Dziś mamy 29 listopada 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:
23 listopada 2021

Sesja Rady Powiatu Bydgoskiego. O czym będzie mowa?

fot. archiwum

fot. archiwum

Przedstawiamy Porządek Obrad na najbliższej Sesji Rady Powiatu Bydgoskiego, która# odbędzie się 24.11.2021 r.

Na podstawie art. 15zzx ust. 1 i 2 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych sesja odbędzie się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (zdalny tryb obradowania).

Przewodniczący Rady będzie prowadził sesję z siedziby Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy przy ul. Konarskiego 1-3 (sala 22).

Obrady będą transmitowane https://bip.powiat.bydgoski.pl/?c=830 

1. Otwarcie obrad i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przedstawienie porządku obrad sesji.

3. Powołanie Sekretarza Obrad spośród Wiceprzewodniczących Rady.

4. Przyjęcie protokołu z obrad poprzedniej Sesji Rady Powiatu Bydgoskiego.

5. Sprawozdanie Starosty z wykonania uchwał Rady oraz z działalności Zarządu w okresie między sesjami Rady.

6. Interpelacje oraz zapytania Radnych.

7. Wnioski i oświadczenia Radnych.

8. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2020/2021.

9. Informacja o działalności Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych.

10. Informacja o realizacji inwestycji dotyczących dróg powiatowych w 2021r.

11. Informacja o działaniach mających na celu promocję Powiatu Bydgoskiego w roku 2021.

12. Uchwała Rady Powiatu Bydgoskiego w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Powiatu Bydgoskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2022.

13. Uchwała Rady Powiatu Bydgoskiego zmieniająca uchwałę w sprawie udzielenia dotacji w 2021 roku na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym w Powiecie Bydgoskim dla Gminy Sicienko.

14. Uchwała Rady Powiatu Bydgoskiego w sprawie przyjęcia sprawozdania z realizacji w latach 2019 - 2020 "Powiatowego Programu Opieki nad Zabytkami Powiatu Bydgoskiego na lata 2017 - 2020".

15. Uchwała Rady Powiatu Bydgoskiego w sprawie przyjęcia raportów z realizacji Programu Ochrony Środowiska dla powiatu bydgoskiego - ziemskiego na lata 2017 - 2020, z perspektywą do roku 2024, za lata 2017 - 2018 i za lata 2019 – 2020. 

16. Uchwała Rady Powiatu Bydgoskiego w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przez Powiat Bydgoski zabudowanej nieruchomości, położonej w Bydgoszczy, obręb 0492, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 20/2.

17. Uchwała Rady Powiatu Bydgoskiego w sprawie ustalenia na 2022 wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających.

18. Uchwała Rady Powiatu Bydgoskiego zmieniająca „Wieloletni Plan Inwestycyjny dla rozwoju Powiatu Bydgoskiego.”

19. Uchwała Rady Powiatu Bydgoskiego w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Bydgoskiego na lata 2021 – 2024.

20. Uchwała Rady Powiatu Bydgoskiego w sprawie zmian budżetu Powiatu Bydgoskiego na rok 2021.

21. Wolne głosy. 

22. Zamknięcie obrad sesji.

Materiał: Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Mniej dzikich wysypisk, ale ilość śmieci na nich wzrosła lawinowo. Niepokojące dane

W 2020 r. podczas likwidacji dzikich wysypisk zebrano prawie# trzy razy więcej odpadów niż miało to miejsce rok wcześniej. Tymczasem liczba zlikwidowanych w ciągu roku miejsc, gdzie nielegalnie składowano śmieci, zmniejszyła się w latach 2019-2020 z 11 370 do 9 972. Oznacza to, że problem związany z nieprawidłowym, bezprawnym i zagrażającym środowisku unieszkodliwianiem odpadów nadal pozostaje nierozwiązany.

(czytaj więcej)