Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

08 kwietnia 2024 0

Klub Seniora Magdalenka. Ruch, śpiew i pogaduchy

Pierwsze dni po świętach minęły nam leniwie, przy kawie i pogaduchach. Ponieważ #w naszym Klubie nie lubimy za długo próżni już zaczęły się przygotowania do odwiedzin naszych młodych przyjaciół ze szkół i przedszkoli. Jak zwykle Judyta przygotowała prace, które będziemy wykonywali.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2024 0

Śniadanie Wielkanocne. Klub Seniora Magdalenka

Podczas Śniadania Wielkanocnego, które odbyło się w Klubie Seniora otrzymaliśmy# wiele serdecznych życzeń od Zastępcy Wójta Pana Sebastiana Horodeckiego, Pani Alicji Letkiewicz-Sulińskiej Sekretarz Gminy, Pani Joanny Ratkowskiej Skarbnik oraz Doroty Ścigany Kierowniczki GOPS.

(czytaj więcej)
28 marca 2024 0

Tradycyjnie i smacznie z ŚDS. Spotkanie świąteczne

Uczestnicy zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gądeczu są w różnych #przedziałach wiekowych. Różnice wieku nie przeszkadzają im jednak w tworzeniu zgodnej wspólnoty, w której każdy członek jest ważny.

(czytaj więcej)
28 marca 2024 0

Federacja Organizacji Pozarządowych. Wyjazd studyjny do Rzymu

Pani Lidia Pastuszak ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic# (po zmianie Stowarzyszenie ALA) reprezentowała Gmina Dobrcz podczas wyjazdu studyjnego do Rzymu Kujawsko - Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

(czytaj więcej)
26 marca 2024 0

Wielkanocna wizyta. Klub Seniora Magdalenka

Przed nami Święta Wielkanocne, czyli rodzinny i uroczysty czas, skłaniający do refleksji. Z tej# okazji nasi gminni Nestorzy z Klubu Seniora + w Magdalence zorganizowali odświętne śniadanie. Była okazja do rozmów, na żarty oraz pyszne jedzenie.

(czytaj więcej)
26 marca 2024 0

"Zasłużony dla Kultury Polskiej". Trzy wyróżnienia

Dnia 25 marca br. w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy podczas Komisji Edukacji, Kultury,# Sportu i Edukacji Społecznej odbyło się uroczyste wyróżnienie osób wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury z Powiatu Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
18 marca 2024 0

Klub Seniora Magdalenka. 100 lat jubilatce

Pierwszą Jubilatką marca była Zdzisia, której jeszcze raz życzymy# samych pogodnych dni i 100 życia lat w nieustającym zdrowiu.

(czytaj więcej)
12 marca 2024 0

Muzykoterapia i Dzień Kobiet. Klub Seniora Magdalenka

Dwa wydarzenia i dużo pracy rękodzielniczej, która zawsze sprawia nam przyjemność. #Uczy i rozwija pasje twórcze. Wydarzenia ubiegłego tygodnia to spotkanie usprawniające nasze ciało i zmysły oraz Dzień Kobiet.

(czytaj więcej)
12 marca 2024 0

Odznaka dla Sołtysa. Dzień Sołtysek i Sołtysów

Sołtysi z całego województwa – mamy ich 2 304 – uczestniczyli w dwóch spotkaniach# z marszałkiem Piotrem Całbeckim, podczas których odebrali odznaki podkreślające rangę i znaczenie pełnionej funkcji.

(czytaj więcej)
11 marca 2024 0

Sala wypełniona po brzegi. Pokaz kolekcji

Pokaz wiosenno - letniej kolekcji Doroty Kuźnickiej był niewątpliwie atrakcją piątkowego wieczoru w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
06 marca 2024 0

Policjanci na Turnieju Tenisa Stołowego. Promocja zawodu

Na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10, przy ulicy Śląskiej 7 w Bydgoszczy,# reprezentacja funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie uczestniczyła w towarzyskim turnieju tenisa stołowego „Ping pong w mundurze i bez munduru“. Rywalizacja była zacięta. Tym razem zwycięską drużyną okazała się reprezentacja szkoły. Impreza była też doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta wśród młodzieży.

(czytaj więcej)
05 marca 2024 0

Klub Seniora Magdalenka. Dzieła plastyczne na święta

Ostatnią Jubilatką lutego była Łucja, której życzyliśmy tego, co cenimy# najbardziej czyli 100 lat życia w zdrowiu, pogody ducha i radości życia.

(czytaj więcej)
05 marca 2024 0

Bieg "Tropem Wilczym". Bydgoscy policjanci pamiętają

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz podległych# komisariatów, wspólnie innymi służbami, dołączyli do biegu „Tropem Wilczym”, upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Pokonali w mundurach dystans 1963 metrów. Jest on odniesieniem do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak, ps. Lalek.

(czytaj więcej)
04 marca 2024 0

Dzień Kobiet w KGW Włościanki. W urodziny wystąpił kabaret

2 marca Panie z KGW Włościanki świętowały Dzień Kobiet. Wśród zaproszonych# gości byli: W-ce wójt Gminy Sebastian Horodecki, Sekretarz Gminy Alicja Letkiewicz-Sulińska, Dyrektor GOK w Dobrczu Honorata Zielińska-Szuster, sołtys Dobrcza Marzena Januszkiewicz oraz delegacja KGW z Wudzyna z przewodniczą Dorotą Smoleńską.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Spotkanie z uczniami bydgoskiego zakładu. Gośćmi profilaktycy z Policji

Bydgoscy profilaktycy odwiedzili uczniów klas liceum, o profilu mundurowym, w #Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży jakie konsekwencje niesie za sobą popełnianie czynów zabronionych oraz przybliżenie pracy policjanta.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Rok Przestępny - 29 luty. Raz na cztery lata

Rok przestępny wprowadzono w Polsce w 1582 r. i jest to zasługa papieża#Grzegorza XIII. Pochodził z rodziny kupieckiej, studiował prawo. Przyczynił się do znacznego podniesienia poziomu intelektualnego kleru w swoim czasie.. co nie było rzeczą oczywistą jakby mogło się zadawać.

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 0

Wiele atrakcji dla seniorów. Klub Seniora Magdalenka

W poniedziałek kolejna Jubilatka Anastazja obchodziła urodziny. Z tej okazji jak #zwykle przepyszny tort, odśpiewane 100 lat i oczywiście życzenia zdrowia, pogody ducha i dalszej chęci uczestnictwa w Klubie.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 0

Ostatki, Walentynki i Urodziny Jadzi. Seniorzy świętowali

Trzy wydarzenia minionego tygodnia: urodziny Jadzi, Ostatki i Walentynki. Jubilatka, #tort ze świeczkami, życzenia, toast i gromkie sto lat.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

"Bezpieczne ferie". Spotkanie z półkolonistkami w Brzozie

Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadzili# zajęcia dla półkolonistów w Świetlicy Środowiskowej w Brzozie. Przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych.

(czytaj więcej)
15 lutego 2024 0

Prezenty z dedykacją. Zapachowe mydełka od dzieci

W przeddzień Walentynek na warsztatach w Gminnym Ośrodku Kultury w #Dobrczu dzieci przygotowały różnokolorowe mydełka glicerynowe z płatkami kwiatów o wielu zapachach.

(czytaj więcej)
14 lutego 2024 0

„Ślubuję Ci miłość …”. Połowa wieku razem

W dniu 13 lutego 2024 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu# gościliśmy szczególne pary małżeńskie. Szczególne, gdyż już 50 lat wspierają się w zgodnych związkach małżeńskich.

(czytaj więcej)
0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)