Dziś mamy 22 września 2023, piątek, imieniny obchodzą:
04 lipca 2023

Obradowali gminni radni. Wójt Berdych bez wotum zaufania

fot. archiwum

fot. archiwum

Wójt gminy Dobrcz Andrzej Berdych kolejny raz nie otrzymał wotum #zaufania. Rada nie podjęła również uchwały o absolutorium dla wójta z wykonania zeszłorocznego budżetu.

Podczas wtorkowej (27 czerwca) Rady Gminy Dobrcz oceniano zeszłoroczną działalność wójta gminy Dobrcz Andrzeja Berdycha. Na początku przedstawiono raport o stanie gminy. Pozytywnie ocenił raport radny Michał Siwak, (poprawiła się komunikacja publiczna, ograniczono straty wody w gminnych wodociągach), a Grzegorz Szweda miał pewne uwagi. Były również głosy krytyczne dotyczące konkretnych dróg.

Za udzieleniem wotum opowiedziało się tylko 4 radnych: Antoni Bigaj, Edward Nawrocki, Grzegorz Rutkowski, Michał Siwak. Przeciw było 7 osób: Anna Brążkiewicz, Bogdan Kaźmierczak, Monika Kuberska, Jan Nieznalski, Klara Nowakowska, Marek Suszek, Małgorzata Wesołowska. Od głosu wstrzymały się dwie osoby: Milena Briegmann i Grzegorz Szweda. Nieobecni byli radni: Jan Baumgart i Andrzej Sochacki.

Następnie rada zajęła się sprawozdaniem finansowym wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za rok 2022. Regionalna Izba Obrachunkowa oceniła pozytywnie oba sprawozdania. Rada przyjęła sprawozdanie stosunkiem głosów: 8 za: Antoni Bigaj, Milena Briegmann, Edward Nawrocki, Klara Nowakowska, Grzegorz Rutkowski, Michał Siwak, Marek Suszek i Grzegorz Szweda. Od głosu wstrzymało się 5 radnych. Anna Brążkiewicz, Bogdan Kaźmierczak, Monika Kuberska, Jan Nieznalski, Małgorzata Wesołowska. Nieobecni byli: Jan Baumgart i Andrzej Sochacki.

Na koniec rozpatrywano udzielenie wójtowi absolutorium za wykonanie przez wójta budżetu w roku 2022. Komisja Rewizyjna nie stwierdziła nieprawidłowości. RIO oceniło dokument pozytywnie. Za absolutorium opowiedziało się tylko 6 osób: Antoni Bigaj, Klara Nowakowska, Grzegorz Rutkowski, Michał Siwak, Marek Suszek i Grzegorz Szweda. Od głosu wstrzymało się 7 radnych: Anna Brążkiewicz, Milena Briegmann, Bogdan Kaźmierczak, Monika Kuberska, Edward Nawrocki, Jan Nieznalski, Małgorzata Wesołowska. Nieobecni byli: Jan Baumgart i Andrzej Sochacki.

Aby wójt uzyskał absolutorium potrzebna była bezwzględna ilość głosów (czyli 8). Nie podjęto więc uchwały o absolutorium. Warto podkreślić, że fakt, iż uchwała nie została podjęta nie rodzi to bezpośrednich skutków prawnych.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)