Święto Służby Cywilnej. Zbiórka w Kujawsko - Pomorskim Garnizonie

fot. KWP Bydgoszcz
Dzień 17 lutego to symboliczne #Święto Służby Cywilnej, a więc wszystkich pracowników, którzy codziennie pracują także w Policji. To okazja, aby podziękować za zaangażowanie i oddanie pracy. Temu właśnie poświęcona była uroczysta zbiórka, którą zorganizowano specjalnie na tę okazję.
Pracownicy cywilni w kujawsko-pomorskiej Policji to 689 etatów w korpusie służby cywilnej oraz 504 etaty poza korpusem służby cywilnej. To pracownicy zatrudnieni w kadrach, finansach, postępowaniach administracyjnych, w wydziałach logistycznych takich jak: inwestycje i remonty, transport, informatyka i łączność czy zaopatrzenie. To także obsługa sekretariatów różnych wydziałów we wszystkich komendach, komisariatach i posterunkach. Pracownicy to ludzie, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie Policji.
17 lutego pracownicy administracji państwowej obchodzili Święto Służby Cywilnej. Dla uczczenia tego dnia w auli Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy zorganizowano uroczystą zbiórkę, podczas której uhonorowano pracowników kujawsko-pomorskiej Policji. Na uroczystości obecni byli między innymi: Pan Michał Koniuch Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, Pan Mirosław Kozłowicz Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Szefowie służb mundurowych z regionu, a także przewodniczący związków zawodowych zarówno pracowników policji, jak i policjantów.
Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy inspektor Jakub Gorczyński witając gości, zwrócił się do pracowników słowami:
- Służba cywilna to fundament sprawnego i stabilnego państwa, a dzień 17 lutego jest Świętem ludzi, którzy każdego dnia z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem wspierają funkcjonowanie administracji publicznej, w tym również Policji. (…) Służba w Policji to nie tylko mundur, interwencje i wyjazd na patrol. To także ciężka, codzienna praca administracyjna, logistyczna, techniczna i analityczna, bez której nasza instytucja nie mogłaby sprawnie funkcjonować. (…) Wasza codzienna praca, choć często niewidoczna wpływa na jakość życia społeczeństwa. Jesteście gwarantem ciągłości i profesjonalizmu w administracji, niezależnie od zmieniających się okoliczności i wyzwań. Dziękuję Wam za rzetelność, poświęcenie i profesjonalizm z jakim wykonujecie swoje codzienne obowiązki. To Wasza praca pozwala nam – funkcjonariuszom – skutecznie wypełniać zadania, a wasza wiedza, doświadczenie i sumienność są nieocenione. Z okazji dzisiejszego Święta pragnę złożyć Wam wyrazy najwyższego uznania i wdzięczności. Życzę zdrowia, satysfakcji zawodowej, spełnienia w życiu osobistym oraz nieustającej dumy z pełnionej misji. Niech Wasza praca zawsze spotyka się z szacunkiem i docenieniem, na jakie z pewnością zasługujecie.
17 lutego to dzień, w którym możemy wyróżnić pracowników kujawsko-pomorskiej Policji za ponadprzeciętne poświęcenie, zaangażowanie oraz rzetelną służbę i pracę. Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia oraz wyróżnienia przyznane zarówno przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Policji, jak i Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa-Kujawsko Pomorskiego, a także listy gratulacyjne z okazji jubileuszu służby i pracy w resorcie. W 2024 roku 89 pracowników garnizonu kujawsko-pomorskiej Policji obchodziło jubileusz pracy w Resorcie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Podczas uroczystości głos zabrali także Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Michał Koniuch oraz Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pan Mirosław Kozłowicz dziękując za pracę urzędników.
Na zakończenie oficjalnej części obchodów Święta Służby Cywilnej odbył się krótki koncert w wykonaniu solistów - utalentowanej pasjonatki śpiewu Pani Karoliny Mazurek oraz policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie aspiranta Krzysztofa Ciborskiego.
17 lutego 1922 r. Sejm II RP uchwalił ustawę o państwowej służbie cywilnej. Była to pierwsza kompleksowa regulacja dotycząca służby cywilnej w odradzającej się państwowości, usprawniająca proces odbudowy instytucji państwa polskiego. Ustawa określała najważniejsze grupy zawodowe tworzące służbę cywilną oraz najważniejsze obowiązki i uprawnienia urzędników w II RP. W Policji święto służby cywilnej obchodzone jest od 2009 roku.
materiał: KWP Bydgoszcz / mł. insp. Monika Chlebicz
Galeria











































































Czytaj również
- Hejt, cyberprzemoc i mowa nienawiści. Spotkanie z uczniami w szkole
- Niecodzienna wizyta w przedszkolu. Policjanci opowiedzieli o zawodzie
- Kolejne osoby za kratkami. Policja zatrzymała 54 poszukiwanych
- Uderzył osobówką w drzewo. 51-latek jechał zbyt szybko
- Kierowca uwięziony w aucie. Zderzenie ciężarówki i osobówki
Dodaj komentarz
Mama 4 plus. Od marca wzrost wysokości świadczenia

Na koniec 2024 roku w całym kraju# „matczyną emeryturę” z ZUS-u pobierało 59,6 tys. osób, a w województwie kujawsko-pomorskim – ponad 4,1 tys. Maksymalna wysokość tego świadczenia odpowiada gwarantowanej minimalnej kwocie emerytury, która od marca wynosi 1878,91 zł brutto
(czytaj więcej)Planowana likwidacja zakładu. Rynek pracy w regionie czeka załamanie?

Z inicjatywy marszałka Piotra #Całbeckiego zarząd województwa wnosi dziś (17 marca) pod obrady sejmiku projekt stanowiska, apelującego do władz państwa o podjęcie natychmiastowych działań na rzecz uratowania przed likwidacją należącego do firmy Qemetica Soda Polska zakładu chemicznego w Janikowie w powiecie inowrocławskim. Zagrożonych zwolnieniami grupowymi jest kilkuset pracowników fabryki sody, a być może także kilka tysięcy zatrudnionych w przedsiębiorstwach kooperujących, co oznaczałoby załamanie rynku pracy w tym rejonie.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji

Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)Szkolenie sapera. Pola minowe oraz wysadzenie

W dniach 3-7 marca br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej zrealizowało ostatni etap szkolenia ukierunkowany dla nowych instruktorów w grupie inżynieryjno-saperskiej. W kursie udział wzięło kilkunastu żołnierzy z różnych Brygad Obrony Terytorialnej, którzy po jego zakończeniu powrócą do macierzystych jednostek gdzie będą odpowiadać za wyszkolenie kolejnych saperów.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!