Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
14 września 2022

Rowerem przez gminę. Rodziny wsiadły na jednoślady

fot. UG w Dobrczu

fot. UG w Dobrczu

Przyjemnie i z korzyścią dla zdrowia, tak bawiliśmy się podczas sobotniego Rodzinnego Rajdu Rowerowego na trasie Kozielec-Suponin.

Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych przejazd udało się przeprowadzić przy zaskakująco wysokiej frekwencji - najmłodszy uczestnik rajdu miał 4 lata! Przejazd rozpoczął się o godz. 11:00 słowem wstępnym Wójta Gminy Dobrcz Andrzeja Berdycha oraz Kierownika Rewiru Dzielnicowych st. asp. Sebastiana Lewandowskiego. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Koronowie, którzy w policyjnym radiowozie poprowadzili peleton, natomiast na trasie kierowanie ruchem zapewnili strażacy z OSP Suponin. Na mecie na wszystkich czekała woda, zdrowe przekąski, medale i dyplomy oraz poczęstunek przygotowany przez mieszkanki Suponina. Ponadto po zakończeniu części rowerowej odbyły się także inne sportowe aktywności m.in. zajęcia fitness, rowerowy quiz, animacje dla dzieci, a wieczorem koncert z pokazem świateł. Jeszcze raz dziękujemy uczestnikom, Policjantom z Komisariatu Policji w Koronowie, Pani Sołtys Suponina Marzenie Żmudzie-Czekaj, strażakom z OSP Suponin, Pani Dyrektor SP w Kozielcu Agnieszce Senskiej-Szala, druhowi Jarosławowi Różańskiemu i harcerzom z SP w Kozielcu oraz wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia.Wydarzenie zorganizowano w ramach zadania „Dobrcz dobry wybór!” – organizacja wydarzeń i wydanie publikacji promocyjnych gminy”, realizowanego dzięki pozyskanemu wsparciu w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, objętego Programem Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

Materiał: UG w Dobrczu

Oceń artykuł: 8 7
udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)