Wpadka mieszkańca powiatu bydgoskiego
Wiózł papierosy bez akcyzy

fot. KWP Bydgoszcz
100 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy, gdy po pościgu zatrzymali 34-letniego kierowcę fiata doblo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
Policjanci bydgoskiej „drogówki” w minioną sobotę (13.10.18) czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących drogą krajową nr 25, sprawdzając m. in. stan trzeźwości kierujących. Tuż przed godziną 17.00 postanowili zatrzymać do kontroli kierującego fiatem doblo na łódzkich numerach rejestracyjnych.
- Mimo dawanych wyraźnych sygnałów do zatrzymania kierowca się im nie podporządkował, a wręcz przeciwnie, znacznie zwiększył prędkość. Policjanci rozpoczęli za nim pościg. Poinformowali o tym natychmiast dyżurnego, który skierował dodatkowy patrol. Mężczyzna za nic miał sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Nie zwracał również uwagi na obowiązujące przepisy drogowe, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu: m. in. jechał z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym w miejscowościach Gościeradz i Tryszczyn, wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz w miejscach niedozwolonych, jechał po powierzchni wyłączonej z ruchu, zmuszał innych uczestników ruchu do gwałtownego hamowania – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska (Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy). - Jego dalszą jazdę uniemożliwił patrol, który zablokował mu drogę z naprzeciwka oraz uszkodzenia zawieszenia powstałe w fiacie podczas ucieczki - dodaje.
Chwilę po zatrzymaniu 34-letniego kierowcy był już znany powód takiego zachowania. Okazało się, że w części bagażowej pojazdu znajdują się kartony z nielegalnym tytoniem. Było to 100 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W ten sposób mieszkaniec powiatu bydgoskiego „uszczuplił” dochody Skarbu Państwa na kwotę 113 tysięcy złotych.
34-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Następnego dnia usłyszał zarzut z kodeksu karnego dotyczący niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz z kodeksu karnego skarbowego posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
Prokurator, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.
Czytaj również
- Fiatem wjechał w drzewo. Na ulicę wybiegła zwierzyna
- Zderzenie samochodu wojskowego z peugeotem. Sprawca ukarany mandatem
- Zderzenie dwóch aut i rowerzysty. 68-latek zabrany do szpitala
- Zaczęła gwałtownie hamować i wypadła z drogi. 35-latka ukarana mandatem
- Podsumowanie świątecznego weekendu. Odnotowano 36 kolizji
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Monika, w dniu 27-07-2023 09:48:20 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!