Dziś mamy 15 listopada 2025, sobota, imieniny obchodzą:
04 grudnia 2024

Dwa wypadki na przejściach dla pieszych. Apel do kierowców o rozwagę

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Wczoraj w Bydgoszczy doszło do dwóch wypadków z #udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Co ważne, zaistniały one na przejściach dla pieszych. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z przepisami i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść.

Kierowcy muszą pamiętać, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego często bywają bez szans na przeżycie w zderzeniu z pojazdem. Chwila nieuwagi może kosztować życie innej osoby!

O konieczności zachowania szczególnej ostrożności i jazdy zgodnej z przepisami przekonali się wczoraj (03.12.2024) uczestnicy dwóch wypadków drogowych z udziałem pieszych. Ucierpiały w nich dwie kobiety, które prawidłowo przechodziły przez przejście.

Do pierwszego doszło na ulicy Gdańskiej o godz. 15:35. Wówczas kierujący (l.61) pojazdem marki VW Passat nie ustąpił pierwszeństwa 63-latce przechodzącej prawidłowo na zielonym świetle przez przejście dla pieszych wyposażone w sygnalizację świetlną. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. Bydgoszczaninowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Sprawdzono również jego trzeźwość. Do niej policjanci nie mieli zastrzeżeń.

Dwie godziny później około godz. 17:40 kierująca osobowym nissanem kobieta (l.49) nie ustąpiła pierwszeństwa 21-latce przechodzącej prawidłowo przez przejście dla pieszych znajdujące się na ulicy Kamiennej w Bydgoszczy. Potrącona bydgoszczanka, po wyciągnięciu jej z pod auta przez strażaków, z poważnymi obrażeniami została zabrana do szpitala. Kierującej nissanem policjanci zatrzymali prawo jazdy. Sprawdzili też jej trzeźwość. Nie mieli zastrzeżeń.

W obu przypadkach będą prowadzone postępowania dotyczące spowodowania wypadku.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich użytkowników dróg o respektowanie przepisów podczas jazdy.

Jesienna auta przysparza niestety problemów kierowcom i pieszym. Słaba widoczność czy mokra od deszczu nawierzchnia wymagają od wszystkich użytkowników dróg zwiększenia uwagi na aspekty, które mogą wpłynąć na ich bezpieczeństwo. Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w okresie jesiennym jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W trudnych warunkach, przy mokrej nawierzchni radzimy zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej oraz zachować szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 15 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Dzień Świętego Marcina. Tradycje z różnych stron Europy

11 listopada w wielu krajach Europy obchodzi się# Dzień Świętego Marcina – patrona m.in. żołnierzy, podróżników, dzieci i ubogich. Święty Marcin z Tours, urodzony na terenach dzisiejszych Węgier, zasłynął z dobroci i pomocy potrzebującym.

(czytaj więcej)
0

Józef Piłsudski. Młodość współtwórcy niepodległości

Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.

(czytaj więcej)
0

Rogal świętomarciński. Tradycyjny przysmak prosto z Wielkopolski

Oferta kulinarna województwa wielkopolskiego jest# niezwykle bogata. To region, w którym tradycyjne jedzenie ma się wręcz znakomicie. Od dekad kultywowane są tu tradycyjne dla tego obszaru produkty i dania. W codziennym jadłospisie każdego Wielkopolanina znaleźć można pyry (ziemniaki) z gzikiem, polewkę na serwatce, korbal (dynię) czy plyndze (placki ziemniaczane). Jednak najznamienitszym rarytasem lokalnej kuchni jest wypiekany na 11 listopada, dzień św. Marcina - rogal świętomarciński, produkt którego nazwa została wpisana do unijnego rejestru chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG).

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości

107 lat temu urzeczywistniły się marzenia# narodu polskiego o długo wyczekiwanej wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.

(czytaj więcej)