Dziś mamy 4 lipca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

01 lipca 2022 0

Można spodziewać się utrudnień na DK10. Jak ich uniknąć?

W dniach 2-3 lipca, w związku z targami, które# odbędą się w Minikowie, kierowcy mogą się spodziewać wzmożonego ruchu na DK 10. O zapewnienie płynności ruchu dbać będą policjanci.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

Będą dziś upały i burze z gradem. Można się spodziewać trąby powietrznej

Na podstawie informacji otrzymanej z# Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega:

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

„Mala hity” na „deskach” SCK. Zagrają spektakl pt. Casablanca

Zapraszamy na spektakl grupy teatralnej# Soleckiego Centrum Kultury „Mala Hity” pt. Casablanca, 1 lipca 2022r. o godz. 17:30 w Soleckim Centrum Kultury przy ul. Stefana Roweckiego “Grota” 1

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Lista dyżurów przedszkoli w gminie. Które placówki będą działać?

Została opublikowana lista dyżurów przedszkoli i punktów w gminie Dobrcz, podczas okresu wakacyjnego.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Fundacja przekazała 15 tys. zł w bonach dla uchodźców. Gdzie można je odebrać?

Fundacja Chcepomagam z Bydgoszczy w poniedziałek 27 czerwca przekazała do# Urzędu Gminy w Dobrczu 150 bonów o wartości 100,00 zł do wykorzystania w jednej z wiodących sieci dyskontów tekstylnych.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Wysokie temperatury w całej Polsce. Jak zachować przy nich bezpieczeństwo?

Upalne dni, gdy temperatura powietrza przekracza +30°C towarzyszą nam od kilku dni. Podobnie według prognoz będzie w# najbliższy weekend w całym kraju. Policjanci apelują, aby podczas dni z tak wysokimi temperaturami nawet na chwilę nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt. W takich sytuacjach wnętrze pojazdu bardzo mocno się nagrzewa, co może zagrażać ich życiu i zdrowiu. Policjanci apelują również o to, aby w trakcie upałów dobrze przygotować się do jazdy samochodem.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Święto Rogala w regionie. Pyszności czekają na gości

25 czerwca mieszkańcy Wudzynka będą# celebrować Święto Rogala na boisku przy świetlicy.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Aplikacja na telefon ratująca życie. Z nią jest bezpieczniej nad wodą

Lato w pełni - spędzającym ten czas nad wodą przypominamy o# zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy do pobrania aplikacji „Ratunek”, która umożliwia precyzyjną lokalizację osoby poszkodowanej i szybką pomoc służb WOPR. Numer alarmowy nad wodą: 601 100 100.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Od lipca rusza nabór wniosków o 300 plus na nowy rok szkolny

Już niebawem, bo od 1 lipca ZUS zacznie przyjmować wnioski o# wsparcie z programu „Dobry start 300 plus” na nowy rok szkolny 2022/2023. Podobnie jak w ubiegłym roku wnioski będą przyjmowane wyłącznie elektronicznie, a pieniądze przekazywane na rachunki bankowe.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Niedługo odbędzie się Dzień Rodziny. Co zostało zaplanowane dla dzieci?

25 czerwca w sołectwie Magdalenka odbędzie się #Dzień Rodziny, podczas którego zaplanowano serię różnorodnych zabaw dla dzieci i rodziców.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Propozycja na niedzielne popołudnie: koncert muzyki klasycznej

Już 26 czerwca zapraszamy Państwa na koncert muzyki klasycznej, który# odbędzie się o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

Opublikowano wykaz punktów kontroli autobusów. Gdzie można uzyskać o nich informacje?

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem# polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

W Boże Ciało będzie więcej patroli. Na czym służby się skupią?

Tegoroczny przedłużony weekend związany ze Świętem Bożego Ciała, niezależnie od# warunków pogodowych, sprzyjać będzie zwiększeniu natężenia ruchu na drogach. Policjanci podczas długiego weekendu będą podejmować wszelkie działania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2022 0

Miliardy złotych więcej na kontach ubezpieczonych w ZUS

W wyniku czerwcowej waloryzacji stany kont i subkont ubezpieczonych zwiększyły się # o 281 miliardów złotych. Składki i kapitał początkowy za okres przed 1999 r. wzrosły o 9,33 proc., a stany subkont – o 7,07 proc.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2022 0

Mieszkańcy mogą wziąć udział w debacie. Sesja dopiero będzie zaplanowana

Na Sesji Rady Gminy Dobrcz, planowanej na# lipiec br. (termin zostanie podany do publicznej wiadomości przynajmniej na 7 dni przed wyznaczonym terminem sesji) Wójt Gminy Dobrcz, przedstawi Raport o stanie Gminy Dobrcz za 2021 rok.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

Opłacanie składek zdrowotnych za pomocą kalkulatora ZUS. Jak to działa?

Od stycznia 2022 r. osoby prowadzące działalność# gospodarczą opłacają składkę zdrowotną w zależności od formy opodatkowania albo od dochodu, albo przychodu. Pomocny w obliczeniu jej wysokości jest kalkulator ZUS, który dostępny jest na zus.pl.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

Kolejne wypłaty 500 plus. Ponad 590 mln zł trafi w ręce rodziców

Blisko 213 tys. rodziców z województwa kujawsko-pomorskiego złożyło już wniosek o# 500 plus na nowy okres świadczeniowy, który będzie obowiązywał do 31 maja 2023 r. W tym tygodniu na konta rodziców trafi ponad 590 mln zł.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów. Jakie będą zmiany?

W niedzielę 12 czerwca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy. Po latach wracają# stare połączenia i z okazji sezonu wakacyjnego... nowe.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

Zmienią organizację ruchu na S5. Czego się spodziewać?

Informujemy, że od dnia 10.06.2022 r. od godz. 10.00 zostanie wprowadzona zmiana# organizacji ruchu na trasie S5.

(czytaj więcej)
30 maja 2022 0

Kolejny tydzień zajęć dla Ukraińców. Jakie tematy zaplanowano?

Informatyka, geografia, biologia, język polski dla# dzieci i dorosłych, a dla najmłodszych – edukacja wczesnoszkolna – to tylko część zajęć, na które zapraszamy w tym tygodniu do Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej dla Ukraińców. Początek codziennie o godzinie 10.20. Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, można do nich wracać także poza godzinami emisji.

(czytaj więcej)
30 maja 2022 0

IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Synoptycy wydali alert

Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia o# burzach z gradem dla wszystkich powiatów województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

O braciach przesiąkniętych sportem! Rozmowa z Edwardem Mikrutem

Jakiś czas temu w Koronowie odbył się X Bieg Imienia Braci Mikrutów. Byli to# oszczepnicy ze wsi Wiewiórki, którzy osiedlili się na terenach Koronowa i na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku zapisali się na kartach polskiej historii sportu. Spotkaliśmy się z synem jednego z nich – Edwardem Mikrutem, aby przypomnieć historię rodziny, która „przesiąknęła sportem”.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj jest Dzień Psa. Leśnicy radzą, jak je wyprowadzać do lasu

Dzisiaj jest Dzień Psa i z tej okazji leśnicy z# Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przypominają, co należy zrobić, aby spacer z psem po lesie był bezpieczny dla nas i naszych czworonogów.

(czytaj więcej)