Dziś mamy 4 lipca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
21 czerwca 2022

Eliminacje powiatowe mamy za nami. Strażacy dali z siebie 100%

fot. COEiS w Białych Błotach, KM PSP w Bydgoszczy, OSP Białe Błota, OSP Mąkowarsko, OSP Gościeradz

fot. COEiS w Białych Błotach, KM PSP w Bydgoszczy, OSP Białe Błota, OSP Mąkowarsko, OSP Gościeradz

19 czerwca 2022 r. w miejscowości Przyłęki gmina Białe Błota odbyły się# Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Rywalizacja odbywała się w kategoriach senior żeńska, senior męska oraz oldboy.

Uczestników zmagań nie oszczędzała pogoda, temperatura w cieniu dochodziła do 36⁰C, mimo tego poziom sportowy wydarzenia stał na bardzo wysokim poziomie. Świadczy to o dużej sprawności jednostek biorących udział w zawodach składających się z 3 konkurencji, tj. sztafeta z przeszkodami 7x50m, ćwiczenie bojowe oraz musztra (oddzielnie klasyfikowana).

Konkurencje przebiegały pod bacznym okiem Komisji Sędziowskiej, której przewodniczył st. kpt. Robert Kłos - Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy. W zawodach udział wzięły 23 drużyny z 16 jednostek OSP z powiatu bydgoskiego.

Na zakończenie zawodów odbyła się zbiórka, gdzie dokonano wręczenia pucharów, dyplomów oraz nagród. Uroczystego wręczenia dokonali bryg. mgr Tomasz Czajka – Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Bydgoszczy, Pan Zbigniew Łuczak – Wicestarosta Bydgoski, Pan Paweł Zuehlke – Zastępca Wójta Gminy Białe Błota oraz druh Mariusz Kozdroń – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Bydgoszczy.

Poniżej szczegółowe wyniki we wszystkich kategoriach.

Kobiece Drużyny Pożarnicze

Miejsce

Jednostka OSP

wynik

1

Mąkowarsko

126,1

2

Czarże

130,7

3

Huta

131,3

4

Wierzchucin Królewski

134,4

Męskie Drużyny Pożarnicze

Miejsce

Jednostka OSP

wynik

1

Wierzchucin Królewski

106,8

2

Wojnowo

111,6

3

Gościeradz

114,7

4

Zakład Karny Koronowo

115,0

5

Sicienko

121,7

6

Dąbrowa Chełmińska

122,8

7

Czarże

125,1

8

Suponin

130,6

9

Nowa Wieś Wielka

133,7

10

Dobrcz

138,4

11

Białe Błota

145,00

12

Solec Kujawski

146,7

13

Wudzyn

165,1

Grupa Oldboy

Miejsce

Jednostka OSP

wynik

1

Mąkowarsko

29,05

2

Czarże

29,4

3

Gościeradz

31,3

4

Koronowo

35,5

5

Dąbrowa Chełmińska

35,8

6

Nowa Wieś Wielka

38,05

Musztra
1 miejsce OSP Dąbrowa Chełmińska

Materiał: KM PSP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

O braciach przesiąkniętych sportem! Rozmowa z Edwardem Mikrutem

Jakiś czas temu w Koronowie odbył się X Bieg Imienia Braci Mikrutów. Byli to# oszczepnicy ze wsi Wiewiórki, którzy osiedlili się na terenach Koronowa i na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku zapisali się na kartach polskiej historii sportu. Spotkaliśmy się z synem jednego z nich – Edwardem Mikrutem, aby przypomnieć historię rodziny, która „przesiąknęła sportem”.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj jest Dzień Psa. Leśnicy radzą, jak je wyprowadzać do lasu

Dzisiaj jest Dzień Psa i z tej okazji leśnicy z# Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przypominają, co należy zrobić, aby spacer z psem po lesie był bezpieczny dla nas i naszych czworonogów.

(czytaj więcej)