Dziś mamy 9 maja 2025, piątek, imieniny obchodzą:
31 marca 2023

Kolejne medale dla uczniów z Dobrcza. Mistrzostwa Powiatu za nami

fot. Gmina Dobrcz

fot. Gmina Dobrcz

Wczoraj tj. 29.03.2023r w hali OSiR w Solcu Kujawskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w Koszykówce Chłopców rocznika 2008-2009.

Do Solca Kujawskiego przyjechało sześć reprezentacji- mistrzów poszczególnych gmin powiatu bydgoskiego: SP Nowa Wieś Wielka, SP Dobrcz, SP Osielsko, SP Strzelewo, SP nr 4 Solec Kujawski i SP nr 1 Koronowo. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy.

W grupie A bezkonkurencyjną drużyną była reprezentacja SP w Dobrczu , która w pierwszym meczu zwyciężyła z SP Strzelewo 9 : 6 , a w drugim z SP nr 1 Koronowo 21 : 6. W drugiej grupie najlepszym zespołem okazało się SP Osielsko przed SP Nowa Wieś Wielka . W pierwszym półfinale tych zawodów chłopcy z Dobrcza zwyciężyli zespół z Nowej Wsi Wielkiej 14:9, dzięki czemu mogli cieszyć się awansem do finału soleckiego turnieju. W drugim półfinale zespół z Osielska bez większych problemów pokonał SP Strzelewo.

W finale Mistrzostw Powiatu Bydgoskiego znalazły się dwie niepokonane dotąd drużyny: SP Dobrcz i SP Osielsko. Początek meczu zapowiadał wyrównane spotkanie i tak też było w pierwszej połowie. Niestety drugą część spotkania zdominowali chłopcy z Osielska, którzy ostatecznie triumfowali w meczu finałowym 20-8.

Kolejność końcowa zawodów: 1m. –SP Osielsko, 2m.- SP Dobrcz, 3m- SP Nowa Wieś Wielka, 4m.- SP Strzelewo, 5m. –SP nr 1 Koronowo , 6m.- SP nr 4 Solec Kujawski.
Serdecznie gratulujemy!

Reprezentacja SP Dobrcz: Robert Szczypiorski, Maciej Guz, Mateusz Smoliński, Wiktor Finc, Bartosz Warczak, Adrian Sitarek, Patryk Wolszczak, Dominik Chabowski, Mateusz Papke, Wiktor Sinko, Hubert Strzyżewski. Drużyną opiekują się : Paweł Michałowski i Mariusz Modry.

Autor: Paweł Michałowski

Źródło: Gmina  Dobrcz

Oceń artykuł: 28 36

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)