Turniej kwalifikacyjny na ME. Puchar Beskidu w łucznictwie

16 czerwca br. odbył się Puchar Beskidu w Żywcu #w łucznictwie.

- Kądziela - Niemczewska Agata,
- Żurek Kacper,
- Czapliński Jakub,
- Siwak Karol.

Zawody te były również turniejem kwalifikacyjnym na Mistrzostwa Europy u21 i u18, w Rumunii. Niestety nikomu z naszych zawodników nie udało się na niego zakwalifikować.

Młodzieżowcy i Juniorzy zdobyli solidne wyniki do kadry narodowej na drugie półrocze 2024r. Juniorzy młodsi nabrali doświadczenia które później wykorzystają na pucharze Polski Juniorów Młodszych gdzie będą walczyć o kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży która odbędzie się w Zamościu.

W sobotę zawodnicy strzelali konkurencję 2x70 i 2x60 wśród kadetów. Nasz junior Jakub Czapliński startował na zawodach jako reprezentacja Polski, więc strzelał również miksty i drużyny.

Drużyna w składzie: Jakub Czapliński, Karol Rokita i Kacper Grzelak zajęła 3 miejsce.

Mikst w składzie: Gabriela Pośpiech i Jakub Czapliński zajął 5 miejsce.

Mikst w składzie: Siwak Karol i Bagniewska Weronika przegrali o wejście do 8 najlepszych mikstów w kategori junior młodszy co dało im miejsce w najlepszej 16.

W niedzielę zawodnicy również strzelali kwalifikacje jak i również pojedynki indywidualne:

-Karol Siwak przegrał pojedynek o wejście do 32 najlepszych juniorów młodszych 0:6, co dało mu miejsce w 64 juniorów młodszych,

-Dorota Miodowska przegrała pojedynek o wejście do najlepszej 16 seniorek 0:6 zajmując przy tym pozycję w najlepszej 32 seniorek,

-Jakub Czapliński po wygranych pojedynkach z: Bartłomiej Ostasz(6:4), Konrad Kupczak(7:3), Łukasz Patlewicz(6:2), przegrał pojedynek o wejście do finału z Karolem Rokitą(2:6), później zwyciężył pojedynek z Pawłem Ceklarzem(6:4) co dało mu 3 miejsce.

Materiał: ULKS ZRYW Dobrcz

Oceń artykuł: 27 20