Dziś mamy 29 listopada 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

26 listopada 2021 0

Dzieci zakończyły drugi etap projektu „Gramy Zmysłami”. Jakie miały zadania?

Dzieci z Punktu przedszkolnego w# Kozielcu zgłosiły wykonanie drugiego listopadowego zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy zmysłami". Tym razem celem było wykonanie zadań związanych ze słuchem.

(czytaj więcej)
17 listopada 2021 0

„Akcja Segregacja”. Wyniki konkursu plastycznego

W dniu 16 listopada 2021 r. jury konkursu plastycznego pn. #„Akcja - Segregacja”, wybrało najlepsze prace plastyczne, nadesłane przez przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Dobrcz. Celem konkursu było wspieranie idei segregacji odpadów.

(czytaj więcej)
10 listopada 2021 0

Odpowiedzialność prawna nieletnich tematem spotkania z policjantami

Sierż. Kasjan Śmigielski i Monika Gosz z Zespołu Profilaktyki# Społecznej Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo przeprowadzili zajęcia z uczniami Szkoły Podstawowej nr 61 mieszczącej się przy ul. Kruczej 5 w Bydgoszczy. Głównym, poruszonym przez prowadzących tematem była odpowiedzialność prawna nieletnich.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

"Jesteśmy ekoaktywni". Uczono młodzież postaw proekologicznych

Wczoraj tj. 12 października w Zespole Szkół w# Dobrczu odbyło się wydarzenie pt.: EkoAktywni, którego celem było kształtowanie i popularyzacja postaw proekologicznych oraz promowanie ważności ochrony środowiska wśród dzieci i młodzieży. W wydarzeniu uczestniczyło 140 dzieci z klas czwartych i piątych, które zebrały się ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy.

(czytaj więcej)
08 października 2021 0

„Aktywna Tablica 2021”. Pomoce dydaktyczne dla uczniów

Szkoła Podstawowa w Kotomierzu zakwalifikowała się do #wsparcia finansowego w ramach Rządowego programu „Aktywna Tablica 2021”.

(czytaj więcej)
23 września 2021 0

W trosce o bezpieczeństwo uczniów. Rozmowy z policjantami

Wrześniowa akcja „Bezpieczna droga do Szkoły” zaczęła się# wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Jej celem jest edukacja uczniów oraz czuwanie nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do placówek oświatowo–wychowawczych.

(czytaj więcej)

Kręte drogi prowadzą do wiedzy

Wraz z rozpoczęciem października Anna Osak, nauczycielka matematyki, zaczęła prowadzić zajęcia# dla uczniów z klas szóstych w Szkole Podstawowej w Dobrczu.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 0
Szkoła Podstawowa w Wudzynie

„Pasuję Cię na ucznia”

W Szkole Podstawowej w Wudzynie miało miejsce uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszaków na uczniów. Uczniowie ubrani w stroje galowe i birety od samego rana niecierpliwie czekali na tę chwilę.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 0

Matura za pasem

To już trzeci miesiąc roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych Karolewo oprócz normalnego programu mają# zajęcia przygotowujące do matury, przed którą napiszą próbne egzaminy. Na zdjęciu: w trakcie zajęć przygotowujących do egzaminu z j. angielskiego.

(czytaj więcej)
07 listopada 2018 0

Kasztanowe ludziki

Tłum kasztanowych ludzików powstał w Szkole Podstawowej w Kozielcu.

(czytaj więcej)
07 listopada 2018 0

Karolewo świętowało 100-lecie niepodległej

7 listopada w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
20 października 2018 0

„Słodziaki” oraz głośne czytanie

Szkoła Podstawowa w Wudzynie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pt. „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” ogłoszonej przez sieć sklepów Biedronka.

(czytaj więcej)

Pożegnanie dyrektor Makowskiej

Tegoroczna inauguracja roku szkolnego w koronowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Wyczółkowskiego była wyjątkowa.

(czytaj więcej)
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Mniej dzikich wysypisk, ale ilość śmieci na nich wzrosła lawinowo. Niepokojące dane

W 2020 r. podczas likwidacji dzikich wysypisk zebrano prawie# trzy razy więcej odpadów niż miało to miejsce rok wcześniej. Tymczasem liczba zlikwidowanych w ciągu roku miejsc, gdzie nielegalnie składowano śmieci, zmniejszyła się w latach 2019-2020 z 11 370 do 9 972. Oznacza to, że problem związany z nieprawidłowym, bezprawnym i zagrażającym środowisku unieszkodliwianiem odpadów nadal pozostaje nierozwiązany.

(czytaj więcej)