Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

15 lipca 2024 0

Upalne dni w Klubie Seniora. Odwiedziny restauracji "Gazdówka"

Upalne dni nie sprzyjały aktywności fizycznej. Stosowaliśmy zasadę każdy #robił to co lubi, jednak pod czujnym okiem Ewy i Judyty.

(czytaj więcej)
08 lipca 2024 0

Wakacje nad Wisłą. Mnóstwo atrakcji dla dzieci

5 lipca ponownie gościły w Solcu dzieci z domu dziecka. Tym razem przyjechały #dzieci z placówek w Trzemiętowie i Karolewie.

(czytaj więcej)
08 lipca 2024 0

Muzyka, przyjaźń i radość. Lato w Klubie Seniora

Muzyka, przyjaźń, radość, śmiech. Słowami tej piosenki możemy podsumować #pierwszy tydzień lipca. Było też trochę pracowicie i smacznie dzięki Bogusi, która lubi gotować. Zdecydowanie lubimy jej pasję.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2024 0

Wielki Wyścig Butelkowy. 15. edycja za nami

Tegoroczny wyścig, będący częścią festiwalu Ster na Bydgoszcz 53N, 18E - przeszedł do# historii. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie naszym pracownikom z "Budżetłódki" za ich wytrwałość i niesamowite zaangażowanie. Wasza determinacja i duch zespołowy były inspirujące!

(czytaj więcej)
19 czerwca 2024 0

"Prawa i wolności obywatelskie". IV edycja konkursu

W dniu 18 czerwca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy# przy ul. Juliusza Słowackiego 3 odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w IV edycji konkursu „Prawa i wolności obywatelskie” w tym roku pod nazwą „Dzieci my też mamy swoje prawa”.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

Bitwa Regionów w Sicienku. Podsumowanie wydarzenia

16 Kół Gospodyń Wiejskich przygotowało przepyszne dania konkursowe degustowane# przez Komisję konkursową w której składzie byli:

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

II Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zakole Dolnej Wisły

W dniach 14 - 16 czerwca br. w Dąbrowie Chełmińskiej odbył się trzydniowy "II Zlot #Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Zakola Dolnej Wisły. Trzydniowy obóz jednoczący dzieci i młodzież ze wszystkich naszych gmin!

(czytaj więcej)
06 czerwca 2024 0

Policjanci z harcerzami. Lekcja o bezpieczeństwie

Policyjni profilaktycy oraz dzielnicowi z bydgoskiego Fordonu spotkali się z harcerzami #podczas biwaku zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Była to doskonała okazja do rozmowy na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz korzystania z internetu.

(czytaj więcej)
28 maja 2024 0

II Etap Bitwy Regionów. Wyłoniono zwycięzców

W sobotę 25 maja br. podczas Dni Otwartych Drzwi Targi Rolno - Budowlane w Zarzeczewie, odbył się także drugi etap regionalny konkursu #BitwaRegionów w woj. kujawsko - pomorskim.

(czytaj więcej)
13 maja 2024 1

Udany koncert gwiazdy. Majówka z Gminą Sicienko 2024

Chociaż mamy już poniedziałek, to myślami wciąż jesteśmy przy sobotniej #Majówce z Gminą Sicienko 2024. Za nami długo wyczekiwany występ zespołu Kult. Ach, co to były za emocje! Tłumy pod sceną udowodniły, że gmina Sicienko (i nie tylko) potrafi się bawić!

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

"Majówka PRL - Czas wolny w PRL-u". Festyn uznajemy za udany

W piątek 3 maja br. w Sicienku, odbył się festyn pod hasłem „Majówka PRL – Czas wolny #w PRL-u” zorganizowany przez Stowarzyszenie Retromaniacy Metropolii Bydgoskiej. Wydarzenie było współfinansowane ze środków powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
06 maja 2024 0

Majówka PRL W Sicienku. Dużo gości na wydarzeniu

Brawo Retromaniacy Metropolii Bydgoskiej i Prywatne Muzeum Techniki PRL #w Sicienku - PMT PRL, zrobiliście świetną robotę.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2024 0

Udana Eskapada. Następna impreza już za rok

W minioną sobotę odbyła się kolejna, jubileuszowa już edycja Eskapady. Wydarzenie #zorganizowane przez Gmina Dobrcz, Gminny Ośrodek Kultury Dobrcz, sołectwo Wudzynek oraz Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych Karolewo, przyciągnęło wiele nie tylko okolicznych mieszkańców, ale także gości z poza gminy.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2024 0

Tydzień smaków i zapachów. Klub seniora Magdalenka

Z inicjatywy pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Dobrcza, #odbyły się w Klubie mini warsztaty sojowe. Uczestniczyły w nich również Panie , które się na nie zapisały a nie są (jeszcze) uczestniczkami naszych zajęć.

(czytaj więcej)
22 kwietnia 2024 0

Klub Seniora Magdalenka. Odwiedziny fryzjerki i zielarki

Miniony tydzień nie sprzyjał spacerom. Nic straconego, rower stacjonarny pozwolił na# trochę ruchu i poprawę samopoczucia. Niektórym z nas samopoczucie poprawiła wizyta Iwonki, która zadbała o nasze fryzury.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Klub Seniora Magdalenka. Ruch, śpiew i pogaduchy

Pierwsze dni po świętach minęły nam leniwie, przy kawie i pogaduchach. Ponieważ #w naszym Klubie nie lubimy za długo próżni już zaczęły się przygotowania do odwiedzin naszych młodych przyjaciół ze szkół i przedszkoli. Jak zwykle Judyta przygotowała prace, które będziemy wykonywali.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2024 0

Śniadanie Wielkanocne. Klub Seniora Magdalenka

Podczas Śniadania Wielkanocnego, które odbyło się w Klubie Seniora otrzymaliśmy# wiele serdecznych życzeń od Zastępcy Wójta Pana Sebastiana Horodeckiego, Pani Alicji Letkiewicz-Sulińskiej Sekretarz Gminy, Pani Joanny Ratkowskiej Skarbnik oraz Doroty Ścigany Kierowniczki GOPS.

(czytaj więcej)
28 marca 2024 0

Tradycyjnie i smacznie z ŚDS. Spotkanie świąteczne

Uczestnicy zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gądeczu są w różnych #przedziałach wiekowych. Różnice wieku nie przeszkadzają im jednak w tworzeniu zgodnej wspólnoty, w której każdy członek jest ważny.

(czytaj więcej)
28 marca 2024 0

Federacja Organizacji Pozarządowych. Wyjazd studyjny do Rzymu

Pani Lidia Pastuszak ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic# (po zmianie Stowarzyszenie ALA) reprezentowała Gmina Dobrcz podczas wyjazdu studyjnego do Rzymu Kujawsko - Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

(czytaj więcej)
26 marca 2024 0

Wielkanocna wizyta. Klub Seniora Magdalenka

Przed nami Święta Wielkanocne, czyli rodzinny i uroczysty czas, skłaniający do refleksji. Z tej# okazji nasi gminni Nestorzy z Klubu Seniora + w Magdalence zorganizowali odświętne śniadanie. Była okazja do rozmów, na żarty oraz pyszne jedzenie.

(czytaj więcej)
26 marca 2024 0

"Zasłużony dla Kultury Polskiej". Trzy wyróżnienia

Dnia 25 marca br. w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy podczas Komisji Edukacji, Kultury,# Sportu i Edukacji Społecznej odbyło się uroczyste wyróżnienie osób wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury z Powiatu Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)