Dziś mamy 29 listopada 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

26 listopada 2021 0

„W trosce o bezpieczeństwo pasażerów.” Policja kontroluje pociągi

Policjantów z bydgoskiego Śródmieścia można było spotkać dzisiaj na dworcu PKP czy w pociągach, a to ze względu na# prowadzoną akcję „Pasażer”. Działania te mają na celu ochronę osób podróżujących pociągami przed kradzieżami, a tabor kolejowy przed niszczeniem. Ponadto policjanci kontrolują przestrzeganie przez podróżnych obostrzeń związanych z koronawirusem.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Zaginął Sylwester Nadolny. Szuka go jego rodzina

Pan Sylwester to 38-latek mieszkający w Bydgoszczy. W poniedziałek 22.11.2021 r. około godz.# 9:40 wyszedł z domu przy ul. Nowodworskiej na osiedlu Szwederowo. Zamierzał udać się do przychodni na wizytę lekarską. Niestety tam nie dotarł. Żona próbowała skontaktować się z mężem około godz. 11- tej, ale telefon był nieaktywny. Mężczyzna posiada przy sobie dokumenty.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Działania „24 Bule Rad”. Policja dbała o bezpieczeństwo na obszarach kolejowych

Bydgoscy policjanci włączyli się w międzynarodowe działania „24 Blue Rad” ukierunkowane na# bezpieczeństwo na obszarach kolejowych. Akcja ma na celu zapobieganie najczęściej popełnianym wykroczeniom w rejonie tras kolejowych oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia i kradzieżom infrastruktury kolejowej.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Dwie tragedie w regionie. Nie żyją dwie osoby

Dzisiaj w regionie doszło do# dwóch tragicznych w skutkach zdarzeń. Tego samego dnia dwie osoby straciły życie na torach kolejowych.

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Zderzenie pojazdów na S5. Zablokowano drogę

23 listopada na drodze ekspresowej S5 doszło do groźnego zderzenia się# trzech pojazdów: samochodu osobowego, cysterny i osobówki z przyczepą typu „laweta” na 66 kilometrze, niedaleko miejscowości Pawłówek (gmina Sicienko).

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Choinka ”powędrowała”. Zabrali drzewko z jarmarku

W piątek 19 listopada przy Placu Teatralnym troje młodych ludzi postanowiło# zabrać ze sobą stojącą tam choinkę. Zdarzenie dostrzegł operator kamery monitoringu miejskiego, który niezwłocznie powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Akcja „Trzeźwy kierujący”. Działania na drogach Kujaw i Pomorza

Wczoraj w godzinach rannych i wieczornych kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili# działania „Trzeźwy kierujący”. Podczas akcji mundurowi skontrolowali 11 613 kierowców pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Spośród nich 15 jechało na „na podwójnym gazie”.,

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Wyciek substancji na terenie firmy. Działania prowadzili strażacy i WIOŚ

22 listopada inspektorzy dyżurni WIOŚ w Bydgoszczy zostali# poinformowani przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego o wycieku substancji niebezpiecznej, do którego doszło w jednej z firm prowadzących działalność na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego, przy ul. Petersona.

(czytaj więcej)
22 listopada 2021 0

Ojciec z synem pod policyjnym dozorem. Staną przed sądem

Policjanci z Białych Błot zatrzymali ojca i syna podejrzanych o groźby karalne oraz# naruszenie miru domowego. Dodatkowo 42-latek będzie odpowiadać za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli u niego w domu marihuanę, MDMA i kokainę. Z narkotykami przyłapana została również jego 24-letnia partnerka. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

(czytaj więcej)
19 listopada 2021 0

Ukrywał się 11 lat. Policja go w końcu złapała

W ręce "wywiadowców" z bydgoskiej komendy wpadł bydgoszczanin poszukiwany przez# sądy i prokuraturę 5 listami gończymi. Posługując się danymi kuzyna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 11 lat. Mężczyzna odpowie również za podanie fałszywych danych osobowych oraz jazdę bez uprawnień.

(czytaj więcej)
19 listopada 2021 0

Zderzenie się audi z oplem na DK25. Jedna osoba badana w szpitalu (ustalenia)

Na drodze krajowej nr 25 zderzyły się dwie osobówki, jedna osoba wymagała hospitalizacji.

(czytaj więcej)
17 listopada 2021 0

Dachowanie samochodu marki Audi. Na miejscu dwa zastępy OSP

Wczoraj 16 listopada o 14:36 dwa zastępy straży pożarnej zostały wezwane do# miejscowości Trzebień w gminie Dobrcz. Dachował tam samochód osobowy marki Audi.

(czytaj więcej)
17 listopada 2021 0

Zderzenie ambulansu z osobówką. Karetka przewoziła kobietę

W środę, 17 listopada około godziny 8.40 na rondzie Fordońskim w# Bydgoszczy zderzył się samochód osobowy marki Volkswagen z karetką jadącą na sygnałach uprzywilejowania.

(czytaj więcej)
17 listopada 2021 0

Zderzenie na DK 5. Trzy osoby w szpitalu

Dzisiaj 17 listopada, około godziny 10:10 doszło do# niebezpiecznej sytuacji na DK nr 5. Niedaleko miejscowości Stryszek (gmina Nowa Wieś Wielka). Zderzyły się trzy pojazdy.

(czytaj więcej)
17 listopada 2021 0

Spadły przewody. Przyjechała straż by usunąć zagrożenie

Wczoraj została zablokowana droga na ulicy Lipowej w# Solcu Kujawskim. Na miejsce przyjechała straż, by usunąć uszkodzone słupy oraz leżące przewody telekomunikacyjne.

(czytaj więcej)
16 listopada 2021 0

Okradli jubilera i uciekli. Czy rozpoznajesz ich?

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo zwracają się z prośbą o pomoc w# identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz filmie. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyzn, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
16 listopada 2021 0

Nie powinni wsiadać „za kierownicę” przez promile. Wśród tej grupy rowerzyści

Kujawsko-pomorscy policjanci podczas trwających kilka# godzin działań „Trzeźwy kierujący” skontrolowali prawie 9,5 tys. kierujących! 29 z nich z różnych powodów nie powinno siadać za przysłowiowe kółko. Teraz poniosą tego konsekwencje.

(czytaj więcej)
16 listopada 2021 0

Temperatury są coraz niższe. Reakcja może uratować czyjeś życie

Przy coraz niższych temperaturach, policjanci regularnie sprawdzają parki, pustostany oraz# inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. To ważne, ponieważ warunki pogodowe są coraz trudniejsze. Wkrótce temperatura w nocy spadnie poniżej zera. W trosce o ich bezpieczeństwo apelujemy do wszystkich, aby informować służby o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy.

(czytaj więcej)
16 listopada 2021 0

Uszkodzono stację transformatorową. Policjanci poszukują świadków

Policjanci z Komisariatu Policji w Białych Błotach prowadzą postępowanie w# sprawie uszkodzenia stacji transformatorowej.

(czytaj więcej)
15 listopada 2021 0

Zatrzymano 39-latka poszukiwanego listem gończym

Policjanci z Fordonu i Białych Błot namierzyli i zatrzymali mężczyznę poszukiwanego #listem gończym do odbycia kary czterech lat pozbawienia wolności za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Na tym jednak nie koniec. Bydgoszczanin po raz kolejny stanie przed obliczem temidy, gdyż dopuścił się kolejnych przestępstw.

(czytaj więcej)
15 listopada 2021 0

W magazynie znaleziono niebezpieczne substancje dla środowiska

9 listopada Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w# Bydgoszczy przekazał informację o ujawnieniu mauzerów w magazynie w miejscowości Tryszczyn, gm. Koronowo. Inspektorzy niezwłocznie udali się na wskazane miejsce, gdzie wspólnie z funkcjonariuszami Policji przeprowadzili oględziny.

(czytaj więcej)
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Mniej dzikich wysypisk, ale ilość śmieci na nich wzrosła lawinowo. Niepokojące dane

W 2020 r. podczas likwidacji dzikich wysypisk zebrano prawie# trzy razy więcej odpadów niż miało to miejsce rok wcześniej. Tymczasem liczba zlikwidowanych w ciągu roku miejsc, gdzie nielegalnie składowano śmieci, zmniejszyła się w latach 2019-2020 z 11 370 do 9 972. Oznacza to, że problem związany z nieprawidłowym, bezprawnym i zagrażającym środowisku unieszkodliwianiem odpadów nadal pozostaje nierozwiązany.

(czytaj więcej)