzień Psa i z tej okazji leśnicy z# Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przypominają, co należy zrobić, aby spacer z psem po lesie był bezpieczny dla nas i naszych czworonogów.

(czytaj więcej)