Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:
14 czerwca 2022

Dzieci zaśpiewały pieśni religijne. Wzięły udział szkoły z całej gminy

fot. UG w Dobrczu

fot. UG w Dobrczu

10 czerwca w Szkole Podstawowej w Borównie odbył się I# Międzyszkolny Przegląd Twórczości Wokalnej. Do przeglądu zgłosiło się 25 uczestników z sześciu szkół z terenu naszej Gminy Dobrcz. Były to: SP w Dobrcz, SP Kozielec, SP Kotomierz, SP Strzelce Górne, SP Wudzyn i ZS Borówno.

Przewodnim tematem tego przeglądu były piosenki religijne. Odbył się on pod patronatem wójta gminy Dobrcz — Andrzeja Berdycha, ks. Grzegorza Bileckiego — proboszcza parafii pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Dobrczu, a także ks. Macieja Andrzejewskiego z parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Strzelcach Górnych.

Celem imprezy było zapobieganie uzależnieniom behawioralnym u dzieci, inicjowanie i utrzymanie zmian w kierunku profilaktyki uzależnień poprzez rozwój talentów wokalnych. Wskazanie na inne formy spędzania wolnego czasu, konieczności odejścia od komputera i Internetu.

Początek spotkania rozpoczął się od powitania zastępcy wójta — Sebastiana Horodeckiego, Dyrekcji ZS w Borównie — Pana Jerzego Skarbińskiego, Kapłanów — ks. Grzegorza Bileckiego, ks. Macieja Andrzejewskiego oraz uczestników. Młodzi twórcy po kolei zaprezentowali swoje zdolności wokalne, które były naprawdę imponujące.

Uczestnicy przeglądu, pod opieką swoich wychowawców, z dużym zaangażowaniem przygotowali się do występów. Wykazali się dojrzałością w doborze wykonywanych piosenek i kreatywnością podczas wykonywania utworów. Duża różnorodność piosenek sprawiła, że publiczność z zainteresowaniem słuchała i kibicowała wszystkim występującym. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek,

Wszyscy wspaniale się bawili, śpiewali i wsłuchiwali się w wiele wspaniałych pieśni religijnych, które wychwalały Pana Boga i Jego Matkę – Maryję. Poprzez wspólny śpiew zaprezentowali własne talenty muzyczne.
Tak naprawdę, wszyscy uczestnicy owego wydarzenia byli zwycięzcami i otrzymali dyplomy, ponieważ przegląd nie miał charakteru konkursowego. Nagrody zostały ufundowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomani na rok 2022. Naszym darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy, opiekunowie wspólnie zaśpiewali piosenkę pt. „Bóg jest tu” wzbogaconą o gestykulację.

Wykaz nagród wraz z podpisami, potwierdzającymi ich odbiór, znajduje się na osobnej liście.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w naszym I Międzyszkolnym Przeglądzie Twórczości Wokalnej, a także wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej imprezy. Chcielibyśmy, aby przegląd stał się tradycją w naszej szkole.

Materiał: UG w Dobrczu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)