Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

02 września 2022 0

10 września Amelia Bzdawska wystąpi w MamTalent! Jej szkoła trzyma za nią „kciuki”

Niedługo, ponieważ 10 września Amelia Bzdawska, uczennica z Zespołu Szkół im.# Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu weźmie udział w programie Mam Talent, w telewizji TVN.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Lekcje zachowań nad wodą w podstawówkach. Policja odwiedziła dzieci

W minionym tygodniu mł.asp. Sandra Mindak mając na uwadze zbliżające się# wakacje omówiła niebezpieczeństwa związane z wodą, lasem, drogą oraz domem w dwóch szkołach podstawowych na terenie dwóch gmin Dobrcz i Koronowa.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

Dzieci zaśpiewały pieśni religijne. Wzięły udział szkoły z całej gminy

10 czerwca w Szkole Podstawowej w Borównie odbył się I# Międzyszkolny Przegląd Twórczości Wokalnej. Do przeglądu zgłosiło się 25 uczestników z sześciu szkół z terenu naszej Gminy Dobrcz. Były to: SP w Dobrcz, SP Kozielec, SP Kotomierz, SP Strzelce Górne, SP Wudzyn i ZS Borówno.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2022 0

Młodzież trafiła do „paki”. 16 uczniów z liceum odwiedziło zakład karny

Zakład Karny w Koronowie był miejscem wizyty 16 uczniów z# klasy policyjnej z Liceum w Sępólnie Krajeńskim.

(czytaj więcej)
27 maja 2022 0

„Nie bądź przezroczysty... bądź niebieski” – Konkurs poszerzający dzieciom wiedzę

Dzisiaj (27 maja) odbyło się wręczenie nagród za Międzyszkolny konkurs „Nie bądź przezroczysty...# bądź niebieski”. Biorące udział w tym konkursie dzieci z Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu wykonały różnorodne obrazki nawołujące do zwrócenia uwagi na problem autyzmu wśród ludzi.

(czytaj więcej)
26 maja 2022 0

Dzień Pszczoły w miejscowej podstawówce

Z okazji Dnia Pszczoły odbyły się zajęcia poświęcone tym# uroczym i pracowitym owadom, w Szkole Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu.

(czytaj więcej)
26 maja 2022 0

Dzieci na wycieczce w Bydgoszczy. Były gry i zabawy na świeżym powietrzu

Dzieci z Punktu Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w# Kozielcu wyjechały na wycieczkę do Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Spotkanie profilaktyków z uczniami. Młodzież poznała wiele rad

W środę (11.05.2022) st. sierż. Szymon Antosik oraz# Izabela Adamczak–Trzaskalska z Komisariatu Bydgoszcz – Śródmieście przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej im. Agaty Mróz mieszczącej się przy ul. Bydgoskiej 35 w Niemczu. Z uczniami klas VII i VIII poruszony został istotny temat dotyczący „Odpowiedzialności prawnej nieletnich”.

(czytaj więcej)
05 maja 2022 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska u dzieci z regionalnych szkół

W dniach 27-29 kwietnia gmina Dobrcz gościła sędzię Annę Marię Wesołowską, która w# ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 rok odbyła cykl spotkań pn. „Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży” z uczniami szkół podstawowych, z przedszkolakami, z mieszkańcami gminy oraz ze specjalistami z dziedziny prawa.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2022 0

Marszałek spotkał się ze stypendystami. Wyróżniono uczniów z powiatu

350 uczniów techników oraz 150 uczniów szkół branżowych otrzymało# w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II. Do najlepszych trafi w tym roku łącznie blisko 1,4 mln zł. Dziś (26 kwietnia) z dwudziestoma najlepszymi prymusami spotkał się marszałek Piotr Całbecki. Galę uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2022 0

Tropem zaginionych liter. Dzieci ruszyły na poszukiwania

Wielkanoc zagościła w Szkole Podstawowej im.# Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu. Z okazji świąt zorganizowano specjalne zajęcia, poświęcone tematyce Wielkiej Nocy.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2022 0

Warsztaty o rozwoju samego siebie w szkołach. Była duża frekwencja

W dniach 4-5 kwietnia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w# Dobrczu odbyły się warsztaty profilaktyczne, sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobrczu, które prowadziła Pani Anna Damazyn z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych w Warszawie.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2022 0

Dzień Gofra w podstawówce. Dzieci szykowały swoje własne łakocie

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w# Kozielcu świętowały Dzień Gofra. Dzieci przygotowały swoje własne łakocie, z bitymi śmietanami oraz kremami.

(czytaj więcej)
29 marca 2022 0

Harcerze pobiegli w rajdzie na orientację. Zajęli pierwsze miejsce

W ostatnią niedzielę grupa harcerzy z# Kozielca wzięła udział w Rajdzie na orientację w terenie.

(czytaj więcej)
15 marca 2022 0

Dzieci na seansie filmowym. Obejrzały „Skarb Mikołajka”

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w# Kozielcu wyjechały na wycieczkę do Bydgoszczy. Obejrzały w kinie „Skarb Mikołajka”, francuską komedię familijną.

(czytaj więcej)
10 marca 2022 0

Drużyna harcerska i gromada zuchów dziękują za wsparcie mieszkańców

Przy Szkole Podstawowej w Kozielcu działa gromada# zuchowa Wesołe Koziołki i drużyna harcerska Nadwiślanie. Szkoła dziękuje mieszkańcom gminy za wspieranie gromady i drużyny.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2022 0

Dzieci dały „Serdeczne kartki” kolejarzom. Zawiozły je osobiście

W ramach udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Serdeczna Karteczka w# listopadzie uczniowie Szkoły Podstawowej w Kotomierzu podziękowali kolejarzom i maszynistą za ich pracę.

(czytaj więcej)
21 grudnia 2021 0

Dzieci poznają Polskę. Wyjechały na wycieczkę do Torunia

W połowie grudnia klasy 1-3 Szkoły Podstawowej w Kozielcu pojechały na wycieczkę do# Torunia. Zwiedzili „Młyn Wiedzy”, centrum Torunia oraz Dom Legend Toruńskich.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2021 0

Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do szkoły podstawowej

Betlejemskie Światełko Pokoju rozświetliło Szkołę Podstawową im. Ligi Kobiet Polskich w# Kozielcu (gmina Dobrcz).

(czytaj więcej)
09 grudnia 2021 0

Teatralna grupa wędrowała po szkołach. Dzieci miały dużo uciechy

Z powodu troski o dobro i zdrowie dzieci Gminny Ośrodek Kultury w# Dobrczu postanowił w tym roku inaczej podejść do sprawy Mikołajek. Zamiast organizować spotkanie w sali, GOK zdecydował się na wynajęcie grupy teatralnej, która odwiedziła wszystkie szkoły podstawowe w gminie Dobrcz.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2021 0

Kolejny sukces dla uczniów. Zwyciężyli w konkursie piosenki harcerskiej

Kolejna edycja konkursu piosenki harcerskiej ”Koliber” zakończyła się zwycięstwem dla# uczniów Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu.

(czytaj więcej)
0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)