Policjanci dbają o bezpieczeństwo. Zmiany organizacji ruchu

fot. KMP Bydgoszcz
Już za kilka dni „Wszystkich Świętych”. Każdego roku z #okazji Święta Zmarłych na drogach dojazdowych do cmentarzy i głównych trasach komunikacyjnych panuje większy ruch. Nie tylko na drogach dojazdowych, ale również w rejonie cmentarzy możemy spotkać policyjne patrole, które zwracają uwagę na akty wandalizmu czy kradzieże.
Od początku tego tygodnia wiele osób wybiera się na groby swoich bliskich. W tych dniach funkcjonariusze mają za zadanie czuwać nad bezpieczeństwem osób przebywających na cmentarzach i w ich okolicach. Policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby, które mogą dokonywać kradzieży mienia z nagrobków, kradzieży kieszonkowych czy aktów wandalizmu.
Jednak w tym szczególnym okresie bezpieczeństwo na drogach i cmentarzach nie zależy tylko od samych policjantów. Pamiętajmy, że to każdy z nas winien zadbać o bezpieczeństwo swoje, bliskich i swojego mienia. Warto tu przypomnieć pewne podstawowe zasady:
- w czasie wzmożonego ruchu w rejonie cmentarza zachowajmy ostrożność i rozwagę,
- auta parkujmy tak, aby nie utrudniały ruchu innym pojazdom i pieszym,
- pilnujmy torebek, saszetek i ich zawartości, nie pozostawiajmy ich bez nadzoru przy nagrobkach,
- jeśli zauważymy na cmentarzu lub w jego rejonie podejrzane osoby powiadommy o tym najbliższy patrol policji lub przekażmy nasze spostrzeżenia telefonicznie,
- pamiętajmy o przechodzeniu przez jezdnie tylko w miejscach do tego wyznaczonych,
- nie zabierajmy ze sobą dużej gotówki oraz kosztowności - w komunikacji miejskiej może być tłoczno, co sprzyja tzw. kradzieżom kieszonkowym.
W najbliższych dniach w okolicach cmentarzy będzie tłoczno, dlatego należy zwrócić uwagę, aby bezpiecznie dojechać na groby najbliższych i wrócić do domu. Pamiętajmy o prawidłowym parkowaniu swoich pojazdów, przede wszystkim zgodnym z przepisami, ale także w sposób, który nie utrudni poruszania się innym.
Przypominamy, że w dniu Święta Zmarłych na drogach w pobliżu cmentarzy może zmienić się organizacja ruchu. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe oraz bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez policjantów.
Poniżej umieszczony jest link do strony Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Znajdziemy tam informacje na temat zmian w organizacji ruchu w dniu 1 listopada w rejonie cmentarzy i na drogach dojazdowych do nich. Przed wyjazdem na nekropolie zapoznajmy się z nimi. Z pewnością ułatwi to bezpieczny dojazd na cmentarz i powrót z niego.
https://zdmikp.bydgoszcz.pl/pl/transport/8348-zmiany-organizacji-ruchu-wokol-cmentarzy
Jednocześnie w okresie wszystkich świętych obowiązywać będą zakazy w ruchu drogowym dla pojazdów ciężarowych. Zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (tekst jednolity; Dz. U z 2021 r., poz. 783); „wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w § 1 [zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów], poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, w następującym terminie:
data |
od godziny |
do godziny |
uwagi |
31 października 2024 r. |
18:00 |
22:00 |
dzień poprzedzający |
1 listopada 2024 r. |
08:00 |
22:00 |
Wszystkich Świętych |
Materiał: KMP Bydgoszcz
Czytaj również
- Włamanie do remontowanego domu. Sprawcy szybko złapani
- Miał ponad pół kilograma narkotyków. 22-latkowi grozi 10 lat
- Zderzenie vw z mercedesem. 59-latka ukarana mandatem (ustalenia policji)
- Strażacy niosą pomoc w każdej sytuacji! Pomoc przy zakrwawionym mężczyźnie
- Eskorta służb. Pomogli rodzącej dojechać do szpitala
Dodaj komentarz
Populacja kormoranów budzi niepokój. Państwa europejskie chcą działać

- Wiele państw w Europie jest zaniepokojonych oddziaływaniem kormoranów # na zasoby ryb, akwakulturę i ekosystemy wodne. To problematyka o charakterze międzynarodowym, dlatego rozwiązanie tego problemu wymaga współpracy na szczeblu europejskim - powiedział sekretarz stanu Jacek Czerniak podczas uroczystego otwarcia konferencji nt. doradztwa służącego zarządzaniu w celu ograniczenia wpływu drapieżnictwa kormorana.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!