Dziś mamy 4 lipca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
14 maja 2022

Ponad 300 wystawców. Targi w Minikowie przyciągnęły tłumy

fot. SL

fot. SL

Rozpoczęły się targi Lato na Wsi – Święto Smaku i# Tradycji. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło wiele osób z różnych zakątków Polski.

W sobotę, 14 maja do Minikowa zjechały się tłumy. Wszystko po to, aby wziąć udział w tradycyjnym już wydarzeniu, jakim są targi Lato na Wsi – Święto Smaku i Tradycji.

Tego dnia około trzystu wystawców z różnych zakątków Polski prezentowało swoje wyroby. W tej grupie znaleźć można m.in. rolników, twórców sztuki ludowej. Koła gospodyń wiejskich przygotowały lokalne potrawy i specjały. Targi w Minikowie to również plenerowa wystawa ogrodnicza, podczas której można kupić: drzewka, kwiaty balkonowe, rabatowe i krzewy owocowe. Z pewnością część odwiedzających znalazło ciekawe inspiracje do ogródków. Jak wskazują organizatorzy, wydarzenie to doskonała okazja do zakupienia dobrych jakościowo sadzonek, uzyskania informacji dotyczących projektowania i urządzania ogrodów, pielęgnacji roślin, a także ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Wśród imprez towarzyszących znaleźć można, np. wystawę retro ciągników i samochodów, wystawę drobnego inwentarza oraz różnego rodzaju zabawy i atrakcje dla dzieci.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Zapraszamy dzisiaj do godziny 17.00 oraz w niedzielę w godzinach 10.00-17.00. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

O braciach przesiąkniętych sportem! Rozmowa z Edwardem Mikrutem

Jakiś czas temu w Koronowie odbył się X Bieg Imienia Braci Mikrutów. Byli to# oszczepnicy ze wsi Wiewiórki, którzy osiedlili się na terenach Koronowa i na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku zapisali się na kartach polskiej historii sportu. Spotkaliśmy się z synem jednego z nich – Edwardem Mikrutem, aby przypomnieć historię rodziny, która „przesiąknęła sportem”.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj jest Dzień Psa. Leśnicy radzą, jak je wyprowadzać do lasu

Dzisiaj jest Dzień Psa i z tej okazji leśnicy z# Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przypominają, co należy zrobić, aby spacer z psem po lesie był bezpieczny dla nas i naszych czworonogów.

(czytaj więcej)