Dziś mamy 18 maja 2022, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

13 maja 2022 0

Spotkanie profilaktyków z uczniami. Młodzież poznała wiele rad

W środę (11.05.2022) st. sierż. Szymon Antosik oraz# Izabela Adamczak–Trzaskalska z Komisariatu Bydgoszcz – Śródmieście przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej im. Agaty Mróz mieszczącej się przy ul. Bydgoskiej 35 w Niemczu. Z uczniami klas VII i VIII poruszony został istotny temat dotyczący „Odpowiedzialności prawnej nieletnich”.

(czytaj więcej)
05 maja 2022 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska u dzieci z regionalnych szkół

W dniach 27-29 kwietnia gmina Dobrcz gościła sędzię Annę Marię Wesołowską, która w# ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 rok odbyła cykl spotkań pn. „Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży” z uczniami szkół podstawowych, z przedszkolakami, z mieszkańcami gminy oraz ze specjalistami z dziedziny prawa.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2022 0

Marszałek spotkał się ze stypendystami. Wyróżniono uczniów z powiatu

350 uczniów techników oraz 150 uczniów szkół branżowych otrzymało# w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II. Do najlepszych trafi w tym roku łącznie blisko 1,4 mln zł. Dziś (26 kwietnia) z dwudziestoma najlepszymi prymusami spotkał się marszałek Piotr Całbecki. Galę uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2022 0

Tropem zaginionych liter. Dzieci ruszyły na poszukiwania

Wielkanoc zagościła w Szkole Podstawowej im.# Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu. Z okazji świąt zorganizowano specjalne zajęcia, poświęcone tematyce Wielkiej Nocy.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2022 0

Warsztaty o rozwoju samego siebie w szkołach. Była duża frekwencja

W dniach 4-5 kwietnia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w# Dobrczu odbyły się warsztaty profilaktyczne, sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobrczu, które prowadziła Pani Anna Damazyn z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych w Warszawie.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2022 0

Dzień Gofra w podstawówce. Dzieci szykowały swoje własne łakocie

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w# Kozielcu świętowały Dzień Gofra. Dzieci przygotowały swoje własne łakocie, z bitymi śmietanami oraz kremami.

(czytaj więcej)
29 marca 2022 0

Harcerze pobiegli w rajdzie na orientację. Zajęli pierwsze miejsce

W ostatnią niedzielę grupa harcerzy z# Kozielca wzięła udział w Rajdzie na orientację w terenie.

(czytaj więcej)
15 marca 2022 0

Dzieci na seansie filmowym. Obejrzały „Skarb Mikołajka”

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w# Kozielcu wyjechały na wycieczkę do Bydgoszczy. Obejrzały w kinie „Skarb Mikołajka”, francuską komedię familijną.

(czytaj więcej)
10 marca 2022 0

Drużyna harcerska i gromada zuchów dziękują za wsparcie mieszkańców

Przy Szkole Podstawowej w Kozielcu działa gromada# zuchowa Wesołe Koziołki i drużyna harcerska Nadwiślanie. Szkoła dziękuje mieszkańcom gminy za wspieranie gromady i drużyny.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2022 0

Dzieci dały „Serdeczne kartki” kolejarzom. Zawiozły je osobiście

W ramach udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Serdeczna Karteczka w# listopadzie uczniowie Szkoły Podstawowej w Kotomierzu podziękowali kolejarzom i maszynistą za ich pracę.

(czytaj więcej)
21 grudnia 2021 0

Dzieci poznają Polskę. Wyjechały na wycieczkę do Torunia

W połowie grudnia klasy 1-3 Szkoły Podstawowej w Kozielcu pojechały na wycieczkę do# Torunia. Zwiedzili „Młyn Wiedzy”, centrum Torunia oraz Dom Legend Toruńskich.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2021 0

Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do szkoły podstawowej

Betlejemskie Światełko Pokoju rozświetliło Szkołę Podstawową im. Ligi Kobiet Polskich w# Kozielcu (gmina Dobrcz).

(czytaj więcej)
09 grudnia 2021 0

Teatralna grupa wędrowała po szkołach. Dzieci miały dużo uciechy

Z powodu troski o dobro i zdrowie dzieci Gminny Ośrodek Kultury w# Dobrczu postanowił w tym roku inaczej podejść do sprawy Mikołajek. Zamiast organizować spotkanie w sali, GOK zdecydował się na wynajęcie grupy teatralnej, która odwiedziła wszystkie szkoły podstawowe w gminie Dobrcz.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2021 0

Kolejny sukces dla uczniów. Zwyciężyli w konkursie piosenki harcerskiej

Kolejna edycja konkursu piosenki harcerskiej ”Koliber” zakończyła się zwycięstwem dla# uczniów Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2021 0

Świąteczny występ mikołajkowy w szkole. Było świątecznie i śmiesznie

Aktorzy z toruńskiego teatru przybyli dzisiaj (6 grudnia) do dzieci z# Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu. Było świątecznie, dowcipnie, oraz wesoło.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2021 0

Św. Mikołaj odwiedził uczniów. Obdarował ich łakociami

Z okazji Mikołajek św. Mikołaj, myśląc o uczących się dzieciach, odwiedził# Szkołę Podstawową im. Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2021 0

Dzieci świętowały Dzień Pluszowego Misia. Były wyklejanki, tańce i zabawa

„Jestem sobie mały miś, śmieszny miś, znam się z dziećmi nie od dziś…”- Tak śpiewał Miś Uszatek z bajki dla dzieci tym samym tytule. Z tą samą piosenką rozpoczęły# dzień dzieci z Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu, świętując Dzień Pluszowego Misia.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 0

Po co jeżowi tyle igieł? Dzień jeża w podstawówce

Jak jeże zbierają zapasy na zimę? Co jedzą? Gdzie tuptają i jak tuptają? 10 listopada skorzystano z# okazji i podczas Dnia Jeża i zorganizowano w Szkole Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich zajęcia skoncentrowane na szukaniu tychże odpowiedzi.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Urodziny Kredki. Jak w podstawówce uczczono ten dzień?

Dzień Kredki, czyli święto głównego narzędzia ”pracy” przedszkolaka, zaabsorbował zajęcia w Szkole Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Dzieci uczyły się o swoich prawach. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada był międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji podopieczni Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w# Kozielcu mieli okazję się nauczyć swoich podstawowych swobód.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Dzieci zakończyły drugi etap projektu „Gramy Zmysłami”. Jakie miały zadania?

Dzieci z Punktu przedszkolnego w# Kozielcu zgłosiły wykonanie drugiego listopadowego zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy zmysłami". Tym razem celem było wykonanie zadań związanych ze słuchem.

(czytaj więcej)
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grillowanie ruszył. O tych wskazówkach nie możesz zapomnieć!

Długi majówkowy trwa. Część z nas spędzi go# w gronie bliskich i znajomych. To czas, kiedy wyjeżdżamy m.in. na działkę. Często zabieramy ze sobą grilla, który pozwoli przygotować pyszny posiłek. Grillowanie sprawia dużo przyjemności, lecz należy pamiętać, że wykorzystujemy przy nim ogień otwarty, co niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
0

Dołącz do akcji i wywieś flagę. Świętujmy razem 2 maja!

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich do# włączania się do akcji #mojaflaga.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)