Dziś mamy 9 maja 2025, piątek, imieniny obchodzą:
22 maja 2023

Bezpieczne wakacje. Niebieski tydzień w podbydgoskim Czarżu

fot. pow.

fot. pow.

Szereg spotkań profilaktycznych miał miejsce w Zespole Szkół w Czarżu.# Policjanci zapoznawali najmłodszych z tematami bezpieczeństwa podczas wakacji na wsi, w mieście, w górach i nad morzem. Ponadto, mundurowi radzili co zrobić ze zwierzętami domowymi w czasie, kiedy udajemy się na wypoczynek.

W ubiegłym tygodniu w dniach odbyły się spotkania profilaktyczne w Zespole Szkół w Czarżu, gmina Dąbrowa Chełmińska dotyczące "Bezpiecznych wakacji". Podkomisarz Monika Złotowska oraz Katarzyna Rzepińska z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z fordońskiego komisariatu wraz z dzielnicowym gminy Dąbrowa Chełmińska młodszym aspirantem Dawidem Kumkowskim, rozmawiali z uczniami na temat bezpiecznego spędzania wakacji na wsi, w mieście, górach oraz nad morzem.

Podczas jednych z zajęć dzieci odwiedził gad z gatunku agamy wraz z opiekunem. Przy tej okazji mundurowi omówili z najmłodszymi, jak należy postępować z własnymi zwierzętami podczas wakacji. Policjanci mówili o tym, że nie można na okres wakacyjnych wyjazdów pozbywać się z domu psów, kotów i innych zwierząt, co często ma miejsce w tym okresie, a zapewnić im opiekę.
W ramach "Niebieskiego tygodnia" ogłoszono konkurs plastyczny dla uczniów pod tytułem "Bezpieczne wakacje". W ostatni dzień spotkania wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie wręczono nagrody w postaci kart podarunkowych ufundowanych przez Urząd Gminy Dąbrowa Chełmińska. Tego dnia również na boisku szkolnym dla wszystkich uczniów, czekała niespodzianka.

Dzięki uprzejmości wolontariuszy z Grupy Ratownictwa Medycznego Polskiego Czerwonego Krzyża dzieci odwiedzili opiekunowie wraz psami ratowniczymi, a także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarżu. Uczestnicy mogli obejrzeć radiowóz policyjny, wóz strażacki, a także posłuchać o tym, jak zachować się podczas kontaktu z obcym psem oraz o pracy zwierząt w Policji i innych służbach.

Materiał: Katarzyna Rzepińska / Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologi

Oceń artykuł: 16 23

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)