Szkolenie Nieetatowego Pododdziału Policji. Bezpieczeństwo podczas imprez

fot. KMP Bydgoszcz
I Kompania Nieetatowego Pododdziału# Policji (NPP) z bydgoskiej komendy miejskiej wzięła udział w ćwiczeniach, które odbyły się na pasie startowym dla samolotów usytuowanym na terenie kompleksu leśnego w Kowalewie, gm. Szubin. Celem szkolenia było przypomnienie policjantom zasad działania w pododdziałach zwartych, w strukturach drużyn i plutonów, przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu oraz doskonalenie ich umiejętności w tym zakresie.
Nieetatowe Pododdziały Policji to jednostki powołane w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas zgromadzeń, demonstracji, zabezpieczania marszów oraz imprez sportowych. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapobieganie zamieszkom oraz zapewnienie porządku publicznego. NPP to jednostki, które są wyszkolone w zakresie działań w pododdziale zwartym oraz posługiwania się sprzętem specjalistycznym. Formacja ta składa się z funkcjonariuszy, pełniących na co dzień służbę w komisariatach, przede wszystkim w pionie prewencji.
Wczoraj (06.03.2025) na pasie startowym dla samolotów usytuowanym na terenie kompleksu leśnego w Kowalewie policjanci, zgrupowani w ramach Nieetatowego Pododdziału Policji, przez kilka godzin, ćwiczyli szyki policyjne i współdziałanie w pododdziałach zwartych. Takie szkolenia odbywają się systematycznie i mają na celu jak najlepsze przygotowanie funkcjonariuszy do udziału w zabezpieczeniach różnego rodzaju imprez masowych. Policjanci muszą być przygotowani na wszelkie sytuacje, do jakich może dojść na zamkniętych obiektach sportowych. Odgrywanie scenariuszy miało odzwierciedlić rzeczywiste działania podczas prowadzenia policyjnej interwencji.
Zajęcia przyczyniły się do podniesienia poziomu umiejętności mundurowych oraz zwiększenia ich gotowości do szybkiej i skutecznej interwencji w sytuacjach wymagających zastosowania działań ofensywnych. W ćwiczeniach brały udział plutony złożone z funkcjonariuszy z komisariatów policji bydgoskiego Śródmieścia, Szwederowa, Wyżyn, Błonia oraz Fordonu. Szkolenie odbyło się pod nadzorem policjantów z bydgoskiego oddziału prewencji, którzy jako instruktorzy, przekazali kolegom z komisariatów cenne wskazówki podczas tego typu ćwiczeń.
autor: kom. Lidia Kowalska / KMP Bydgoszcz
Galeria






Czytaj również
- Areszt za usiłowanie zabójstwa. Kilkukrotne dźgnął nożem dwie osoby
- Kierowcę oślepiło słońce. Doprowadził do kolizji trzech pojazdów
- Pożar renault. Spaliła się komora silnika oraz wnętrze pojazdu
- Zderzenie dwóch osobówek. Jedna osoba zabrana do szpitala
- Pożar samochodu dostawczego. Doszło do samozapłonu na S10
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!