Dziś mamy 6 czerwca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:
05 maja 2022

Sędzia Anna Maria Wesołowska u dzieci z regionalnych szkół

fot. UG w Dobrczu

fot. UG w Dobrczu

W dniach 27-29 kwietnia gmina Dobrcz gościła sędzię Annę Marię Wesołowską, która w# ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 rok odbyła cykl spotkań pn. „Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży” z uczniami szkół podstawowych, z przedszkolakami, z mieszkańcami gminy oraz ze specjalistami z dziedziny prawa.

Od 27 kwietnia do 28 kwietnia br. w każdej szkole podstawowej w gminie Dobrcz odbyły się po dwa spotkania najpierw dla uczniów klas I-III, następnie klas IV-VIII. 27 kwietnia 2022r. o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu miało miejsce również otwarte spotkanie dla mieszkańców gminy, w tym dla rodziców i dziadków. W dniu 28 kwietnia od godziny 13.00 rozpoczęła się konferencja dla specjalistów. W pierwszej części nt. „Zagrożenia w cyberświecie domowa edukacja medialna profilaktyka na poziomie rodziny” prelekcję prowadziła pani Agnieszka Taper - trenerka Fundacji Bonum Humanum, absolwentka socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Następnie pani sędzia Anna Maria Wesołowska omówiła współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży. Patronat medialny wydarzenia objął Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych oraz TVP oddział Regionalny w Bydgoszczy i Radio Pomorza i Kujaw.

Ostatniego dnia swojej wizyty w gminie Dobrcz tj. 29.04.2022r. pani sędzia odwiedziła przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Dobrczu, Przedszkola Publicznego „Słoneczko” w Dobrczu, Przedszkola Językowo-Artystycznego Ence-Pence w Dobrczu i Przedszkola Samorządowego w Borównie. Spotkanie z panią sędzią było dla najmłodszych ważnym wydarzeniem.

Materiał: UG w Dobrczu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)