Dziś mamy 4 lipca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

01 lipca 2022 0

Bezpieczni piesi na terenie powiatu bydgoskiego. Policja prowadziła działania

Bydgoscy policjanci przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny pieszy” ukierunkowane na# bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wykorzystali do działań policyjnego drona. Piesi są spośród wszystkich użytkowników dróg najbardziej narażeni na uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia podczas wypadku drogowego.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

Policjanci spotkali się z seniorami. Poruszono tematykę NURD

Wczoraj (30.06.2022) koronowscy policjanci gościli u słuchaczy „Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sicienku”.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2022 0

Między ciężarówką a ciężarówką. Groźne zderzenie na DK 10 (ustalenia)

Dzisiaj na drodze krajowej nr 10 zderzyły się# trzy samochody – jeden osobowy i dwa ciężarowe. W wyniku zdarzenia, na czas działań służb droga była zablokowana.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2022 0

Dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami podczas festynów

Dzielnicowi z komisariatu w Koronowie spotkali się z mieszkańcami #podczas festynów w miejscowościach Wudzynek oraz Pyszczyn.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Wąż w „Żabce”. Straż miejska musiała interweniować

W poniedziałkową noc 27 czerwca br. do Bydgoskiego Centrum Zarządzenia Kryzysowego# wpłynęło zgłoszenie, że na ul. Kossaka w sklepie „Żabka” znajduje się wąż.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Wypadek z udziałem dwóch rowerzystów. Policja szuka świadków

Policjanci z Komisariatu Policji w Solcu Kujawskim zwracają się z prośbą o# zgłaszanie się świadków wypadku drogowego z udziałem dwóch rowerzystów. Wszyscy, którzy byli świadkami zdarzenia, bądź posiadają jakiekolwiek informacje na ten temat, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Przejęto ponad pół kilograma narkotyków. Właścicielowi grozi 10 lat

Działania bydgoskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową doprowadziły do# zatrzymania 40-letniego bydgoszczanina związanego z tym nielegalnym procederem. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyków. Sąd aresztował bydgoszczanina na trzy miesiące.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

29-latek pobił policjanta. Został aresztowany na 3 miesiące

Na najbliższe trzy miesiące do aresztu trafił 29-latek, który# razem z kolegą zaatakował sąsiada. Powodem ich agresji było zwrócenie im uwagi. Mężczyzna rzucił się też z nożem na interweniujących policjantów. Został postrzelony w nogę. Podejrzany wraz z 34-letnim kolegą usłyszeli zarzuty pobicia i uszkodzenia ciała. Dodatkowo młodszy odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza oraz kradzieże.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Bez uprawnień i badań technicznych uciekał przed policją

Zlekceważenie podwójnej linii ciągłej przez# kierującego motocyklem było początkiem pościgu, który miał miejsce na ulicach Bydgoszczy. 35-latek został zatrzymany. Okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania, a pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. Bydgoszczanin już usłyszał zarzuty.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Zatrzymali go z zarzutem zabójstwa. Został aresztowany

Nawet dożywocie grozi 40-latkowi podejrzanemu o# zabójstwo. Mężczyzna zaatakował nożem 41-latka, który niestety w wyniku obrażeń zmarł w szpitalu. Podejrzany decyzją sądu został aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Przestępstwa dokonał w warunkach recydywy.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Dwie tragedie w tym samym dniu. Wypadki na DK 25

Bydgoscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności dwóch# śmiertelnych wypadków w powiecie bydgoskim. Kierowcy z niewyjaśnionych przyczyn zjechali na przeciwny pas ruchu i zderzyli się z pojazdami. Do tragedii doszło w miejscowościach Emilianowo na DK 10 i w Kobylarni.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Straż z WOPR-em patroluje okoliczne wody. Akcja „Bezpieczny akwen”

Jak co roku w sezonie wakacyjnym jednostka OSP z# Solca Kujawskiego wspólnie z ratownikami WOPR bierze udział w akcji „Bezpieczny akwen”.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 0

Motocyklista uderzył w samochód osobowy. Przeprowadzono pierwszą pomoc

Strażacy z OSP Nowa Wieś Wielka, którzy prowadzili# działania podczas wypadku drogowego w Kobylarni zostali zadysponowani do zderzenia się osobówki z motocyklistą.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 0

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką. Kierowca skody zmarł na miejscu

Wczoraj (23 czerwca) po godzinie 16, na drodze# wojewódzkiej między Brzozą a Łabiszynem, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Samochód osobowy zderzył się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 0

Śmiertelny wypadek na DK 10. Okoliczności wyjaśnia prokuratura

Wczoraj 23 czerwca w Emilianowie na DK 10 doszło do# wypadku trzech samochodów osobowych. Jedna z osób poniosła śmierć na miejscu, a kolejne trzy zostały przetransportowane do bydgoskich szpitali.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Bezpieczne Wakacje 2022. Wzmocnią się kontrole policji na drogach

Przed nami długo wyczekiwany czas wypoczynku. Podczas wakacji policjanci ruchu# drogowego dbać będą o bezpieczeństwo na drogach, które jest jednym z naszych priorytetów. Dlatego spodziewajmy się wzmożonych kontroli, w tym kontroli autokarów i kierowców wiozących dzieci oraz dorosłych na letni wypoczynek.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Drogówka z całego województwa na szkoleniu z transportu drogowego

Wczoraj 22 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w# Bydgoszczy odbyło się szkolenie z zakresu kontroli przestrzegania obowiązków i warunków związanych z przewozem drogowym, czasem pracy kierowców oraz realizacji czynności kontrolnych i elektronicznego dokumentowania kontroli w systemie SENT.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

„Kręci ich bezpieczeństwo!” Policja zorganizowała piknik

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad# wodą” Komisariat Policji w Koronowie wspólnie z włodarzami gminy Dobrcz zorganizowali piknik pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2022” dedykowany dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Dobrcz.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Prawie 700 wykroczeń wobec pieszych w województwie!

Na kujawsko-pomorskich drogach policjanci przeprowadzili 21 czerwca# działania "Bezpieczny Pieszy". Akcja ta na stałe wpisała się w harmonogram pracy policjantów, bo niechronieni uczestnicy ruchu drogowego jakimi są piesi mają najmniejsze szansę w konfrontacji z pojazdami.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Złote blachy dla policjantów. Bydgoscy funkcjonariusze nagrodzeni!

Po raz dwudziesty Koalicja Antypiracka przyznała Złote Blachy – honorowe wyróżnienia dla# policjantów za spektakularne sukcesy w walce z kradzieżą własności intelektualnej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 21 czerwca w siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie przy udziale Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Pawła Dobrodzieja. Laureaci odebrali Złote Blachy z rąk Teresy Wierzbowskiej, prezes Stowarzyszenia Sygnał, reprezentującej Koalicję Antypiracką. Przedstawicielom Koalicji towarzyszyła także Karolina Szostak, dziennikarka sportowa, reporterka i prezenterka telewizyjna.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Pożar rozsadził komin. Do gaszenia pojechały cztery zastępy straży

20 czerwca wybuch pożaru sadzy rozsadził w# domu jednorodzinnym komin. Na miejscu konieczna była obecność aż 4 zastępów straży pożarnej.

(czytaj więcej)
0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

O braciach przesiąkniętych sportem! Rozmowa z Edwardem Mikrutem

Jakiś czas temu w Koronowie odbył się X Bieg Imienia Braci Mikrutów. Byli to# oszczepnicy ze wsi Wiewiórki, którzy osiedlili się na terenach Koronowa i na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku zapisali się na kartach polskiej historii sportu. Spotkaliśmy się z synem jednego z nich – Edwardem Mikrutem, aby przypomnieć historię rodziny, która „przesiąknęła sportem”.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj jest Dzień Psa. Leśnicy radzą, jak je wyprowadzać do lasu

Dzisiaj jest Dzień Psa i z tej okazji leśnicy z# Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przypominają, co należy zrobić, aby spacer z psem po lesie był bezpieczny dla nas i naszych czworonogów.

(czytaj więcej)