Dziś mamy 4 lipca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

30 czerwca 2022 0

Rozstrzygnięto gminny konkurs na najpiękniejszy ogród. Kto okazał się zwycięzcą?

Ogród to ich pasja, dzięki której odrywają się od codzienności życia. Z pieczołowitością# traktują wszystkie rośliny w swojej zielonej enklawie, dbając przy tym o ekosystem poprzez gromadzenie deszczówki w różnego typu zbiornikach czy odpadów zielonych w swoich kompostownikach. Za ten szczególny wkład ich pracy, który jest swoistą wizytówką naszej gminy - Dziękujemy!- mówił Andrzej Berdych podczas wczorajszego spotkania z laureatami konkursu na „Najpiękniejszy ogród” w świetlicy wiejskiej we Włókach.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Rajd Dolnej Doliny Wisły zatrzymał się w Kozielcu. Motocykliści dostali zadanie

26 czerwca Edukacyjna Zagroda Wiejska w Kozielcu znalazła się na# mapie II Klasycznego Rajdu Doliny Dolnej Wisły.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Piknikowa sobota! Świętowano Święto Rogala i Dzień Rodziny

Lato przywitało nas przepiękną pogodą, której# ostatnio tak bardzo nam brakowało. Dzięki dogodnej aurze mogliśmy delektować się błękitem nieba na leżaku, zażywać orzeźwiającej kąpieli w jeziorze Borówno lub bawić się podczas rodzinnych pikników: "Święta Rogala" w sołectwie Wudzynek oraz "Dnia Rodziny" w sołectwie Magdalenka.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Na progu szkoły rozbrzmiała muzyka klasyczna. Artyści zagrali koncert

W Strzelcach Górnych co roku odbywają się cykliczne koncerty muzyki klasycznej. Tym# razem było nie inaczej. Na schodach zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej, 26 czerwca.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

38. piknik seniora w Nadleśnictwie Żołędowo. Wynieśli stamtąd dobre wspomnienia

W poniedziałek 20 czerwca seniorzy z naszej gminy wybrali się na piknik seniora do# Nadleśnictwa Żołędowo. Jest to tradycja, którą zapoczątkowano 38 lat temu.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

Sukces uczennicy z ZSP w Dobrczu! Zdobyła wysokie miejsce w „kangurze”

Co roku w tym konkursie startują miliony uczniów z całego świata ze# wszystkich typów szkół. Nie inaczej było tym razem. W tym roku w zmaganiach matematycznych wzięło udział prawie 6 mln uczniów z 65 krajów reprezentujących wszystkie kontynenty.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2022 0

Ostatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

To ostatnie, przedwakacyjne spotkanie Pań z Dyskusyjnego Klubu# Książki, działającego przy GBP w Dobrczu.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

„Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje” z policjantami

W dniach 07 – 09 czerwca na terenie LPKiW „Myślęcinek” prowadzona jest# akcja pn. „Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje”. W akcji uczestniczą uczniowie ze szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

Szpak, Sarsa, Margaret i inni na Wyspie Młyńskiej. Impreza rozbrzmiała na całą Bydgoszcz

Za nami pełen wrażeń weekend w Bydgoszczy, Włocławku, Inowrocławiu #i Grudziądzu. W ramach obchodów Święta Województwa na scenie pojawili się między innymi Fisz Emade czy grupa Ira. Posłuchaliśmy także Polskiej Muzyki Filmowej, obejrzeliśmy pokazy tańca i wystawy.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2022 0

Gminny Dzień Dziecka w Kusowie. Piknik na którym rodziny spędziły wspólne chwlle

W piątek na boisku w Kusowie odbył się Gminny Dzień Dziecka. Obfitował on# w szereg atrakcji dla najmłodszych. Poza strefą dmuchańców oraz baniek mydlanych i animacji dzieci uczestniczyły także w zawodach sportowych oraz wspólnych tańcach.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2022 0

Rowerem 20 km w jedną stronę. Ruszyli do Tazbirowa

W sobotę dnia 04.06.2022 r. spod Gminnego Ośrodka Kultury w# Dobrczu wystartowali uczestnicy rajdu do Tazbirowa, którzy dokonali zapisów w ramach akcji Rowerowa Stolica Polski. Przed odjazdem Zastępca Wójta Gminy Dobrcz Sebastian Horodecki wręczył przybyłym rowerzystom drobne upominki i życzył im przyjemnej wycieczki.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2022 0

„Bezpieczeństwo w internecie”. Uczestnicy konkursu przygotowali spójnie tematyczne dzieła

Wczoraj (31 maja) w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy odbyło się# uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień uczniom ze Szkół Podstawowych w Bydgoszczy i powiecie, którzy bali udział w konkursie plastycznym „Bezpieczeństwo w internecie”.

(czytaj więcej)
31 maja 2022 0

Zajęcia z makramy w miejscowej bibliotece. Uczestnicy zrobili piękne listki

W gminnej bibliotece publicznej w Dobrczu, dzieci oraz dorośli wzięli# udział w zajęciach z robienia makramy. Uczestnicy stworzyli szereg niebiesko-różowych listków doczepianych do wcześniej przygotowanych gałązek. To tylko kwestia czasu aż przyozdobią ściany.

(czytaj więcej)
31 maja 2022 0

Podróżniczka Jolanta Niwińska poprowadziła wykłady na UTW

Kraj Rajskiego Ptaka. Wróciłam z Papui Nowej Gwinei – pełna wrażeń i# chyba trochę odmieniona, na nowo rozkochana w ludziach, świecie i … książkach. Zafascynowały mnie tamtejsza kultura, bogactwo flory i fauny, prostota życia, niecodzienne obrzędy- mówi Jolanta Niwińska.

(czytaj więcej)
31 maja 2022 0

Sobotni Piknik strażacki. Pomimo złej pogody wszyscy dobrze się bawili

Piknik rodzinny pn. „Strażacy mieszkańcom gminy Dobrcz” pomimo# niesprzyjającej pogody, dzięki frekwencji naszych wspaniałych mieszkańców możemy zaliczyć do udanych.

(czytaj więcej)
30 maja 2022 0

Jubileuszowy Piknik w Szkole Podstawowej w Kozielcu

Za nami X Piknik Rodzinny, który odbył się dnia# 28 maja. Ten wyjątkowy dzień pokazał nam, że „Rodzina to jest siła”, nie trzeba więcej.

(czytaj więcej)
30 maja 2022 0

Piknik rodzinny ZSP. Dzieci z bliskimi bawiły się na różnorodnych atrakcjach

Po dwuletniej przerwie, w dniu 27 maja 2022 r. o godzinie 15:00 w hali ZSP w# Dobrczu Wójt Gminy Dobrcz pan Andrzej Berdych oraz dyrektor ZSP w Dobrczu pani Agnieszka Kawińska otworzyli III Piknik Rodzinny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrczu.

(czytaj więcej)
27 maja 2022 0

Uroczysty Dzień Matki w KPUW. Wyróżniono osoby z pow. bydgoskiego

„Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł mamę” – takimi# słowami wojewoda Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął swoje przemówienie podczas uroczystych obchodów Dnia Matki w Urzędzie Wojewódzkim. Podczas uroczystości przedstawiciel rządu wręczył zasłużonym osobom Medale Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, dyplomy oraz podziękowania.

(czytaj więcej)
25 maja 2022 0

Piknik z okazji Dnia Dziecka. Była prawdziwa „moc” atrakcji

Dzieci miały w ten weekend mnóstwo zabawy. Dopisała pogoda, frekwencja oraz# dobra zabawa podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka w Kotomierzu.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Dzieci przygotowały okolicznościowe kartki dla swoich mam. Zbliża się Dzień Matki

W środowe popołudnie (18 maja) w GOK-u w Dobrczu odbyły się# warsztaty, podczas których dzieci wykonały okolicznościowe kartki na Dzień Matki metodą scrapbookingu.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

I Chóralny Konkurs Pieśni Maryjnej. Kilkugodzinne przesłuchania zespołów

Żeński Chór Kameralny „Iuvenes Corda” z# Białegostoku pod dyr. Anny Olszewskiej zdobył Złote Pasmo i Grand Prix I Chóralnego Konkursu Pieśni Maryjnej w podbydgoskim Niemczu.

(czytaj więcej)
0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

O braciach przesiąkniętych sportem! Rozmowa z Edwardem Mikrutem

Jakiś czas temu w Koronowie odbył się X Bieg Imienia Braci Mikrutów. Byli to# oszczepnicy ze wsi Wiewiórki, którzy osiedlili się na terenach Koronowa i na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku zapisali się na kartach polskiej historii sportu. Spotkaliśmy się z synem jednego z nich – Edwardem Mikrutem, aby przypomnieć historię rodziny, która „przesiąknęła sportem”.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj jest Dzień Psa. Leśnicy radzą, jak je wyprowadzać do lasu

Dzisiaj jest Dzień Psa i z tej okazji leśnicy z# Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przypominają, co należy zrobić, aby spacer z psem po lesie był bezpieczny dla nas i naszych czworonogów.

(czytaj więcej)