Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:
08 września 2023

Nowoczesny sprzęt dla policjantów. Uroczyste przekazanie urządzeń

fot. pow.

fot. pow.

Komisariat Policji w Koronowie wzbogacił się o 5 nowoczesnych# urządzeń w tym dwa procesowe Alcosensory i trzy Dragery 5000 do prowadzenia badań przesiewowych. Wszystko dzięki uprzejmości władz samorządowych Gmin Koronowo, Dobrcz i Sicienko, które po raz kolejny doposażyły koronowską jednostkę Policji.

Burmistrz Koronowa Pan Patryk Mikołajewski, Wójt Gminy Dobrcz Pan Andrzej Berdych oraz Wójt Gminy Sicienko Pan Piotr Chudzyński na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Koronowie mł. insp. Tomasza Meyze przekazali 5 nowoczesnych urządzeń – dwa Alcosensory i trzy Dragery 5000, które już są wykorzystywane przez policjantów w czasie służby.
Wyposażone w nowy sprzęt zostały patrole, które na co dzień pełnią służbę głównie na terenach wiejskich i oddalone są od komisariatu nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Otrzymany sprzęt umożliwi wykonanie kompleksowego badania stanu trzeźwości na miejscu interwencji, bez konieczności zjazdu do jednostki.

Urządzenia będą wykorzystywane również w ramach wzmożonych działań na drogach „Trzeźwy poranek" czy „Alkohol i narkotyki" oraz w czasie imprez masowych i umożliwią w krótkim czasie przebadanie wielu osób.

autor: mł.asp. Sandra Mindak / Komisariat Policji w Koronowie

Oceń artykuł: 9 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)