Dziś mamy 4 lipca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
14 kwietnia 2022

Tropem zaginionych liter. Dzieci ruszyły na poszukiwania

fot. Szkoła Podstawowa im. Ligi Kobiet  Polskich w Kozielcu

fot. Szkoła Podstawowa im. Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu

Wielkanoc zagościła w Szkole Podstawowej im.# Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu. Z okazji świąt zorganizowano specjalne zajęcia, poświęcone tematyce Wielkiej Nocy.

Głównym zadaniem dzieci były poszukiwania zaginionych liter schowanych przez Zająca. By je wszystkie zdobyć, „odkrywcy” musieli rozwiązywać proste zadania oraz zagadki. Były to prawdziwe podchody dookoła szkoły. Po zebraniu wszystkich liter te ułożyły się w słowo „Wielkanoc”. 

Na tym jednak nie poprzestano. Dzieci malowały jajka, przygotowały śniadanie wielkanocne, wycinały króliczki oraz szykowały koszyczki. Każdy uczeń szkoły otrzymał do ręki drobny upominek, to też wczoraj wszyscy wyszli ze szkoły uśmiechnięci i zadowoleni po poszukiwaniach literek.

Źródło: Szkoła Podstawowa im. Ligi Kobiet  Polskich w Kozielcu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

O braciach przesiąkniętych sportem! Rozmowa z Edwardem Mikrutem

Jakiś czas temu w Koronowie odbył się X Bieg Imienia Braci Mikrutów. Byli to# oszczepnicy ze wsi Wiewiórki, którzy osiedlili się na terenach Koronowa i na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku zapisali się na kartach polskiej historii sportu. Spotkaliśmy się z synem jednego z nich – Edwardem Mikrutem, aby przypomnieć historię rodziny, która „przesiąknęła sportem”.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj jest Dzień Psa. Leśnicy radzą, jak je wyprowadzać do lasu

Dzisiaj jest Dzień Psa i z tej okazji leśnicy z# Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przypominają, co należy zrobić, aby spacer z psem po lesie był bezpieczny dla nas i naszych czworonogów.

(czytaj więcej)