Pomoc dla powodzian. "Udajemy się w miejsca, gdzie czas stanął"

fot. Diecezja Bydgoskafot. Diecezja Bydgoska
„Żołnierze nie tylko wykonują zadania, ale mają empatyczne spojrzenie# na krzywdę, która dotknęła tak wielu ludzi na południu Polski poprzez tragedię powodzi” – mówi ks. por. Marek Januchowski.
Kapelan z żołnierzami 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, parafianami bydgoskiej wspólnoty św. Faustyny Kowalskiej, gdzie jest proboszczem, przy zaangażowaniu 83 Batalionu Lekkiej Piechoty w Grudziądzu, przygotowali ogromną pomoc dla powodzian.
Zbiórka artykułów żywnościowych, chemicznych, a także gospodarstwa domowego prowadzona była zaledwie przez kilka dni. – Ofiarność osób przeszła nasze oczekiwania. Dary dostarczyliśmy na tereny dotknięte kataklizmem, a precyzyjniej, do samego Kłodzka – mówi ks. porucznik Januchowski.
Przy wielkim zaangażowaniu żołnierzy przeprowadzono sortowanie, segregację i przygotowanie darów, a na miejscu usuwanie worków z piaskiem, które uchroniły mieszkańców Wrocławia przed powodzią. – Tak było od rana do późnego wieczora – dodał.
Proboszcz wspólnoty św. Faustyny Kowalskiej w Bydgoszczy podzielił się ze swoimi parafianami tym, co przeżył zaledwie kilkaset kilometrów dalej. „W tym miejscu chcę dotknąć również historii kochanych serc, które na zaproszenie do pomocy w parafii oraz wielu innych miejscach naszej diecezji, ofiarowały to, co miały najcenniejszego, czyli kawałek siebie, tym, co dzisiaj nic nie mają. Centrum stacjonowania jest Wrocław. Kłodzko – to tam zawozimy wraz z żołnierzami dary, które są przyjmowane z ogromnym wzruszeniem. Udajemy się w miejsca, gdzie czas stanął, a tam pozostaje nam milczeć i pomagać, bez ustanku. Nikt tu nie liczy czasu, oddaje każdą chwilę. Nie powiem, że jest lekko. Powiem, że trudno i ciężko, ale co tam, robimy to dla innych, tak trzeba. Jak się czujemy? Zmęczeni, ale szczęśliwi. Bo życie poświęcone dla innych daje prawdziwe szczęście” – napisał żołnierz w koloratce.
Nadesłał: ks. por. Marek Januchowski
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
























Czytaj również
- Dom stanął w płomieniach. Rodzina potrzebuje pomocy przy odbudowie
- Policyjni "wywiadowcy" w roli Mikołaja. Obdarowali wieloosobową rodzinę
- Kolejny tir z darami wyruszył w drogę. Z pomocą powodzianom
- VIII Światowy Dzień Ubogich. Pielgrzymka osób bezdomnych
- 24. edycja Szlachetnej Paczki. Od dzisiaj można zostać darczyńcą
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!