Dziś mamy 6 czerwca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

15 maja 2023 0

Rusza budowa nowego ciągu pieszo-rowerowego. Inwestycja za 12,4 mln zł

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad# podpisała umowę z firmą STRABAG, która została wykonawcą nowego ciągu pieszo-rowerowego na drodze krajowej nr 25 na odcinku Brzoza - Nowa Wieś Wielka. Wartość zadania to 12,4 mln zł.

(czytaj więcej)
11 maja 2023 0

Pieczyska – strefą płatnego parkowania! Od kiedy?

Przy plaży w Pieczyskach powstanie sezonowa strefa płatnego# parkowania. Opłatą objęte będą również drogi gminne w mieście Koronowo. Strefa obowiązywać będzie od 1 czerwca do 15 września.

(czytaj więcej)
10 maja 2023 0

Uroczysty Dzień Strażaka. Wręczono odznaczenia za wysługę lat

Dnia 04.05.2023 w naszej jednostce odbyły się obchody #Międzynarodowego Dnia Strażaka. O godzinie 16.45 poczty sztandarowe OSP Wudzyn, OSP Dobrcz, Gminy Dobrcz oraz przedstawiciele Urzędu Gminy wraz z zaproszonymi gośćmi i sympatykami przemaszerowali do Kościoła pod wezwaniem św. Barbary w Wudzynie, w którym odprawiona została Msza Święta.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 0

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Etap okręgowy za nami

W minioną sobotę (22.04.2023) w Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie# odbył się etap okręgowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje okręgowe były świetnym powodem do tego, aby wszystkim uczestnikom wspomnieć o ogólnopolskiej akcji „Jednośladem Bezpiecznie do celu”.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 1

Mieszkańcy protestują! Aby plaża była dla wszystkich!

Mieszkańcy Samociążka i okolic protestują przeciwko# planom sprzedaży plaży w Samociążku, którą dzierżawi spółka ENEA. Domagają się, aby plaża była publiczna – najlepiej należąca do gminy Koronowo. W zeszłym tygodniu Rada Miejska w Koronowie nie zgodziła się na zaciągnięcie kredytu, aby pozyskać pieniądze na wykup plaży.

(czytaj więcej)
21 kwietnia 2023 0

„Złote pary” obchodziły swoje święto. Uroczystość w Dobrczu

W zdrowiu i chorobie, w szczęściu i niedoli …

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2023 0

O skażeniu wody na sesji. Komunikacja z mieszkańca nie była dobra?

Podczas obrad piątkowej (31 marca) sesji Rady Gminy Dobrcz wróciła sprawa skażenia wody bakteriami coli.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2023 0

Czy będą pieniądze na ochronę zabytków? Gmina wystąpiła o ponad 10 mln zł!

Gmina Dobrcz zamierza pozyskać pieniądze z Rządowego Programu# Odbudowy Zabytków. Samorząd złożył już osiem wniosków na łączną kwotę dofinansowania na ponad 10 mln zł. Póki co wnioski nie zostały jeszcze rozstrzygnięte i pieniędzy na razie nie ma!

(czytaj więcej)
31 marca 2023 0

Szkolenie sołtysów. Ciekawa spotkanie w Borównie

Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Sołtysów Mazowsza oraz# Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Kujawsko Pomorskiego, w dniu 16.03.2023 r. Gmina Dobrcz stała się organizatorem szkolenia pod nazwą „Sołtys na zagrodzie, czyli … co komu wolno w sołectwie”.

(czytaj więcej)
31 marca 2023 0

Dla zasłużonych mieszkańców regionu. Odznaczenia państwowe

W dniu 30 marca 2023r. w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość# wręczenia odznaczeń państwowych mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego, którzy swoją pracą i działalnością społeczną przyczyniają się do rozwoju Polski i poprawy jakości życia mieszkańców naszego regionu. Odznaczenia wręczył Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Radosław Kempinski.

(czytaj więcej)
27 marca 2023 0

Woda była skażona! Można już spożywać bez ograniczeń

W wodociągu publicznym w gminie Dobrcz została wykryta# bakteria grupy coli. Przez kilka dni mieszkańcy trzech sołectw nie mogli korzystać z wody do celów spożywczych. Przeprowadzone badania wykazały, że obecnie woda nie jest już skażona i można korzystać z niej bez ograniczeń!

(czytaj więcej)
27 marca 2023 0

Inwestor wycofał wniosek. Nie będzie 80 farm fotowoltaicznych!?

Wiele wskazuje na to, że na terenie Zalesia i Magdalenki nie powstanie# 80 farmy fotowoltaicznych. Główny inwestor wycofał wniosek o wydanie decyzji środowiskowych, gdyż zrezygnował z inwestycji! Możliwe jest, że powstanie jednak kilka farm, gdyż złożono inne wnioski.

(czytaj więcej)
17 marca 2023 0

Posterunek Policji w Niemczu. Porozumienie i umowa na budowę podpisane

Wczoraj, 16.03.2023 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji #w Bydgoszczy podpisano ważne porozumienie i umowę. Na ich podstawie wkrótce w Niemczu wybudowany zostanie nowy Posterunek Policji.

(czytaj więcej)
16 marca 2023 0

Gospodarz wsi, służący lokalnej społeczności. Wojewódzki Dzień Sołtysa

Podziękowanie sołtysom za ich codzienny trud oraz wręczenie# nagród laureatom drugiej edycji konkursu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego dla sołtysów na najlepsze upamiętnienie Narodowego Święta Niepodległości. Tak w skrócie można podsumować – zorganizowaną 11 marca, czyli w Dzień Sołtysa – uroczystość w sali Kinoteatru Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

(czytaj więcej)
10 marca 2023 0

Przedszkole tak, ale jakie?Czy potrzebna jest piwnica?

Większość czasu nadzwyczajnej sesji białobłockiej gminnej rady zdominowała# dyskusja nad planowaną budową przedszkola przy ulicy Kościelnej w Cielu. Przewiduje się, że przedszkole będzie miało 15 oddziałów. Na kolejnej sesji, rada nie zgodziła się dołożyć pieniędzy do budowy przedszkola (tak by można było rozstrzygnąć przetarg). Nie wiadomo więc kiedy przedszkole powstanie.

(czytaj więcej)
07 marca 2023 0

Mamy to! 1 mln 868 tys. 612 zł dofinansowania na drogę

Miło nam poinformować, iż Zarząd Województwa Kujawsko#-Pomorskiego w dniu 1 marca 2023 r. zatwierdził listę operacji zawierającą informację o kolejności przysługiwania pomocy dla operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Nowy sprzęt do pielęgnacji boisk. Zakupiono sprzęt za ponad 35 tys. zł

W dniu 27.02.2023 r. Wójt Gminy Dobrcz# Andrzej Berdych oficjalnie przekazał Prezesowi Gminnego-Ludowego Klubu Sportowego w Dobrczu sprzęt, który posłuży do przygotowania boisk na ligowe rozgrywki piłkarskie.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Bliżej rozbudowy ponad 9 km DK25. Rozbudowa trasy Obodowo - Mąkowarsko

Wójt Gminy Sośno wydał decyzję o środowiskowych# uwarunkowaniach (DŚU) dla drogi krajowej nr 25 pomiędzy Obodowem a Mąkowarskiem. Dzięki temu znacząco przybliżamy się do rozpoczęcia realizacji tej inwestycji.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Akademia z okazji Dnia Tradycji Służby Więziennej. Wręczono awanse funkcjonariuszom

Z okazji Dnia Tradycji Służby Więziennej ppłk# Tomasz Korytowski, Dyrektor Zakładu Karnego w Koronowie wręczył funkcjonariuszom awanse na wyższe stopnie służbowe.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Uroczyste otwarcie strzelnicy pneumatycznej. Dla szkolenia funkcjonariuszy i młodzieży

Przy koronowskiej jednostce penitencjarnej powstała strzelnica# pneumatyczna, która będzie wykorzystywana do szkolenia funkcjonariuszy i młodzieży. Uroczyste otwarcie strzelnicy odbyło się z udziałem Kajetana Rajskiego, Pełnomocnika Dyrektora Generalnego Służby Więziennej do spraw edukacji prawnej i proobronnej młodzieży.

(czytaj więcej)
24 lutego 2023 0

Stan przygotowania zadań na sieci dróg krajowych. Gdzie zaplanowano prace?

Poza inwestycjami z Rządowego Programu Budowy Dróg #Krajowych i Programu budowy 100 obwodnic nieustannie przygotowujemy, a następnie realizujemy, szereg zadań mających na celu modernizację dróg i poprawę bezpieczeństwa. Poniżej prezentujemy stan przygotowań zadań na sieci, których realizację planujemy w najbliższych latach.

(czytaj więcej)
0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)