Dziś mamy 29 listopada 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

26 listopada 2021 0

Emerytura na konto coraz popularniejsza. Seniorzy nie boją się technologii

Coraz więcej emerytów decyduje się na# bezgotówkową wypłatę świadczenia. W województwie kujawsko-pomorskim ZUS wypłaca na konto 79 proc. świadczeń emerytalnych. Wśród osób, które niedawno przeszły na emeryturę, udział wypłat w regionie na konto to aż 88 proc.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Ponad 40 tys. na kwarantannie. Dzienny raport Covid-19.

26 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 26 735 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 421 osób zakażonych wirusem COVID-19, z czego 292 osoby miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Ukończono pierwszy etap utylizacji azbestu. Ile wyrobów usunięto?

Gmina Dobrcz informuje o zakończeniu pierwszego etapu przedsięwzięcia pn. „Unieszkodliwianie wyrobów zawierających# azbest z terenu Gminy Dobrcz” finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu i współfinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest 2021-2023” realizowanego na podstawie zawartej umowy dotacji.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Dofinansowanie dla powiatu bydgoskiego. Program „Poznaj Polskę”

Cztery szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Bydgoski, otrzymały dofinansowanie w wysokości# 16 395,00 zł na realizację wycieczek w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Kolejne SMS-y z Ministerstwa Zdrowia. Tym razem trafią do seniorów

Przez najbliższe dni osoby 50 plus, które są# w pełni zaszczepione, dostaną wiadomość SMS o możliwym wcześniejszym przyjęciu szczepienia dawką przypominającą.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Ruszyła 25. Świąteczna Zbiórka Żywności. Pomóc można stacjonarnie i online

Świąteczna Zbiórka Żywności odbywa się już# po raz 25., pod hasłem „Święta godne, a nie głodne”. W tym roku pomóc można zarówno biorąc udział w zbiórce w sklepach stacjonarnych, która odbędzie się w dniach 26-27 listopada, a także w zbiórce prowadzonej w charytatywnym sklepie online zbiorkazywnosci.pl.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Szczepienia przeciwko Covid-19 powinny być obowiązkowe?

Czwarta fala pandemii cały czas przybiera na# sile. Eksperci jednoznacznie wskazują, że najlepszym sposobem na walkę z koronawirusem są szczepienia. Powinny być obowiązkowe?

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Trzy pięciolatki marszałka. Piotr Całbecki o najważniejszych wyzwaniach

Marszałek Piotr Całbecki pełni swoją funkcję od# 15 lat. Wczoraj spotkał się z tej okazji z dziennikarzami regionalnych mediów.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Nowy sztab WOŚP w powiecie. Będzie zbierać środki dla dzieci

Na 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powstanie w Gminnym# Ośrodku Kultury Dobrcz sztab WOŚP. 30 stycznia będą zbierać środki dla potrzebujących.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

„Asystent osobisty” i „Opieka wytchnieniowa” – Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Już tylko do piątku 26 listopada br. trwa nabór wniosków dla organizacji pozarządowych w# ramach przyszłorocznej edycji programów Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami oraz Opieka wytchnieniowa. – Wspólnie możemy naprawdę poprawić jakość życia osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich. Gorąco zachęcam do składania wniosków – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Około 1,5 tys. chorych w województwie. Najnowszy raport koronawirusza

25 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 28 128 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 497 osób zakażonych wirusem COVID-19, z czego 377 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Przedostatnia tura wypłat 14. emerytury. Seniorzy otrzymali już 8,9 mld zł

W czwartek 25 listopada br. do blisko 1,7 mln emerytów i# rencistów trafi kolejne 1,9 mld zł. Do tej pory wypłacono już 8,9 mld zł. – Zdecydowana większość uprawnionych już otrzymała dodatkowe świadczenie. Nie mam wątpliwości, że jest to ważne wsparcie – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

1 grudnia rusza nowy szpital tymczasowy. Zwiększa się ilość chorych

1 grudnia w 22. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w# Ciechocinku rusza szpital tymczasowy dla pacjentów chorych na Covid-19. Szpitalem patronackim, będzie ponownie 10. Wojskowy Szpital Kliniczny w Bydgoszczy. – W tym momencie kompletowana jest kadra – mówił podczas konferencji prasowej w urzędzie wojewódzkim wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Zimowy stan gotowości w województwie. Jak przebiegają przygotowania?

Niemal 250 jednostek zadba o likwidację śliskości i# odśnieżanie jezdni w ramach zimowego utrzymania dróg (ZUD) w województwie kujawsko-pomorskim. Dysponujemy już zapasami soli oraz chlorku wapnia, które skutecznie pozwolą walczyć efektami opadów i mrozu.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Obostrzenia kluczowe w walce z pandemią? Co sądzicie na ten temat?

Prawie każdego dnia Ministerstwo Zdrowia przedstawia# mało optymistyczne dane epidemiczne. Przybywa nowych zakażeń i zgonów. Statystyki te dotyczą zarówno skali ogólnopolskiej, jak i naszego regionu. Część ekspertów wskazuje, że powinno się ponownie wprowadzić dodatkowe ograniczenia.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Zakończenie udziału w projekcie „Zaproś nas do siebie”

Gminny Ośrodek Kultury w# Dobrczu zakończył udział w programie Narodowego Centrum Kultury – „Zaproś nas do siebie".

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Prawie 30 tys. zakażeń. Dzienny raport o koronawirusie

24 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 28 380 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 460 osób zakażonych wirusem COVID-19, z czego 342 osoby miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Wręczenie nagród w dziedzinie Ekonomii Społecznej. Kilka wyróżnień w powiecie bydgoskim

Z udziałem przewodniczącej sejmiku# Elżbiety Piniewskiej, wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego, członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia, przewodniczącej sejmikowej Komisji Pracy, Pomocy Społecznej i Bezpieczeństwa Katarzyny Lubańskiej oraz przewodniczącej Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej Krystyny Żejmo-Wysockiej odbyła się w poniedziałek (22 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim ceremonia wręczenia wyróżnień, certyfikatów i tytułów w dziedzinie ekonomii społecznej.

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Spotanie PGW Wody Polskie z WIOŚ w Bydgoszczy. Ustalono zasady współpracy

W dniu 17.11.2021 r. w siedzibie WIOŚ w# Bydgoszczy odbyło się spotkanie przedstawicieli Inspekcji Ochrony Środowiska na terenie województwa kujawsko-pomorskiego z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Najwyższa wygrana w Mini Lotto. Los kupiono w powiecie bydgoskim.

Wczoraj 22 listopada padła główna wygrana Mini Lotta w# Bydgoszczy. Szczęśliwiec zabiera do domu ponad 140 tys. złotych.

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Sesja Rady Powiatu Bydgoskiego. O czym będzie mowa?

Przedstawiamy Porządek Obrad na najbliższej Sesji Rady Powiatu Bydgoskiego, która# odbędzie się 24.11.2021 r.

(czytaj więcej)
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Mniej dzikich wysypisk, ale ilość śmieci na nich wzrosła lawinowo. Niepokojące dane

W 2020 r. podczas likwidacji dzikich wysypisk zebrano prawie# trzy razy więcej odpadów niż miało to miejsce rok wcześniej. Tymczasem liczba zlikwidowanych w ciągu roku miejsc, gdzie nielegalnie składowano śmieci, zmniejszyła się w latach 2019-2020 z 11 370 do 9 972. Oznacza to, że problem związany z nieprawidłowym, bezprawnym i zagrażającym środowisku unieszkodliwianiem odpadów nadal pozostaje nierozwiązany.

(czytaj więcej)