Dziś mamy 29 listopada 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:
24 listopada 2021

Wręczenie certyfikatów w dziedzinie Ekonomii Społecznej. Kilka wyróżnień w powiecie bydgoskim

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu

Z udziałem przewodniczącej sejmiku# Elżbiety Piniewskiej, wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego, członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia, przewodniczącej sejmikowej Komisji Pracy, Pomocy Społecznej i Bezpieczeństwa Katarzyny Lubańskiej oraz przewodniczącej Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej Krystyny Żejmo-Wysockiej odbyła się w poniedziałek (22 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim ceremonia wręczenia wyróżnień, certyfikatów i tytułów w dziedzinie ekonomii społecznej.

- O solidarności tak pięknie mówił Jan Paweł II: „solidarność to znaczy jeden i drugi”. Państwo tu obecni, zarówno samorządowcy, jak i przedsiębiorcy, wypełniacie ten postulat pomagając tym, którzy tej pomocy szczególnie potrzebują. Ta wasza postawa sprawiła, że sektor ekonomii społecznej przechodzi przez trudny okres pandemii w miarę suchą stopą - udało się ograniczyć zwolnienia, a mądre decyzje pozwoliły na przebranżowienia i dostosowanie do zmienionych okoliczności. Dziękuję za wasze zaangażowanie, za serce. Macie prawo mieć poczucie dobrze spełnionego obowiązku wobec osób wykluczonych, ale też wobec nas wszystkich – podkreślił w swoim wystąpieniu wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

- Żeby pomagać drugiemu człowiekowi trzeba być altruistą, trzeba być empatycznym, ale trzeba to robić mądrze, rozważnie, racjonalnie. Wy potraficie to robić. Cieszę się z obecności tu dziś przedsiębiorców, którzy uprawiają coś więcej niż biznes – mówiła przewodnicząca Elżbieta Piniewska.

Tytuł „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej” otrzymały:

1. gmina Skrwilno
2. gmina Unisław
3. miasto Rypin
4. miasto Wąbrzeźno
5. powiat rypiński

(wyróżnienie)
1. gmina Zbójno
2. powiat wąbrzeski

(laureat)
1. powiat świecki.

Certyfikat „Przedsiębiorstwo zaangażowane społecznie” odebrały:

1. Inter-Car Piotr Paczkowski, Chełmno
2. Wika Polska, Włocławek
3. Kancelaria Adwokacka Tomasz Bączykowski, Włocławek
4. Medos, Chełmno

Wyróżnienia specjalne marszałka województwa dla podmiotów ekonomii społecznej, które skutecznie zaadaptowały się do sytuacji rynkowej związanej z pandemią:

(listy gratulacyjne)

1. Fundacja Dobry Pomysł, Włocławek z Włocławka
2. Fundacja "A to historia!", Toruń
3. Fundacja Ekoprzyjazna, Koronowo
4. Spółdzielnia Socjalna Lubiczanka, Lubicz
5. Spółdzielnia Socjalna Koronowianka, Koronowo
6. Unisławska Spółdzielnia Socjalna Uni-Ziel, Unisław
7. Kraina Skrwy Manufaktura Zdrowia, Rak
8. Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi
9. Zakład Aktywności Zawodowej we Włocławku

(wyróżnienia)

1. Cistor, Toruń
2. Północ-Południe Non Profit, Toruń

(laureat)

1. Fundacja Studio M6, Toruń

Certyfikaty „Zakup Prospołeczny”:

1. Kraina Skrwy Manufaktura Zdrowia, Rak
2. Spółdzielnia Socjalna Baza, Wąbrzeźno
3. Fundacja Pro Omnis, Bydgoszcz
4. Fundacja Ekoprzyjazna, Koronowo.

Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Mniej dzikich wysypisk, ale ilość śmieci na nich wzrosła lawinowo. Niepokojące dane

W 2020 r. podczas likwidacji dzikich wysypisk zebrano prawie# trzy razy więcej odpadów niż miało to miejsce rok wcześniej. Tymczasem liczba zlikwidowanych w ciągu roku miejsc, gdzie nielegalnie składowano śmieci, zmniejszyła się w latach 2019-2020 z 11 370 do 9 972. Oznacza to, że problem związany z nieprawidłowym, bezprawnym i zagrażającym środowisku unieszkodliwianiem odpadów nadal pozostaje nierozwiązany.

(czytaj więcej)