Dziś mamy 29 listopada 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

15 listopada 2021 0

Dzieci robiły wozy i remizy strażackie. Konkurs plastyczny dla dzieci

W październiku 2021r. w świetlicy Szkoły Podstawowej w Wudzynie odbył się konkurs plastyczno-techniczny pt.# „Nowy wóz strażacki" oraz „Nowa remiza strażacka".

(czytaj więcej)
05 listopada 2021 0

Nie masz planów na weekend? Zobacz, jakie atrakcje zaplanowano w regionie

Koncert z okazji urodzin Ignacego Jana Paderewskiego w# Filharmonii Pomorskiej, balet na motywach baśni braci Grimm w Operze Nova, zajęcia z ceramiki i warsztaty umuzykalniające dla najmłodszych. Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez marszałkowskie instytucje kultury. W ofercie na najbliższy weekend także spektakle i spotkania poświęcone lokalnym twórcom.

(czytaj więcej)
04 listopada 2021 0

Otwarcie wystawy „Siła kobiety”. Inspiracją był film „Avatar”

Nowotwór – z taką diagnozą mierzy się każdego dnia wiele# kobiet. Ich determinacja i walka, jaką toczą na drodze do zdrowia, są niezwykłe. Dwanaście z nich, mieszkanek naszego regionu, zmagających się z chorobą nowotworową, stanęło przed obiektywem artystów Madame Miko i Marcina Urzędowskiego. Efektem współpracy jest wystawa plenerowa „Siła kobieTy”, którą wczoraj (3 listopada) przed Urzędem Marszałkowskim otworzyli marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i bohaterki sesji zdjęciowej.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Patryk Gettka zwycięzcą konkursu fotograficznego. Gratulacje!

5 października br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy odbyło się #wręczenie nagrody dla „Zdjęcia miesiąca Sierpnia 2021 Powiatu Bydgoskiego”. Organizatorem Konkursu był Wydział Promocji Kultury i Sportu. Autorem zwycięskiego zdjęcia został Pan Patryk Gettka.

(czytaj więcej)
04 października 2021 0

Znamy laureata Nagrody Literackiej Nike. Został nim Zbigniew Rokita

Znamy laureata Nagrody Literackiej Nike 2021. To# Zbigniew Rokita, autor reporterskiej książki o Górnym Śląsku „Kajś” (wyd. Czarne, 2020). Tytuł wygrał także w plebiscycie na Nagrodę Nike Czytelników.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2021 0

Astrobazy na wakacje. Odkrywanie tajemnic kosmosu

Odkrywanie tajemnic kosmosu na sierpniowym niebie to atrakcja#, jaką umożliwiają szkolne obserwatoria astronomiczne, zbudowane dzięki środkom unijnym przekazanym przez samorząd województwa. Część spośród czternastu nowoczesnych astrobaz zaprasza na obserwację gwiazd także w czasie wakacji. Dziś (12 sierpnia) wspólne podziwianie podniebnych konstelacji możliwe będzie w obiektach w Radziejowie i Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski).

(czytaj więcej)
20 lipca 2021 0

Plaża w Pieczyskach otwarta! Impreza przyciągnęła tłumy

W sobotę 17 lipca oficjalnie otwarto plażę w Pieczyskach. Na imprezę przybyło wielu mieszkańców Koronowa i okolic.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 0

Amatorzy fotografii u wojewody

Dnia 30 listopada w Urzędzie Wojewódzkim wręczono nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku”.

(czytaj więcej)
9 grudnia 2018 0

Jasełka w Dobrczu

Dnia 9 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu odbyły się Jasełka# w wykonaniu dzieci z Przedszkola Publicznego Słoneczko.

(czytaj więcej)
8 grudnia 2018 0

Magia wigilijnego stołu

Boże Narodzenie nierozerwalnie związane jest z ucztowaniem.# Przy stole nakrytym obrusem spożywamy wigilijną wieczerzę z rodziną - pojawią się wtedy tradycyjne dania, są życzenia i miła, doniosła atmosfera.

(czytaj więcej)

Jak solecczanka zdobywała Himalaje

Elżbieta Wysocka, powszechnie znana w Solcu Kujawskim działaczka, uczestniczyła w ekstremalnej wyprawie zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 0

Cudowna lampa Alladyna

Na zaproszenie Stowarzyszenia „Z potrzeby serca”, w ramach którego działa Dzienny Dom Pobytu „Senior” w Bydgoszczy, uczestnicy# Środowiskowego Domu Samopomocy w Gądeczu wzięli udział w wyjeździe do Kinoteatru. Bajka „Cudowna lampa Aladyna” przygotowana została przez aktorów – amatorów.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 0

Zabawa w Family Parku

Przedstawicielki terenowej służby społecznej Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrczu wraz z dziećmi z terenu gminy wzięły udział w zorganizowanej imprezie w bydgoskim Family Park.

(czytaj więcej)
03 listopada 2018 0
Strzelce Górne

Bal Wszystkich Świętych

Minął rok od I Balu Świętych, który został entuzjastycznie przyjęty w parafii pw. św. Stanisława Kostki przez dzieci i nie tylko dzieci. I w tym roku razem# znaleźli się rodzice chętni do przygotowania tej uroczystości. Nad wszystkimi działaniami czuwał ksiądz proboszcz oraz pani katechetka, która wystąpiła w oryginalnym przebraniu jako święta Rita.

(czytaj więcej)
02 listopada 2018 0

Jesienna feeria barw

Kto powiedział, że jesień jest szara i nudna…? Przepiękne czerwone, żółte i pomarańczowe liście zdobiące przydrożne drzewa, zachwycają nas każdego dnia.

(czytaj więcej)
01 listopada 2018 0

Zabawa jak w karnawale…

31 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu odbył się doroczny bal przebierańców z okazji święta dyni.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Wybitny ciężarowiec

Taneczne turnieje o Puchar Starosty Bydgoskiego były okazją do# wręczenia nagrody i statuetki za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Otrzymał ją Marcin Spychalski, który trenuje podnoszenie ciężarów osób niepełnosprawnych i zdobył srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.

(czytaj więcej)

Wśród takich pól przed wiekami

W Wielkopolsce pobudowali swe rezydencje słynne rody Działyńskich, Gorzeńskich, Czartoryskich. Tym szlakiem udały się członkinie Gminnej Rady Kobiet w Dobrczu na wrześniową wycieczkę.

(czytaj więcej)
13 października 2018 0

Dbają o sylwetkę i kondycję

Mieszkanki Stronna i Suponina oraz okolicznych wsi bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach fitness, które prowadzi dla nich instruktor Katarzyna Sochacka.

(czytaj więcej)
11 października 2018 0

Posadzili lipy na Alei Niepodległości

Gmina Dobrcz po raz kolejny włączyła się w obchody 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
07 października 2018 0

Gościli tancerze ziemi bydgoskiej

Ostatni weekend w Karolewie był inny jak wszystkie. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej przebywał na zgrupowaniu, korzystając z gościnności Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych, który użyczył swoich pomieszczeń.

(czytaj więcej)
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Mniej dzikich wysypisk, ale ilość śmieci na nich wzrosła lawinowo. Niepokojące dane

W 2020 r. podczas likwidacji dzikich wysypisk zebrano prawie# trzy razy więcej odpadów niż miało to miejsce rok wcześniej. Tymczasem liczba zlikwidowanych w ciągu roku miejsc, gdzie nielegalnie składowano śmieci, zmniejszyła się w latach 2019-2020 z 11 370 do 9 972. Oznacza to, że problem związany z nieprawidłowym, bezprawnym i zagrażającym środowisku unieszkodliwianiem odpadów nadal pozostaje nierozwiązany.

(czytaj więcej)