Dziś mamy 22 września 2023, piątek, imieniny obchodzą:
31 marca 2023

Szkolenie sołtysów. Ciekawa spotkanie w Borównie

fot. Gmina Dobrcz

fot. Gmina Dobrcz

Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Sołtysów Mazowsza oraz# Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Kujawsko Pomorskiego, w dniu 16.03.2023 r. Gmina Dobrcz stała się organizatorem szkolenia pod nazwą „Sołtys na zagrodzie, czyli … co komu wolno w sołectwie”.

Podczas spotkania, które odbyło się w świetlicy w Borównie uczestniczyli sołtysi z gmin: Dobrcz, Drzycim, Sępólno Krajeńskie, Koronowo, Kęsowo oraz Osielsko, natomiast gośćmi wydarzenia byli: Prezes Stowarzyszenia Sołtysi Mazowsza Pani Grażyna Jałgos – Dębska oraz Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Kujawsko Pomorskiego Pan Alfred Frydrychowicz.

Szkolenie prowadziła Pani Grażyna Jałgos – Dębska, nauczycielka, trenerka i animatorka społeczna związana z obszarem aktywizacji liderów z terenów wiejskich, a tematyka wykładów obejmowała następujące zagadnienia:

1. Podstawy prawne funkcjonowania sołectwa: poruszono zagadnienia z zakresu ustawy o samorządzie gminnym oraz omówiono formuły statutów sołectw.

2. Zadania i kompetencje sołtysów.

3. Sołtysowanie w pandemii: nowa rola rady sołeckiej w procedowaniu funduszu sołeckiego oraz zebranie wiejskie - stacjonarne, czy zdalne?

Jeszcze raz dziękujemy sołtysom za ich uczestnictwo w tak licznym gronie, a Stowarzyszeniu Sołtysów Mazowsza oraz Krajowemu Stowarzyszeniu Sołtysów Województwa Kujawsko Pomorskiego za umożliwienie przeprowadzenia tak sympatycznego i urozmaiconego merytorycznie spotkania.

Materiał: Gmina Ddobrcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)