Dziś mamy 4 lipca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
05 maja 2022

Sędzia Anna Maria Wesołowska u dzieci z regionalnych szkół

fot. UG w Dobrczu

fot. UG w Dobrczu

W dniach 27-29 kwietnia gmina Dobrcz gościła sędzię Annę Marię Wesołowską, która w# ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 rok odbyła cykl spotkań pn. „Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży” z uczniami szkół podstawowych, z przedszkolakami, z mieszkańcami gminy oraz ze specjalistami z dziedziny prawa.

Od 27 kwietnia do 28 kwietnia br. w każdej szkole podstawowej w gminie Dobrcz odbyły się po dwa spotkania najpierw dla uczniów klas I-III, następnie klas IV-VIII. 27 kwietnia 2022r. o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu miało miejsce również otwarte spotkanie dla mieszkańców gminy, w tym dla rodziców i dziadków. W dniu 28 kwietnia od godziny 13.00 rozpoczęła się konferencja dla specjalistów. W pierwszej części nt. „Zagrożenia w cyberświecie domowa edukacja medialna profilaktyka na poziomie rodziny” prelekcję prowadziła pani Agnieszka Taper - trenerka Fundacji Bonum Humanum, absolwentka socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Następnie pani sędzia Anna Maria Wesołowska omówiła współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży. Patronat medialny wydarzenia objął Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych oraz TVP oddział Regionalny w Bydgoszczy i Radio Pomorza i Kujaw.

Ostatniego dnia swojej wizyty w gminie Dobrcz tj. 29.04.2022r. pani sędzia odwiedziła przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Dobrczu, Przedszkola Publicznego „Słoneczko” w Dobrczu, Przedszkola Językowo-Artystycznego Ence-Pence w Dobrczu i Przedszkola Samorządowego w Borównie. Spotkanie z panią sędzią było dla najmłodszych ważnym wydarzeniem.

Materiał: UG w Dobrczu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

O braciach przesiąkniętych sportem! Rozmowa z Edwardem Mikrutem

Jakiś czas temu w Koronowie odbył się X Bieg Imienia Braci Mikrutów. Byli to# oszczepnicy ze wsi Wiewiórki, którzy osiedlili się na terenach Koronowa i na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku zapisali się na kartach polskiej historii sportu. Spotkaliśmy się z synem jednego z nich – Edwardem Mikrutem, aby przypomnieć historię rodziny, która „przesiąknęła sportem”.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj jest Dzień Psa. Leśnicy radzą, jak je wyprowadzać do lasu

Dzisiaj jest Dzień Psa i z tej okazji leśnicy z# Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przypominają, co należy zrobić, aby spacer z psem po lesie był bezpieczny dla nas i naszych czworonogów.

(czytaj więcej)