Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:
29 września 2022

Policjanci złożyli ślubowanie. Nowi mundurowi zasilą komisariaty

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji wstąpiło 47 funkcjonariuszy. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję…”  wybrzmiało wczoraj (29 września) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w obecności Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i kadry kierowniczej kujawsko-pomorskiego garnizonu oraz zaproszonych gości. Słowa Roty policjanci powtórzyli za Pierwszym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosławem Elszkowskim, który przyjął ślubowanie.

Po uroczystej przysiędze jako pierwszy głos zabrał Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Mikołaj Bogdanowicz, który zwrócił się do nowych funkcjonariuszy dziękując za „wybranie właśnie tej drogi służby dla naszej Rzeczypospolitej Polskiej, bo to jest służba niełatwa i bardzo zaszczytna… .” Zwrócił się również do rodzin i bliskich, których prosił o wsparcie i zrozumienie. Kończąc zaś jeszcze raz podziękował i pogratulował adeptom, życząc jednocześnie „bezpiecznej służby, sukcesów, awansów i żeby dobro Ojczyzny było na pierwszym miejscu (…), bo musimy o Nią po prostu dbać, jesteśmy do tego powołani… .”

Dalej głos zabrał insp. Mirosław Elszkowski Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, który powitał wszystkich zgromadzonych na uroczystości, po czym zwrócił się do tych, którzy za swą drogę zawodową wybrali służbę w policyjnym mundurze:

–  Nadrzędna rzecz z bycia policjantem to służyć ludziom. To rzecz, która powinna Wam przyświecać codziennie, bo my służymy dla kogoś, a nie ludzie są dla nas. Chciałbym, abyście o tym pamiętali (…) Z mojej perspektywy ani dnia nie żałuję, że wybrałem tę ścieżkę zawodową, a awans jednego z policjantów (…) daje również prognostyk tego, że po przyjęciu do tej służby można awansować i odbierać gratulacje, czego Państwu życzę.

Do służby wstąpiło 47 nowych policjantów, którzy trafią do komend miejskich i powiatowych naszego województwa: dwudziestu do Bydgoszczy, sześciu do Torunia, po jednym do Włocławka, Nakła oraz Żnina. Dwunastu funkcjonariuszy zasili szeregi Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. Teraz przed adeptami policyjnej sztuki szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Słupsku, po zakończeniu którego rozpoczną służbę w rodzimych jednostkach.

Materiał: Kamila Ogonowska – Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)