Dziś mamy 21 stycznia 2026, środa, imieniny obchodzą:
21 stycznia 2026

„Kręci mnie bezpieczeństwo w zimie". Działania profilaktyczne w Myślęcinku

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zapraszają uczniów, ale również #wszystkich zainteresowanych mieszkańców Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego do udziału w przedsięwzięciu profilaktyczno-edukacyjnym „Kręci mnie bezpieczeństwo w zimie”. Wydarzenie realizowane jest we współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie. Będzie to doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy oraz poznania zasad reagowania w sytuacji zagrożenia.

Spotkanie odbędzie się w przyszły wtorek (27.01.2026) w godzinach 11:00–13:00 na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku – „Plaża przy Górce”. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości na temat bezpiecznego zachowania podczas zimowego wypoczynku, w szczególności w rejonach zbiorników wodnych oraz na zamarzniętych akwenach.

W programie przewidziano między innymi pokazy ratownictwa prowadzone przez służby działające na wodzie, a także konkursy o tematyce bezpieczeństwa. Dla uczestników zaplanowano również ognisko.

Wydarzenie realizowane jest we współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie.

Zgłoszenia do udziału przyjmowane są do 23.01.2026 roku pod numerem telefonu +47 751 57 74. Zachęcamy do udziału i przypominamy, że wiedza oraz odpowiedzialne zachowanie są kluczowe dla bezpiecznego spędzania czasu zimą.

materiał: sierż. szt. Jakub Skrzypek

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jedno z najlepszych miejsc na regenerację. Wykorzystaj ten czas

Drzewa przyprószone śniegiem, cisza i #spokój - słychać jedynie skrzypienie śniegu pod butami - zima w lesie ma swój bajkowy urok.

(czytaj więcej)
0

"Demokracja" po sowiecku. Dzień manipulacji i terroru

79 lat temu Polacy tłumnie wzięli udział w #powszechnym głosowaniu do sejmu. 19 stycznia 1947 r. nie zapisał się jednak w naszej historii jako święto demokracji, a jako dzień manipulacji i terroru, stając się jednym z mitów założycielskich tzw. Polski Ludowej.

(czytaj więcej)
0

Jaki jest zasięg internetu w Polsce. Przygotowano raport

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło kolejną edycję# raportu „Polska w zasięgu stacjonarnego dostępu do internetu”, prezentującą dane aktualne na koniec czwartego kwartału 2025 r. Publikacja jest kompleksowym źródłem informacji o stanie infrastruktury szerokopasmowej w Polsce. Obejmuje cały kraj, z podziałem na województwa oraz jednostki samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

"Królowa Twojego ogrodu". Pamiętaj o dokarmianiu ptaków

Zimą nie zapominamy dokarmianiu# ptaków. Na osiedlach, w miejskich blokowiskach czy w zaciszu przydomowych ogrodów widać wywieszone słoniny czy napełnione karmniki.

(czytaj więcej)