Dziś mamy 4 lipca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

30 czerwca 2022 0

Przekazano pierwsze laptopy z grantów. Poszło na nie 512 tys. zł

28 czerwca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu wójt gminy Dobrcz Andrzej Berdych wręczył pierwsze laptopy, na# które gmina Dobrcz pozyskała środki w wysokości 512 tys. zł z projektu „Cyfrowa Gmina”.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

„Nie” dla fuzji bydgoskich szpitali. Ostatnia przedwakacyjna sesja sejmiku

Sejmik zdecydował w poniedziałek (27 czerwca) o# udzieleniu pomocy humanitarnej Obwodowi Chmielnickiemu na Ukrainie - naszym ukraińskim przyjaciołom wyślemy specjalistyczną odzież pożarniczą oraz gotowe racje żywnościowe do użycia w warunkach polowych - i przyjął stanowisko, w którym stanowczo sprzeciwia się konsolidacji bydgoskich szpitali uniwersyteckich.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Więcej inwestycji z dofinansowaniem na drogi. Pojawiły się nowe przepisy

Rada Ministrów przyjęła 28 czerwca 2022 r. projekt ustawy o# zmianie ustawy o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez Ministra Infrastruktury. Nowe przepisy pozwolą na dostosowanie zasad funkcjonowania funduszu do bieżących potrzeb w zakresie dofinansowania samorządowej infrastruktury drogowej. Ma to na celu zapewnienie jej sprawniejszego rozwoju oraz pobudzenia rozwoju transportu intermodalnego. Chodzi m.in. o rozszerzenie zakresu finansowanych zadań o budowę, przebudowę i remont dróg dla pieszych i rowerów, dróg wojewódzkich czy infrastruktury służącej skomunikowaniu terminali intermodalnych.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Około 9 mln emerytów otrzyma 14. emeryturę. Do ich rąk trafi ok. 11,4 mln zł

Już za kilka tygodni do 9 mln emerytów i rencistów trafi czternasta emerytura. Prezydent #Andrzej Duda podpisał ustawę o kolejnym w 2022 r. dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Dobry start dla każdego ucznia. 1 lipca rusza nabór wniosków

Wakacje dopiero się zaczęły, ale już za kilka dni – od 1 lipca br. – rodzice będą mogli wnioskować o# „Dobry start”, czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia. – Warto zrobić to jak najprędzej, żeby pieniądze trafiły na konta jeszcze przed 1 września. Dzięki temu powrót dzieci do szkół będzie łatwiejszy – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

30. sesja Rady Powiatu Bydgoskiego. Udzielono zarządowi absolutorium

22 czerwca podczas XXX Sesji Rady Powiatu Bydgoskiego, Zarząd Powiatu Bydgoskiego jednomyślnie otrzymał absolutorium z# tytułu wykonania budżetu za 2021 rok. Oznacza to aprobatę radnych Rady Powiatu Bydgoskiego na sesji w zakresie całorocznego wykonywania budżetu za rok 2021.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Przedłużono ul. Główną. Uroczyście przecięto czerwoną wstęgę

Podczas ostatniego weekendu czerwca odbyły się nie tylko# wydarzenia kulturalne – otwarto także nowy odcinek ulicy Głównej w Wudzynku.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Dorota Ścigany nowym kierownikiem GOPS. Złożyła śluby przed wójtem

21 czerwca 2022 roku przed wójtem gminy Dobrcz Andrzejem Berdychem uroczyste ślubowanie złożyła Pani# Dorota Ścigany – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrczu.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Dwie inwestycje w trakcie realizacji. Około 3.5 mln na kanalizacje i wodociągi

Na terenie gminy Dobrcz są realizowane dwie inwestycje, których rozpoczęcie było# możliwe dzięki dofinansowaniom ze środków zewnętrznych.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

W ramach ochrony środowiska! Budowa fotowoltaiki na dachu zakładu karnego

Na terenie Zakładu Karnego w Koronowie trwa# budowa instalacji fotowoltaicznej.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Służba więzienna spotkała się z Prison Fellowship i Bractwem więziennym

22 czerwca w Zakładzie Karnym w Koronowie odbyło się spotkanie z# przedstawicielem Prison Fellowship oraz przedstawicielami Bractwa Więziennego "Samarytania".

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Zmiany w prawie podatkowym od 1 lipca. Czego można się spodziewać?

Obniżenie stawki PIT z 17 do 12 proc., uwzględnienie składki zdrowotnej w# rozliczeniu niektórych przedsiębiorstw, likwidacja ulgi dla klasy średniej, 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku i wyższy próg dochodowy — to tylko niektóre ze zmian, jakie zaczną obowiązywać od 1 lipca w ramach ustawy Niskie Podatki.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

„Bezpieczne wakacje 2022”. Omówiono najważniejsze zadania

Zabezpieczenie wypoczynku letniego m.in. nad wodą oraz# transport zbiorowy to główne tematy dzisiejszej odprawy wojewody Mikołaja Bogdanowicza ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo mieszkańców województwa w czasie wakacyjnego odpoczynku.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Ślubowali „służyć wiernie narodowi...”. 53 nowych policjantów zaczyna szkolenia

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski przyjął# wczoraj ślubowanie od nowo przyjętych policjantów. W szeregi kujawsko-pomorskiego garnizonu wstąpiło tym razem 53 funkcjonariuszy. Wszyscy już rozpoczęli kurs podstawowy, po zakończeniu którego wrócą do rodzimych jednostek, by służyć na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

5-lecie KAS. Przedstawiciele KM PSP Bydgoszcz złożyli życzenia

21 czerwca 2022 r. odbyła się uroczysta narada z okazji Jubileuszu 5-lecia Krajowej# Administracji Skarbowej z udziałem Dyrekcji Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, Naczelników Urzędów Skarbowych i Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, a także zaproszonych Gości, z którymi na co dzień współpracuje kujawsko-pomorska KAS.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Jacek Sandomierz oznaczony przez prezydenta. Bez ochrony uratował mężczyznę z pożaru

20 czerwca Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał# odznaczenia państwowe osobom ratującym ludzkie życie i mienie. Wśród odznaczonych Medalem Za Ofiarność i Odwagę znalazł się ogn. Jacek Sandomierz na co dzień pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Laureaci Nagród Marszałka odwiedzili wójta. Rozmawiano o przyszłych planach

Z wizytą do Wójta Andrzeja Berdycha przybyli dziś Państwo Iwanowscy laureaci Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii promocja województwa.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Miejscowi laureaci nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się# 14 czerwca br. gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas uroczystości prestiżowe wyróżnienia odebrali autorzy najbardziej wartościowych przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej za lata 2020 i 2021.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Wejście na plaże za 1 zł. Uczniowie będą mieli zaniżone cenniki

Na mocy podpisanego 14 czerwca porozumienia pomiędzy Gminą Dobrcz a #Zarządem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy dzieci w wieku od 7 do 15 lat, które mieszkają na terenie naszej gminy będą mogły korzystać z wejścia na plażę w Borównie za opłatą w wysokości jednej złotówki.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Najbardziej wartościowe przedsięwzięcia wyróżnione! Marszałek wręczał nagrody

W amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się wczoraj# (14 czerwca) gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas uroczystości prestiżowe wyróżnienia odebrali autorów najbardziej wartościowych przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej za lata 2020 i 2021.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Wręczono pieniądze dla LGD. Dofinansowania pójdą na nowe projekty

20 Lokalnych Grup Działania otrzymało wczoraj (14 czerwca) umowy na# otrzymanie dofinansowania projektów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wręczył je wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

(czytaj więcej)
0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

O braciach przesiąkniętych sportem! Rozmowa z Edwardem Mikrutem

Jakiś czas temu w Koronowie odbył się X Bieg Imienia Braci Mikrutów. Byli to# oszczepnicy ze wsi Wiewiórki, którzy osiedlili się na terenach Koronowa i na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku zapisali się na kartach polskiej historii sportu. Spotkaliśmy się z synem jednego z nich – Edwardem Mikrutem, aby przypomnieć historię rodziny, która „przesiąknęła sportem”.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj jest Dzień Psa. Leśnicy radzą, jak je wyprowadzać do lasu

Dzisiaj jest Dzień Psa i z tej okazji leśnicy z# Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przypominają, co należy zrobić, aby spacer z psem po lesie był bezpieczny dla nas i naszych czworonogów.

(czytaj więcej)