Dziś mamy 8 lutego 2023, środa, imieniny obchodzą:
10 listopada 2022

Podpisano kolejne umowy. Gmina otrzymała ponad 153 tys. zł

fot. UG w Dobrczu

fot. UG w Dobrczu

8 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w# Toruniu Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych wraz ze Skarbnik Gminy Dobrcz Joanną Ratkowską podpisali umowę na wykonanie operacji pn. „Budowa i modernizacja placów zabaw w Magdalence i Nekli”.

Poniżej prezentujemy planowane wyposażenie placów zabaw w ramach niniejszego zadania:

  • w miejscowości Pyszczyn obręb sołectwa Magdalenka: zjazd linowy, stół do tenisa, huśtawka junior, bujak na sprężynie delfin, bujak na sprężynie konik, huśtawka podwójna, orbitrek, boisko do siatkówki, ławki z oparciem, domek ze zjeżdżalnią, rowerek, piaskownica;
  • w miejscowości Nekla: 3 drążki, bujak dla najmłodszych (samochód), domek wielofunkcyjny, ławka, gra XOXO (kółko i krzyżyk), piramida do wspinaczki na planie 8-kąta, zestaw wspinaczkowy (8 modułów), karuzela bez ławek.

Całkowity przewidywany koszt wykonania inwestycji to: 241.678,00 zł, z czego kwotę 153.780,00 zł Gmina Dobrcz uzyskała z dofinansowania w ramach przedmiotowej umowy z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie.

Materiał: UG w Dobrczu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)