Dziś mamy 15 stycznia 2025, środa, imieniny obchodzą:
30 października 2024

Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w Szachach. Rozgrywki w Maksymilianowie

fot. UKS Szachy Osielsko

fot. UKS Szachy Osielsko

Rozgrywki szachowe cieszą się niegasnącą popularnością#. Potwierdzeniem tego faktu były Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w szachach, które w ostatni weekend (26-27 października) zostały zorganizowane w świetlicy GOK w Maksymilianowie.

W zawodach wzięło udział łącznie 71 szachistów. Rozgrywki były podzielone na 3 grupy w zależności od wieku i posiadanych umiejętności. Honorowy Patronat nad turniejem objął Starosta Bydgoski Piotr Kozłowski Powiat Bydgoski. Ponadto wsparli tą inicjatywę: Nadleśnictwo Żołędowo, Lasy Państwowe, GOSiR Osielsko, Gmina Osielsko oraz Polski Związek Szachowy.

W sobotę swoje zmagania mieli najmłodsi szachiści. Dla wielu z nich było to wielkie przeżycie ponieważ po raz pierwszy wystartowali w profesjonalnym turnieju szachowym. Były więc emocje, chwile radości z wygranej, a czasem smutku po przegranej partii. Ale w szachy warto grać. Bo jak powszechnie wiadomo przyczyniają się do rozwoju intelektualnego dzieci i młodzieży.

Rozgrywki tej grupy zdominowali młodzi szachiści z UKS „Szachy” Osielsko, którzy zajęli całe podium:

1. Antoni Zychal
2. Max Olędzki
3. Tomasz Dymek

Najlepsza dziewczynka:

1. Tosia Witt

Dla bardziej doświadczonych zawodników zostały utworzone dwie grupy turniejowe A i B, w którym można było zdobyć wyższe kategorie szachowe oraz punkty rankingowe Elo. Rozgrywki w tych grupach trwały dwa dni. Na zwycięzców czekały puchary i nagrody finansowe oraz rzeczowe głównie w postaci książek szachowych.

Wyniki - Grupa B:

1. Łukasz Kabatek – Jedynka Złotów
2. Jan Białkowski – Gwiazda Bydgoszcz
3. Szymon Wardęcki – CK Łubianka

Najlepsza dziewczynka

1. Elena Dybowska – UKS Gambit Toruń

Wyniki - Grupa A:

1. Mariusz Darowicki – Royal Chess Bydgoszcz
2. Wiktor Szałański – Royal Chess Bydgoszcz
3. Miłosz Murawski – Gambit Świecie

Najlepsza kobieta:

1. Maria Białowąs – AZS UMK Toruń

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Mistrzostw Powiatu Bydgoskiego w szachach oraz ich opiekunom, którzy przybyli na te zawody. Osobne podziękowania należą się darczyńcom którzy wsparli organizację turnieju, a także wolontariuszom, którzy pomagali w ustawianiu sali gry i jej porządkowaniu po zakończeniu rozgrywek.

Materiał: UKS Szachy Osielsko

Oceń artykuł: 80 77

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań

8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy

(czytaj więcej)
0

Kolejne rodzaje dokumentów tożsamości. Czym różnią się od siebie?

Dokumenty tożsamości, które musisz znać! #Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia, czym są mDowód, e-dowód, dowód osobisty, dowód cyfrowy i elektroniczny.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)