Dziś mamy 8 lutego 2023, środa, imieniny obchodzą:
10 listopada 2022

Gala Okręgowej Inspekcji Pracy w Urzędzie Wojewódzkim

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął 9 listopada udział w# gali podsumowującej konkursy i programy prewencyjne Państwowej Inspekcji Pracy w 2022 roku.

– To dla nas bardzo ważne, że państwa instytucja pokazuje, jak pracodawcy powinni dbać o swoich pracowników i jak pracownicy powinni się zachowywać w swoich miejscach pracy – dodał.

Mikołaj Bogdanowicz podkreślił, że jakość Okręgowej Inspekcji Pracy w województwie kujawsko-pomorskim jest bardzo wysoka i nie krył zadowolenia z faktu, że jej działania wchodzą także do szkół i edukują młodych ludzi, którzy uczą się, w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Andrzej Bugalski p.o. Okręgowego Inspektora Pracy wyraził nadzieję, że to spotkanie pozwoli na dalszy wzrost bezpieczeństwa i higieny pracy we wszystkich instytucjach.

Pierwszym z podsumowywanych podczas gali programów nosił tytuł „Zdobądź dyplom Państwowej Inspekcji Pracy”, którego głównym celem było wspieranie pracodawców w doprowadzeniu zakładu pracy do stanu zgodnego z przepisami prawa pracy i w osiąganiu trwałej poprawy warunków zatrudnienia i pomaganie pracodawcom w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa, szczególnie na stanowiskach, na których występują szczególne zagrożenia dla życia i zdrowia. Laureatami tego programu zostało 16 podmiotów.

Drugi z programów nosił nazwę „Efektywne zarządzanie ryzykiem zawodowym”. Jego główne założenia to popularyzacja prawidłowej oceny ryzyka zawodowego, jako kluczowego elementu zarządzania bezpieczeństwem w pracy i prewencji wypadkowej. 20 podmiotów zostało laureatami tego programu.

Ostatnim był program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa”, który miał na celu przede wszystkim rozwijanie działań na rzecz edukacji młodych osób, podnoszenia ich świadomości w dziedzinie bezpieczeństwa, praw i obowiązków oraz upowszechnianie wiedzy z zakresu prawnej ochrony zatrudnienia oraz bezpiecznych i higienicznych warunków pracy wśród osób podejmujących pierwsza prace lub planujących zatrudnienie. Program realizowało 95 nauczycieli, a ukończyło go 27 szkół.

Podczas gali omówiono także konkursy. W ramach pierwszego z nich: „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”, którego celem jest promowanie pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników oraz przestrzeganie przepisów prawa pracy, przyznawano nagrody w dwóch kategoriach: do 49 zatrudnionych i od 50 do 249 zatrudnionych.

Podsumowano także konkursy „Buduj bezpiecznie” oraz Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy. Pierwszy z nich miał na celu promowanie wykonawców robót budowlanych, zapewniających bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych. Natomiast ideą drugiego było promowanie działalności społecznych inspektorów pracy, którzy w ramach pełnionych zadań aktywnie wpływają na zapewnienie przez zakłady poprawy stanu bhp oraz ochrony uprawnień pracowniczych.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)