Dziś mamy 19 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

16 maja 2022 0

I Chóralny Konkurs Pieśni Maryjnej. Kilkugodzinne przesłuchania zespołów

Żeński Chór Kameralny „Iuvenes Corda” z# Białegostoku pod dyr. Anny Olszewskiej zdobył Złote Pasmo i Grand Prix I Chóralnego Konkursu Pieśni Maryjnej w podbydgoskim Niemczu.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Dzieci „posadziły” drzewka szczęścia. Warsztaty plastyczne w bibliotece

Wczoraj w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrczu odbyły się warsztaty z# mchu. Za jego pomocą dzieci mogły wykonać swoje własne drzewko szczęścia. Przy tej zabawie, dzieci mogły zaznajomić się z plastyczną pracą i cierpliwością.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Konkurs wiedzy pożarniczej w powiecie. Karolewo na 3. miejscu

We wtorek 10 maja uczniowie Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina w# Karolewie (gmina Dobrcz) reprezentowali gminę Dobrcz na etapie powiatowym konkursu wiedzy pożarniczej pn. "Młodzież zapobiega pożarom" w grupie wiekowej szkół ponadpodstawowych.

(czytaj więcej)
06 maja 2022 0

Wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy uczyli się o początkach świata

W piątek 6 maja, w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się# wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który poprowadził Roman Pleszyński.

(czytaj więcej)
05 maja 2022 0

Zwycięzca konkursu „Młody Talent Kulinarny” przedstawia przepis na pierogi

21 kwietnia odbyło się w formule zdalnej spotkanie podsumowujące tegoroczną edycję konkursu „Młody Talent Kulinarny” w Karolewie z tematem przewodnim: „Pierogi na stół”.

(czytaj więcej)
04 maja 2022 0

Artes Ensamble w GOK-u! Pieśni patriotyczne rozbrzmiały w sali

W poniedziałkowe popołudnie 2 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w# Dobrczu odbył się koncert patriotyczny pt. „Witaj, majowa jutrzenko!” w wykonaniu zespołu śpiewaków operowych i solistów instrumentalistów Artes Ensamble.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2022 0

Przegląd Chórów i Zespołów Wokalno-Instrumentalnych w Brzozie

V Powiatowy Przegląd Chórów, Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych w# Brzozie za nami. Wiele się działo. Było sympatycznie i rodzinnie, a swą obecnością zaszczyciło nas 10 zespołów.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2022 0

Dostała swoją szansę! Mamy zwyciężczynię gminnych eliminacji

25 kwietnia o godzinie 9:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu rozpoczęły się eliminacje gminnego etapu konkursu "Wygraj szansę", który# był poprzedzony eliminacjami we wszystkich szkołach w Gminie Dobrcz. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych. Organizatorem wydarzenia była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2022 0

Pierwsza „Eskapada” w gminie. Co zostało zorganizowane?

Eskapada za nami. Pierwszy raz odbyła się w# gminie Dobrcz. Z tej okazji w Karolewie przewodnicy oprowadzili zainteresowanych po Karolewie, opowiedzieli o historii oraz niuansach tego miejsca.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2022 0

Dzień Dobra w Murowańcu. Festyn okazał się strzałem w dziesiątkę

Wielkim sukcesem organizatorów okazał się# festyn pod hasłem „Dzień Dobra” przygotowany staraniem parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Murowańcu i parafialnego Zespołu Caritas, przy wsparciu Gminnego Centrum Kultury, razem z Centrum Obsługi Edukacji i Sportu w Białych Błotach. Niedzielny festyn honorowym patronatem objęli także: Starosta Bydgoski Wojciech Porzych i Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2022 0

Frekwencja nie dopisała, a wynik o wiele lepszy. Sprzątali okolicę

W ubiegłą sobotę (23.04.2022 r.) PZW - Koło 98 przy# wsparciu Urzędu Gminy w Dobrczu zorganizowało sprzątanie jeziora Dobrcz oraz jeziora Kusowo.

(czytaj więcej)
22 kwietnia 2022 0

Światowy dzień ziemi w Dobrczu. Wystawiono prace Piotrkowskiego

Zorganizowana w GOK wystawa pt "Drugie życie śmieci " autorstwa# Sławomira Piotrowskiego cieszyła się dużym zainteresowaniem. Odwiedzali nas seniorzy, rodziny oraz grupy szkolne. Młodzież chętnie zadawała pytania i "testowała" tekturowych fotel. Odbyły się także warsztaty recycling owe dla młodzieży. Powstały wspaniałe prace.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2022 0

Znamy zwycięzców konkursu plastycznego „Baranek Wielkanocny”

Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu odbyła się wręczenie nagród w# wiosennym konkursie plastycznym pt. „Baranek wielkanocny”.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2022 0

Wiosennie w GOK-u. Panie tworzyły świąteczne kompozycje z kwiatów

Wiosennie i kwieciście zrobiło się w Gminnym Ośrodku Kultury w# Dobrczu, a to za sprawą warsztatów rękodzielniczych które odbyły się w poniedziałkowe popołudnie.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2022 0

Śniadanie wielkanocne w GOK. Jak rozpoczęto Wielki Tydzień?

W ramach Wielkiego Tygodnia Środowiskowy Dom Samopomocy w# Gądeczu zorganizował uroczyste śniadanie wielkanocne, które odbyło się dziś tj. 12.04.2022 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2022 0

II Turniej Baśniowy w regionie. Miał miejsce finał konkursu

8 kwietnia br. odbył się uroczysty finał konkursu baśniowego w #Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie, który został objęty Honorowym Patronatem Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2022 0

„Kijów sprzed wojny”. Zapraszamy na wystawę online

Ponad 100 fotografii przedstawiających Kijów sprzed# wybuchu wojny można oglądać w wirtualnej galerii. Fotografie z ostatnich lat, będące efektem warsztatów oraz pochodzące z prywatnego archiwum Oleny Pryshchepy - współtwórczyni wystawy oraz bohaterki dołączonego do niej wywiadu, stanowią zapis koszmaru ucieczki przed szaleństwem wojny oraz skali wojennych zniszczeń.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2022 0

Festyn „Wywołaj uśmiech dziecka”. Integrowały się polsko-ukraińskie rodziny

W ostatnią niedzielę (3 kwietnia) w Agroturystyce „Śliwkowy Sad” w# Strzelcach Dolnych (gmina Dobrcz) odbył się festyn integracyjny polsko-ukraińskich rodzin.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2022 0

Przypomniano twórczość ks. Jana Twardowskiego. Wyjątkowy koncert

Perła architektury drewnianej, jaką jest kościół św. Marii Magdaleny we# Włókach, była miejscem koncertu, w czasie którego zaprezentowano twórczość ks. Jana Twardowskiego.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2022 0

Dzieci wykonały kolorowe krokusy. Środowe zajęcia w GOK-u

Dzieci z gminy Dobrcz wzięły udział w# warsztatach plastycznych organizowanych przez miejscowy Gminny Ośrodek Kultury w Dobrczu. W środę wykonały kolorowe krokusy,

(czytaj więcej)
30 marca 2022 0

Rozbrzmiała muzyka w regionie. III edycja konkursu pianistycznego.

W dniu 26 marca 2022 roku odbyła się III edycja Konkursu Pianistycznego# im. Kazimierz Serockiego w Solcu Kujawskim dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia pod Honorowym Patronatem Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha, organizowanego przez Stowarzyszenie ,,Edukacja Muzyczna Drogą Sukcesu’’ i współorganizowanego przez Szkołę Muzyczną I st. im. Fryderyka Chopina w Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grillowanie ruszył. O tych wskazówkach nie możesz zapomnieć!

Długi majówkowy trwa. Część z nas spędzi go# w gronie bliskich i znajomych. To czas, kiedy wyjeżdżamy m.in. na działkę. Często zabieramy ze sobą grilla, który pozwoli przygotować pyszny posiłek. Grillowanie sprawia dużo przyjemności, lecz należy pamiętać, że wykorzystujemy przy nim ogień otwarty, co niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
0

Dołącz do akcji i wywieś flagę. Świętujmy razem 2 maja!

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich do# włączania się do akcji #mojaflaga.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)