Dziś mamy 7 marca 2026, sobota, imieniny obchodzą:
10 lutego 2026

Usuwanie azbestu z gospodarstw rolnych. II edycja naboru w Dobrczu

fot. Gmina Dobrcz

fot. Gmina Dobrcz

Informujemy o naborze wniosków w Programie, który obejmuje zbieranie, transport i #unieszkodliwiane odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków gospodarstw rolnych.

Nabór dotyczy wyłącznie tych gospodarstw rolnych, które w terminie od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. złożyły wniosek i podpisały umowę o dofinansowanie wymiany pokryć dachowych z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) w ramach II naboru Działania A1.4.1 Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

W przypadku jeżeli na terenie Gminy Dobrcz będą znajdować się gospodarstwa rolne objęte wsparciem w ramach Działania A1.4.1 i zostaną przez nie złożone prawidłowe wnioski, Gmina Dobrcz zawrze umowę o dofinansowanie z WFOŚiGW w Toruniu i zorganizuje przedsięwzięcie zbierania, transportu i utylizacji odpadów zawierających azbest.

Zgłoszenia (wnioski oraz kopie umów z ARiMR wraz z załącznikami) będą przyjmowane w biurze podawczym Urzędu Gminy w Dobrczu, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16 lutego 2026 r.

Formularz wniosku dostępny tutaj.

Dodatkowe informacje w sprawie: Urząd Gminy w Dobrczu, pokój nr 8 (tel. 52 364 80 12)

materiał: Gmina Dobrcz

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Obiekt wchodzi w atmosferę ziemską. Przelot nad Polską

Centrum Operacyjne SSA POLSA informuje#, że obiekt COSMOS 1812 o masie 1585 kg (NORAD: 17295, COSPAR: 1987-003A), wyniesiony w 14.01.1987 roku z kosmodromu w Plesiecku, ponownie wchodzi w atmosferę ziemską.

(czytaj więcej)
0

Kolosy na drogach. Największe transporty nienormatywne

Przewozy nienormatywne to jedna z najbardziej spektakularnych #operacji logistycznych. Zanim ponadgabarytowy ładunek ruszy w trasę, konieczne jest uzgodnienie każdego etapu takiego transportu - wybór odpowiedniego pojazdu, którym zostanie przewieziony, uzyskanie specjalnego zezwolenia, a nawet ewentualny demontaż infrastruktury drogowej.

(czytaj więcej)
0

Sukces żołnierzy. Wysoki poziom wyszkolenia

Żołnierze 83 batalionu lekkiej piechoty z #Grudziądza (pododdział 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej) udowodnili wysoki poziom wyszkolenia na arenie międzynarodowej. Reprezentanci kujawsko-pomorskich terytorialsów ukończyli prestiżowe zawody „Blue Nail”, organizowane przez duńską Gwardię Narodową (Hjemmeværnet).

(czytaj więcej)
0

Rocznica zamordowania ppłk. Cieplińskiego. Mija 75 lat

1 marca 2026 r. przypada 75. rocznica zamordowania #ppłk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”, prezesa IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, oraz jego sześciu współpracowników: Adama Lazarowicza, Mieczysława Kawalca, Józefa Rzepki, Franciszka Błażeja, Józefa Batorego i Karola Chmiela.

(czytaj więcej)