Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:
14 września 2022

Rowerem przez gminę. Rodziny wsiadły na jednoślady

fot. UG w Dobrczu

fot. UG w Dobrczu

Przyjemnie i z korzyścią dla zdrowia, tak bawiliśmy się podczas sobotniego Rodzinnego Rajdu Rowerowego na trasie Kozielec-Suponin.

Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych przejazd udało się przeprowadzić przy zaskakująco wysokiej frekwencji - najmłodszy uczestnik rajdu miał 4 lata! Przejazd rozpoczął się o godz. 11:00 słowem wstępnym Wójta Gminy Dobrcz Andrzeja Berdycha oraz Kierownika Rewiru Dzielnicowych st. asp. Sebastiana Lewandowskiego. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Koronowie, którzy w policyjnym radiowozie poprowadzili peleton, natomiast na trasie kierowanie ruchem zapewnili strażacy z OSP Suponin. Na mecie na wszystkich czekała woda, zdrowe przekąski, medale i dyplomy oraz poczęstunek przygotowany przez mieszkanki Suponina. Ponadto po zakończeniu części rowerowej odbyły się także inne sportowe aktywności m.in. zajęcia fitness, rowerowy quiz, animacje dla dzieci, a wieczorem koncert z pokazem świateł. Jeszcze raz dziękujemy uczestnikom, Policjantom z Komisariatu Policji w Koronowie, Pani Sołtys Suponina Marzenie Żmudzie-Czekaj, strażakom z OSP Suponin, Pani Dyrektor SP w Kozielcu Agnieszce Senskiej-Szala, druhowi Jarosławowi Różańskiemu i harcerzom z SP w Kozielcu oraz wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia.Wydarzenie zorganizowano w ramach zadania „Dobrcz dobry wybór!” – organizacja wydarzeń i wydanie publikacji promocyjnych gminy”, realizowanego dzięki pozyskanemu wsparciu w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, objętego Programem Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

Materiał: UG w Dobrczu

Oceń artykuł: 0 0
udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)