Dziś mamy 29 listopada 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Aktualności

25 listopada 2021 0

Działania „24 Bule Rad”. Policja dbała o bezpieczeństwo na obszarach kolejowych

Bydgoscy policjanci włączyli się w międzynarodowe działania „24 Blue Rad” ukierunkowane na# bezpieczeństwo na obszarach kolejowych. Akcja ma na celu zapobieganie najczęściej popełnianym wykroczeniom w rejonie tras kolejowych oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia i kradzieżom infrastruktury kolejowej.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Przedostatnia tura wypłat 14. emerytury. Seniorzy otrzymali już 8,9 mld zł

W czwartek 25 listopada br. do blisko 1,7 mln emerytów i# rencistów trafi kolejne 1,9 mld zł. Do tej pory wypłacono już 8,9 mld zł. – Zdecydowana większość uprawnionych już otrzymała dodatkowe świadczenie. Nie mam wątpliwości, że jest to ważne wsparcie – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

1 grudnia rusza nowy szpital tymczasowy. Zwiększa się ilość chorych

1 grudnia w 22. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w# Ciechocinku rusza szpital tymczasowy dla pacjentów chorych na Covid-19. Szpitalem patronackim, będzie ponownie 10. Wojskowy Szpital Kliniczny w Bydgoszczy. – W tym momencie kompletowana jest kadra – mówił podczas konferencji prasowej w urzędzie wojewódzkim wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Zimowy stan gotowości w województwie. Jak przebiegają przygotowania?

Niemal 250 jednostek zadba o likwidację śliskości i# odśnieżanie jezdni w ramach zimowego utrzymania dróg (ZUD) w województwie kujawsko-pomorskim. Dysponujemy już zapasami soli oraz chlorku wapnia, które skutecznie pozwolą walczyć efektami opadów i mrozu.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Obostrzenia kluczowe w walce z pandemią? Co sądzicie na ten temat?

Prawie każdego dnia Ministerstwo Zdrowia przedstawia# mało optymistyczne dane epidemiczne. Przybywa nowych zakażeń i zgonów. Statystyki te dotyczą zarówno skali ogólnopolskiej, jak i naszego regionu. Część ekspertów wskazuje, że powinno się ponownie wprowadzić dodatkowe ograniczenia.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Zmarł najstarszy kapłan diecezji bydgoskiej. Miał 96 lat

W jednym z bydgoskich szpitali, 24 listopada, pięć minut po# północy, zmarł śp. ks. prałat Władysław Mielcarek. Najstarszy kapłan diecezji bydgoskiej miał 96 lat. Emeryturę spędzał w bydgoskiej parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, gdzie przez 32 lata pełnił posługę proboszcza.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

W grudniu odbędzie się kilka szkoleń. Sprawdź rozpiskę

ZUS zaprasza na kolejne bezpłatne szkolenia.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Działkowcu nie daj się okraść. Zabezpiecz swoje mienie przed zimą

Trwający sezon jesienno-zimowy sprawia, że# rzadziej odwiedzamy swoje ogródki działkowe. Mniejszy ruch w ich okolicach, szczególnie wieczorami, to okres uaktywnienia się złodziei, którzy chcą pozbawić nas naszej własności. Pamiętajmy o zabezpieczaniu swojego mienia na czas zawieszenia prac na swoich działkach. Policjanci przypominają działkowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Zakończenie udziału w projekcie „Zaproś nas do siebie”

Gminny Ośrodek Kultury w# Dobrczu zakończył udział w programie Narodowego Centrum Kultury – „Zaproś nas do siebie".

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Dwie tragedie w regionie. Nie żyją dwie osoby

Dzisiaj w regionie doszło do# dwóch tragicznych w skutkach zdarzeń. Tego samego dnia dwie osoby straciły życie na torach kolejowych.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Zrównoważony rozwój odnawialnych źródeł energii, czyli jaki? Będzie debata

Debata społeczna pt.:” Zrównoważony rozwój odnawialnych źródeł energii, czyli jaki?”. Wójt Gminy# Dobrcz Andrzej Berdych zaprasza.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Mistrzotwa Powiatu Bydgoskiego w Unihokeju. Igrzyska młodzieży szkolnej

22 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej w# Wojnowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w unihokeju dziewcząt i chłopców roczników 2007 - 2008 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Prawie 30 tys. zakażeń. Dzienny raport o koronawirusie

24 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 28 380 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 460 osób zakażonych wirusem COVID-19, z czego 342 osoby miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

„Pocztówka z Metropolii”. Konkurs dla uczniów podstawówek

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w kolejnej edycji# konkursu metropolitalnego, tym razem pod hasłem „Pocztówka z Metropolii”. Zgodnie z tematem konkursu zadaniem dla młodych twórców będzie zaprezentowanie najciekawszych bądź najatrakcyjniejszych miejsc z regionu Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Wręczenie nagród w dziedzinie Ekonomii Społecznej. Kilka wyróżnień w powiecie bydgoskim

Z udziałem przewodniczącej sejmiku# Elżbiety Piniewskiej, wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego, członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia, przewodniczącej sejmikowej Komisji Pracy, Pomocy Społecznej i Bezpieczeństwa Katarzyny Lubańskiej oraz przewodniczącej Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej Krystyny Żejmo-Wysockiej odbyła się w poniedziałek (22 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim ceremonia wręczenia wyróżnień, certyfikatów i tytułów w dziedzinie ekonomii społecznej.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Utrzymanie rowów melioracyjnych. Na kogo spada obowiązek?

Przypominamy, iż utrzymanie urządzeń melioracji wodnych należy do# zainteresowanych właścicieli gruntów, a jeżeli urządzenia te są objęte działalnością spółki wodnej działającej na terenie gminy lub związku spółek wodnych, w którym jest zrzeszona spółka wodna działająca na terenie gminy – do tej spółki lub tego związku spółek wodnych.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Bezpłatne szczepienie przeciwko grypie. Osoby pełnoletnie mogą się zaszczepić

Informujemy, że od dnia 23 listopada 2021 r. osoby pełnoletnie mają prawo do# skorzystania z nieodpłatnego szczepienia przeciwko grypie na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022.

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Zderzenie pojazdów na S5. Zablokowano drogę

23 listopada na drodze ekspresowej S5 doszło do groźnego zderzenia się# trzech pojazdów: samochodu osobowego, cysterny i osobówki z przyczepą typu „laweta” na 66 kilometrze, niedaleko miejscowości Pawłówek (gmina Sicienko).

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Spotanie PGW Wody Polskie z WIOŚ w Bydgoszczy. Ustalono zasady współpracy

W dniu 17.11.2021 r. w siedzibie WIOŚ w# Bydgoszczy odbyło się spotkanie przedstawicieli Inspekcji Ochrony Środowiska na terenie województwa kujawsko-pomorskiego z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Najwyższa wygrana w Mini Lotto. Los kupiono w powiecie bydgoskim.

Wczoraj 22 listopada padła główna wygrana Mini Lotta w# Bydgoszczy. Szczęśliwiec zabiera do domu ponad 140 tys. złotych.

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Sesja Rady Powiatu Bydgoskiego. O czym będzie mowa?

Przedstawiamy Porządek Obrad na najbliższej Sesji Rady Powiatu Bydgoskiego, która# odbędzie się 24.11.2021 r.

(czytaj więcej)
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Mniej dzikich wysypisk, ale ilość śmieci na nich wzrosła lawinowo. Niepokojące dane

W 2020 r. podczas likwidacji dzikich wysypisk zebrano prawie# trzy razy więcej odpadów niż miało to miejsce rok wcześniej. Tymczasem liczba zlikwidowanych w ciągu roku miejsc, gdzie nielegalnie składowano śmieci, zmniejszyła się w latach 2019-2020 z 11 370 do 9 972. Oznacza to, że problem związany z nieprawidłowym, bezprawnym i zagrażającym środowisku unieszkodliwianiem odpadów nadal pozostaje nierozwiązany.

(czytaj więcej)