Dziś mamy 19 marca 2025, środa, imieniny obchodzą:
14 lutego 2025

Hasła promujące bezpieczeństwo. Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSP Dobrcz

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrczu

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrczu

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych,# szkoła w Dobrczu obchodziła Dzień Bezpiecznego Internetu. Tradycyjnie tego dnia obowiązywał strój kowbojski, ponieważ w Internecie jest jak na dzikim zachodzie.
Powinniśmy czuwać nad bezpieczeństwem, aby nie spotkały nas niemiłe niespodzianki. Przebranie kowbojskie nawiązywało do niebezpieczeństw i zagrożeń czyhających w Internecie. Uczniowie klas młodszych w tym roku wraz z wychowawcami przygotowywali i prezentowali hasła promujące bezpieczeństwo w sieci. Prezentacja haseł odbyła się podczas okolicznościowego apelu w hali sportowej. Poniżej hasła przygotowane przez naszych uczniów:
 
• Kl. „0” a - Hejtowanie nie jest cool!
• Kl. „0”b - Klikaj z głową, baw się miło, by w sieci bezpiecznie było!
• Kl. 1a - Bądź rozsądny i rozważny, by Cię lubił każdy!
• Kl. 1b - Przeglądaj tylko bezpieczne strony! Uważaj na dziwne linki i ikony!
• Kl. 2a - Bądź uważny i ostrożny, bo Internet bywa groźny. Nie zapominaj o tym, bo możesz mieć kłopoty.
• Kl. 2b - Zasady Internetu znamy i je przestrzegamy!
• Kl. 3a - W Internecie nie hejtuję i się dobrze zachowuję!
• Kl. 3b - Nie hejtujcie w sieci, bo są też tam dzieci!
 
Każda klasa została nagrodzona symbolicznym dyplomem i upominkami w formie „Aktywnej torby” zachęcającej dzieci do aktywności fizycznej.
 
W klasach starszych odbyły się warsztaty o zagrożeniach i szansach Internetu. Uczniowie uczyli się jak utworzyć bezpieczne hasła, co powinno nas niepokoić, gdzie szukać pomocy, co robić, aby nie stać się niewolnikiem sieci. Jednocześnie uczniowie wskazywali jak inaczej można ciekawie i pożytecznie spędzać czas wolny, aby sieć nam służyła , a nie nas zniewalała . Wystrój szkoły także zachęcał do bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Podstawowe informacje o bezpieczeństwie pojawiły się na gazetce, zostały rozwieszone w szkole wskazówki, z których warto skorzystać, aby być wolnym, zdrowym, szczęśliwym i bezpiecznym.
 
Materiały i nagrody, które trafiły do naszych dzieci zostały sfinansowane ze środków Wójta Gminy Dobrcz w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.
 
Organizatorzy:
 
  • Magdalena Jabłońska
  • Elżbieta Tobolewska
  • Emilia Sadowska
  • Oliwia Ptak
 
materiał: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrczu
Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Mama 4 plus. Od marca wzrost wysokości świadczenia

Na koniec 2024 roku w całym kraju# „matczyną emeryturę” z ZUS-u pobierało 59,6 tys. osób, a w województwie kujawsko-pomorskim – ponad 4,1 tys. Maksymalna wysokość tego świadczenia odpowiada gwarantowanej minimalnej kwocie emerytury, która od marca wynosi 1878,91 zł brutto

(czytaj więcej)
0

Planowana likwidacja zakładu. Rynek pracy w regionie czeka załamanie?

Z inicjatywy marszałka Piotra #Całbeckiego zarząd województwa wnosi dziś (17 marca) pod obrady sejmiku projekt stanowiska, apelującego do władz państwa o podjęcie natychmiastowych działań na rzecz uratowania przed likwidacją należącego do firmy Qemetica Soda Polska zakładu chemicznego w Janikowie w powiecie inowrocławskim. Zagrożonych zwolnieniami grupowymi jest kilkuset pracowników fabryki sody, a być może także kilka tysięcy zatrudnionych w przedsiębiorstwach kooperujących, co oznaczałoby załamanie rynku pracy w tym rejonie.

(czytaj więcej)
0

Szkolenie sapera. Pola minowe oraz wysadzenie

W dniach 3-7 marca br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej zrealizowało ostatni etap szkolenia ukierunkowany dla nowych instruktorów w grupie inżynieryjno-saperskiej. W kursie udział wzięło kilkunastu żołnierzy z różnych Brygad Obrony Terytorialnej, którzy po jego zakończeniu powrócą do macierzystych jednostek gdzie będą odpowiadać za wyszkolenie kolejnych saperów.

(czytaj więcej)