Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:
27 września 2022

Ojciec chorej Zosi dotarł do Bydgoszczy

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci włączyli się do akcji prowadzonej za rzecz chorej na# SMA Zosi. Rodzina, Przyjaciele, Wolontariusze działają, by zebrać pieniądze na lek, który może uratować jej życie. Taki cel przyświecał również dzisiejszym gościom, którzy zawitali w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Policjanci przekazali na licytację maskotkę „Polfinka” i już zapowiedzieli, że na tym nie poprzestaną.

Trzej niesamowici Wędrowcy Tomasz Szcześniewski, Dziadek Jacek wraz z przyjacielem rodziny Karolem Zdrojewskim 19 sierpnia wyruszyli z Zakopanego w pieszą pielgrzymkę po Polsce. Chcą przejść w 60 dni Polskę z Zakopanego na Hel i podczas trasy zebrać pieniądze dla chorej na rdzeniowy zanik mięśni córki Pana Tomka – Zosi. Walka toczy się o najdroższy lek świata – terapię genową wycenioną na 9,5 mln zł. W dniach 26-28 września będą przechodzić przez Bydgoszcz i prosić o pomoc dla Zosi.

Dzisiaj (27 września) Panowie gościli u policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i spotkali się z Pierwszym Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji podinspektorem Jarosławem Zdunkiem oraz z policjantami z Wydziału Prewencji. Podczas tego spotkania Komendant przekazał na ręce Pana Tomasza maskotkę kujawsko-pomorskiej policji, która trafi na licytację. W ten sposób dołoży finansową „cegiełkę” do prowadzonej zbiórki. Jednocześnie policjanci już zapowiedzieli, że na tym nie poprzestaną.

Link do zbiórki znajduje się tutaj.

Wędrówkę można obserwować tutaj.

Link do prowadzonych licytacji znajduje się tutaj.

Materiał: kom. Lidia Kowalska – Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)