Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
22 września 2022

Ogólnopolski dzień przedszkolaka! Były występy i nie tylko

fot. UG w Dobrczu

fot. UG w Dobrczu

20 października z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w# Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu została przeprowadzona akcja pn. „Bezpieczny Przedszkolak”.

Dzieci z gminnych Przedszkoli dzięki mobilnemu miasteczku ruchu drogowego uczestniczyły w scence dotyczącej zastosowania zasad bezpieczeństwa na drodze, przygotowanej przez policjantów z Komisariatu w Koronowie. Policjanci w oryginalny i dostosowany do wieku sposób zreferowali także najważniejsze zasady, które powinien stosować każdy uczestnik ruchu.

Ku uciesze najmłodszych miał miejsce również występ szczudlarzy oraz pokaz artystyczno-cyrkowy. Występy przygotowały także przedszkola – dzieci wykonywały przygotowane układy taneczne oraz śpiewały m.in. piosenki związane z bezpieczeństwem.

Każda placówka otrzymała z okazji przypadającego święta prezent w postaci chusty klanza, która często jest wykorzystywana przy zabawach animacyjnych. Z reakcji przybyłych gości wynika, że Dzień Przedszkolaka był dla nich ciekawym wydarzeniem, podczas którego dzięki przygotowanym atrakcjom, przy odrobinie zabawy można było zastosować ważny przekaz związany z bezpieczeństwem. Akcja została sfinansowana przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach działań profilaktycznych.

Materiał: UG w Dobrczu

Oceń artykuł: 6 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)