Dziś mamy 19 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

18 maja 2022 0

W przyszłym tygodniu egzamin ósmoklasisty. Niewiele czasu na powtórki

W przyszłym tygodniu absolwenci szkół podstawowych w# całej Polsce rozpoczną egzaminacyjny maraton. Potrwa on trzy dni.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Zebranie z sołtysami w GOK-u. Co zostało omówione?

Wczoraj (17 maja) o godzinie 15:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w# Dobrczu odbyło się cyklicznie organizowane spotkanie z sołtysami sołectw gminy Dobrcz, podczas którego omówiono następujące zagadnienia:

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Szkolenia dla ratowników w regionie. Kto może wziąć udział w kursie?

Trwają przygotowania do sezonu letniego i# szkolenie nowej kadry. Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czekają na mieszkańców regionu, którzy chcą wziąć udział w kursach zawodowych dla ratowników, sterników motorowodnych lub płetwonurków i uzyskać certyfikat kwalifikowanej pierwszej pomocy. Projekt zyskał 3,5 miliona złotych wsparcia ze środków unijnych w ramach marszałkowskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Ruszają kolejne nabory.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Jubileusz w parafii. Proboszcz obchodził 25-lecie posługi kapłańskiej

Ksiądz Proboszcz Maciej Andrzejewski z parafii #św. Stanisława Kostki w Strzelcach Górnych obchodził w minioną sobotę (14.05.2022r.) 25 - lecie posługi kapłańskiej.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

,,Lato na Wsi'' bardzo udane. Gminna Rada Kobiet na targach

W dniach 14-15 maja 2022 na gościnnym terenie# Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie było jak zawsze gwarnie, kolorowo, smacznie.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

W Polsce zniesiono stan epidemii. Obowiązywał od marca 2020 roku

Dziś, 16 maja weszło w życie rozporządzenie, które# zmienia stan epidemii na stan zagrożenia epidemicznego.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Lokalne przysmaki na nasze stoły. Wracamy do sprzedaży

Domowe drożdżówki z lokalnymi dodatkami i# sery podpuszczkowe z rodzinnego gospodarstwa – to nowości, które pojawią się już od przyszłego poniedziałku (23 maja) w sklepie internetowym Lokalna Żywność. W ofercie także swojskie wędliny, przetwory owocowe i warzywne oraz miody. Okienko zakupowe będzie otwarte od 23 do 30 maja. Odbiór 2 czerwca w trzech toruńskich lokalizacjach.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Lato na Wsi. Słoneczny drugi dzień targów w Minikowie

Ponad 300 wystawców – najlepsi ogrodnicy, pyszne kulinaria, twórczość ludowa, stare ciągniki i wozy strażackie oraz zwierzaki to wszystko czekało na odwiedzających Minikowo.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Więcej zajęć dla Ukraińców w e-Szkole. Początek codziennie o godzinie 10.20

Do 25 lekcji tygodniowo wzrosła oferta# Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. Wśród zajęć dla ukraińskich dzieci i młodzieży m.in. matematyka, informatyka i geografia, a dla najmłodszych – edukacja wczesnoszkolna. Kontynuujemy także lekcje języka polskiego dla dorosłych. Początek codziennie o godzinie 10.20. Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, można do nich wracać także poza godzinami emisji.

(czytaj więcej)
14 maja 2022 0

Ponad 300 wystawców. Targi w Minikowie przyciągnęły tłumy

Rozpoczęły się targi Lato na Wsi – Święto Smaku i# Tradycji. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło wiele osób z różnych zakątków Polski.

(czytaj więcej)
14 maja 2022 0

Jest porozumienie w Polregio. 16 maja nie będzie strajku

W późnych godzinach wieczornych 13 maja w# siedzibie spółki podpisane zostało porozumienie między Związkami Zawodowymi a Zarządem Polregio, dotyczące wdrożenia podwyżek dla pracowników. Porozumienie osiągnięto przy udziale mediatora – Pawła Borysa, prezesa zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

„Dziękuję wszystkim oddanym swojej pracy, wychowankom i nauczycielom”

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 dla# Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy, najstarsza w Polsce placówka kształcąca osoby z dysfunkcją wzroku, obchodzi w tym roku jubileusz 150 lat pracy. W programie obchodów znalazły się m.in. warsztaty i zajęcia w ramach Europejskiej Nocy Muzeów, konkursy i impreza plenerowa. Z ofertą edukacyjną ośrodka będzie można zapoznać się od poniedziałku (16 maja) podczas Drzwi Otwartych. Zapraszamy!

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Przedstawiciele podpisali list intencyjny dla bezpieczeństwa żywności

Marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski oraz# główny inspektor ochrony roślin i nasiennictwa Andrzej Chodkowski podpisali w czwartek list intencyjny o współpracy w dziedzinie promocji zdrowia roślin i ochrony środowiska oraz badań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa żywnościowego i bezpieczeństwa żywności. 12 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin, proklamowany przez ONZ w celu budowy powszechnej świadomości o tym, że ochrona zdrowia roślin służy eliminowaniu głodu, zmniejszaniu ubóstwa i pobudzaniu rozwoju gospodarczego.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Mieszkańcy Kotomierza od wielu lat walczą o czyste powietrze

Mieszkańcy Kotomierza od wielu lat skarżą się na uciążliwość działania składu węgla w# ich wsi. O ich walce pisaliśmy wielokrotnie. Ostatnio na firmę prowadzącą skład węgla nałożono pewne obostrzenia, które ma wypełnić do 25 lipca.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Młodzież zainteresowana wstąpieniem do OSP. Spotkała się ze strażakami

9 maja odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży chętnych do# wstąpienia do młodzieżowej drużyny pożarniczej OSP Wudzyn.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Ponad 5,7 mln dzieci z przyznanym świadczeniem na nowy okres

Ponad 5,7 miliona dzieci ma już# przyznane świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy. Wypłata 500+ na nowy okres rozpocznie się w czerwcu.

(czytaj więcej)
12 maja 2022 0

50 mln dotacji na ogrody działkowe. Co dokładnie ma być rozwijane?

Rodzinne ogrody działkowe (ROD) otrzymają wsparcie unijne na# zwiększanie terenów zieleni oraz działania ekologiczne ograniczające hałas i zanieczyszczenie powietrza oraz chroniące zwierzęta. Przyznanie pieniędzy unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ) na rozwój zielonej infrastruktury ROD ogłosił minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

(czytaj więcej)
12 maja 2022 0

Władze oferują pakiet wsparcia dla kredytobiorców

Cały świat mierzy się ze wzrostem cen. Wysoka inflacja jest# skutkiem brutalnej agresji Rosji na Ukrainę, a także polityki utrzymywania wysokich cen ropy i gazu przez Moskwę. Przekłada się to na wyższe stopy procentowe i zwiększone raty kredytów. Dostrzegamy problemy z jakimi obecnie mierzą się Polacy. Dlatego uruchomimy wsparcie dla rodzin, które mają kredyty hipoteczne. Wśród proponowanych przez nas rozwiązań znajdą się m.in. wakacje kredytowe i dopłaty do rat.

(czytaj więcej)
11 maja 2022 0

„Nie zabijaj”. Policja zmontowała film profilaktyczny skierowany do kierowców

W ramach akcji „Nie zabijaj” policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w# Bydgoszczy przy współpracy z Zakładem Karnym w Potulicach nagrali film profilaktyczny pt. „Mój błąd może kosztować ludzkie życie!" skierowany głównie do kierujących pojazdami. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu czy narkotykach wciąż jest dużym problemem na polskich drogach.

(czytaj więcej)
11 maja 2022 0

Pieniądze na konserwację zabytków. Ile wynoszą dotacje?

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy przyznało 300 tys. zł dotacji na# konserwację zabytków. Wsparcie uzyska siedem podmiotów (uznano osiem wniosków). Są to parafie oraz osoba prywatna.

(czytaj więcej)
11 maja 2022 0

Eliminacje do turnieju BRD rozstrzygnięte. Kto przechodzi dalej?

W ramach działań pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu” - eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju BRD rozstrzygnięte.

(czytaj więcej)
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grillowanie ruszył. O tych wskazówkach nie możesz zapomnieć!

Długi majówkowy trwa. Część z nas spędzi go# w gronie bliskich i znajomych. To czas, kiedy wyjeżdżamy m.in. na działkę. Często zabieramy ze sobą grilla, który pozwoli przygotować pyszny posiłek. Grillowanie sprawia dużo przyjemności, lecz należy pamiętać, że wykorzystujemy przy nim ogień otwarty, co niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
0

Dołącz do akcji i wywieś flagę. Świętujmy razem 2 maja!

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich do# włączania się do akcji #mojaflaga.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)