Dziś mamy 8 lutego 2023, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

06 lutego 2023 0

Podsumowanie IV Kadencji Rady. Nagrodzono działaczy z powiatu bydgoskiego!

26 stycznia br. odbyło się ostatnie posiedzenie #Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Bydgoskiego IV Kadencji (2019-2022). Podczas spotkania członkowie Rady otrzymali z rąk Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha podziękowania za aktywny udział i zaangażowanie w pracę Rady.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 0

Ostatnia umowa na S10 Bydgoszcz - Toruń. Inwestycja za niemal 340 mln zł

Podpisaliśmy czwartą umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej #S10 z Bydgoszczy do Torunia. Chodzi o pozostały, 12-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłem Toruń Zachód a węzłem Toruń Południe (A1). W toku przetargu wybraliśmy ofertę konsorcjum Rubau Polska (lider) i Poltores (partner). Wartość umowy to niemal 340 mln zł.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2023 0

Zmiany kadrowe w komendach. Czas pożegnań i podziękowań

W dniu 19.01.2023 r. po ponad 30 latach służby przyszedł# czas na pożegnanie z policyjnym mundurem. Pełniący obowiązki I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Mariusz Sobiecki odszedł wczoraj na zasłużoną emeryturę. Podziękowania złożył mu Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy oraz Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy. Była to też okazja do powierzenia obowiązków jego następcy oraz powołania na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy. W ostatnich dniach nastąpiły również zmiany na stanowiskach kierowniczych w trzech komisariatach podległych Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2023 0

Zadbali o miejski stadion. W ramach kształtowania postaw prospołecznych

Osadzeni z Zakładu Karnego w Koronowie# pod okiem funkcjonariusza Służby Więziennej w ramach kształtowania postaw prospołecznych wykonywali prace porządkowe przy stadionie miejskim w Koronowie.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2023 0

Trzeba załatać „śmieciową dziurę”. Ile trzeba dopłacić?

90 tys. zł trzeba było dopłacić za śmieci w roku 2022 z budżetu gminy Dobrcz, aby rachunek się zbilansował.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2023 0

Nowy radiowóz dla policjantów z Koronowa. Sfinansowany przez trzy gminy

Nowy oznakowany radiowóz marki Kia Ceed #wzbogaci flotę Komisariatu Policji w Koronowie. Dzięki współpracy z włodarzami trzech gmin Koronowa, Dobrcza i Sicienka pozyskano środki, które pozwoliły na zakup samochodu.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Nowy chodnik w Paulinach. Ile kosztowała budowa?

Na odcinku miejscowości Dobrcz-Pauliny został wykonany# chodnik o nawierzchni mineralno-asfaltowej, o długości 757,50 m.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Lider Czystego Powietrza. Gmina Dobrcz ponownie uhonorowana

W piątek 18.11.2022 r. w Kujawsko – Pomorskim Urzędzie# Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia tytułu Lidera „Czystego Powietrza” przedstawicielom najbardziej aktywnych gmin regionu uczestniczących w tym programie - nagrodę otrzymała także Gmina Dobrcz.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Place zabaw już z nowymi urządzeniami. Koszt inwestycji to ponad 140 tys. zł

Najmłodsi mieszkańcy gminy Dobrcz mogą# się już cieszyć nowymi urządzeniami, które zostały zamontowane na placach zabaw w miejscowościach Trzeciewiec, Trzebień i Wudzynek.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Dofinansowanie dla gminnych jednostek. 12 tys. zł dla straży pożarnej

Miło jest nam poinformować, że jednostki# Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrcza oraz Wudzyna otrzymały w tym tygodniu dofinansowanie na zakup sprzętu dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Drugi etap zakończony. Konserwacja ołtarza głównego w kościele

Zakończono II etap konserwacji ołtarza głównego w kościele# pw. Matki Bożej Królowej Polski we Włókach.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Zakończenie ważnej inwestycji. Osuwisko zabezpieczone, ul. Tucholska otwarta

23 listopada 2022r. w Koronowie wojewoda# Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w uroczystym otwarciu inwestycji dotyczącej zabezpieczenia osuwiska przy ul. Tucholskiej. Zadanie o wartości 14 mln zł zostało niemal w całości dofinansowane z rezerwy celowej budżetu państwa.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Gala Okręgowej Inspekcji Pracy w Urzędzie Wojewódzkim

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął 9 listopada udział w# gali podsumowującej konkursy i programy prewencyjne Państwowej Inspekcji Pracy w 2022 roku.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Podpisano kolejne umowy. Gmina otrzymała ponad 153 tys. zł

8 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w# Toruniu Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych wraz ze Skarbnik Gminy Dobrcz Joanną Ratkowską podpisali umowę na wykonanie operacji pn. „Budowa i modernizacja placów zabaw w Magdalence i Nekli”.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Narada dyrektorów gminnych placówek edukacyjnych. Wystąpiły dzieci

8 listopada odbyła się narada dyrektorów gminnych placówek edukacyjnych, w# której uczestniczył także Zastępca Wójta Gminy Dobrcz Sebastian Horodecki oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Dobrczu.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Młodzi druhowie mieli spotkanie. Szukali nieprzytomnego... misia

7 listopada odbyło się kolejne spotkanie pożarniczej drużyny młodzieżowej z jednostki OSP Wudzyn.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

370 tys. zł za naukę pływania. Dzieci z 60 gmin na tym korzystają

Ponad 5,5 tysiąca dzieci w naszym regionie ma szansę nauczyć się #pływać dzięki lekcjom realizowanym w ramach marszałkowskiego programu Umiem Pływać. W tym roku dofinansowanie samorządu województwa na ten cel wyniosło 370 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Co ustalono?

W poprzedni czwartek 3 listopada odbyło się# spotkanie #z przedstawicielami organizacji pozarządowych z terenu Gminy Dobrcz.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Obchody 40. rocznicy utworzenia Wojskowych Obozów Internowania

„Władze komunistyczne zgotowały dla# internowanych warunki przywodzące na myśl sowieckie łagry. W czasie ostrej zimy zatrzymani działacze musieli spać w starych, nieogrzewanych namiotach. Wielu z nich zapłaciło za to utratą zdrowia. Upamiętnienie ofiar komunistycznego terroru jest obowiązkiem niepodległej Polski” – mówił w Bydgoszczy podczas ogólnopolskich obchodów upamiętniających 40. rocznicę powstania Wojskowych Obozów Internowania wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Druhowie pełnili wartę. Upamiętnili pamięć o poległych w walce

1 listopada od 12:30 do 15:00 strażacy z #OSP Wudzyn pełnili wartę honorową przy pomniku pamięci poległych w walce z faszyzmem w latach od 1939 do 1945.

(czytaj więcej)
0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)