Dziś mamy 22 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:
9 maja 2023

Turniej z okazji Święta Majowego. Rywalizowały cztery drużyny

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 6 maja 2023 r. na Orliku w Dobrczu odbył się po raz kolejny# „Turniej piłki nożnej z okazji Święta Majowego”. Turniej jest cykliczną imprezą dla dorosłych miłośników piłki nożnej, którzy nie biorą udziału w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez K-P ZPN.

Organizatorami turnieju byli działacze Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Dobrczu – Robert Mądry oraz Dariusz Chmielewski. Mecze sędziował sędzia Kolegium Sędziów K-P ZPN w Bydgoszczy pan Maurycy Łukawski. Opiekę medyczną zabezpieczał Maciej Kozłowski z OSP w Dobrczu. Otwarcia turnieju dokonał Zastępca Wójta Gminy Dobrcz Sebastian Horodecki, który także wręczał na zakończenie puchary oraz piłki dla wyróżnionych zawodników i drużyn za zajęcie poszczególnych miejsc. Zawodnicy w trakcie przerw między meczami mogli posilić się gorącą kiełbasą, którą na grillu tradycyjnie przygotował Stanisław Gawron.

W turnieju wystartowały 4 drużyny, w sumie około 50 zawodników, mimo nie najlepszej pogody, przy padającym cały czas deszczu. Drużyny grały systemem „każdy z każdym” 2x10 minut. Mecze były bardzo zacięte, zawodnicy walczyli ambitnie, ale z poszanowaniem zasad fair play. Wyniki przedstawiają się następująco:
1. Wisła – GLKS 3 – 0
2. Kozielec – Desafio 1 – 3
3. GLKS – Kozielec 2 – 2
4. Desafio – Wisłą 2 – 1
5. GLKS – Desafio 2 – 8
6. Kozielec – Wisłą 1 – 1

Drużyna mecze punkty bramki miejsce
DESAFIO 3 9 13 – 4 I
WISŁA 3 4 5 – 3 II
KOZIELEC 3 2 4 – 6 III
GLKS 3 1 4 – 13 IV

Na zakończenie turnieju każda drużyna otrzymała z rąk Zastępcy Wójta Gminy Dobrcz Sebastiana Horodeckiego puchar oraz piłkę. Były również indywidualne wyróżnienia (statuetki). Najstarszym uczestnikiem turnieju został Jarosław Zimerman (Desafio), najlepszym bramkarzem okazał się Artur Jędrzejak (Wisła), a najskuteczniejszym zawodnikiem Andrzej Banaś (Desafio). Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz organizatorom. Informujemy również, że kolejny turniej, tym razem poświęcony pamięci Rafała „Prezesa” Nowakowskiego odbędzie się najprawdopodobniej już pod koniec czerwca br.


Materiał: Robert Mądry (Źródło: Gmina Dobrcz)

Oceń artykuł: 6 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)