Dziś mamy 19 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:
19 stycznia 2022

Oderwał się dach od budynku. Wnętrze całkowicie odkryte (ustalenia)

fot. OSP Wudzyń

fot. OSP Wudzyń

Zerwał się dach o powierzchni 200 metrów. Oderwana blacha uszkodziła# instalację fotowoltaiczną.

Do zdarzenia doszło w ostatni poniedziałek (17 stycznia) w Stronnie na ulicy Dębowej. Zgłoszenie na służby wpłynęło o 9:22.

Źródło: OSP Wudzyń

Aktualizacja:

Jak przekazał oficer prasowy KM PSP Bydgoszcz, st. kpt. Karol Smarz, zerwało się metalowe poszycie dachu budynku gospodarczym, gdzie miesza się paszę. Zerwana blacha dodatkowo uszkodziła instalację fotowoltaniczną. Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia były silne wiatry w regionie.

Na miejscu były cztery zastępy straży pożarnej, dwa z JRG 2 Bydgoszcz i po jednym z OSP Wudzyń i Dobrcz. By dostać się do zerwanego dachu użyto podnośnika z drabiną.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Konieczne było przytwierdzenie dachu do budynku. Z uwagi na skomplikowanie działań trwały one 4 godziny. Wstępnie szkody zostały policzone na 150 tys. złotych. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grillowanie ruszył. O tych wskazówkach nie możesz zapomnieć!

Długi majówkowy trwa. Część z nas spędzi go# w gronie bliskich i znajomych. To czas, kiedy wyjeżdżamy m.in. na działkę. Często zabieramy ze sobą grilla, który pozwoli przygotować pyszny posiłek. Grillowanie sprawia dużo przyjemności, lecz należy pamiętać, że wykorzystujemy przy nim ogień otwarty, co niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
0

Dołącz do akcji i wywieś flagę. Świętujmy razem 2 maja!

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich do# włączania się do akcji #mojaflaga.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)