Dziś mamy 25 kwietnia 2025, piątek, imieniny obchodzą:
18 marca 2025

Projekt z ZUS dla uczniów. Ogłoszono konkurs plastyczny

fot. ZUS

fot. ZUS

Uczniowie szkół podstawowych, którzy #przystąpili do „Projektu z ZUS" mogą wziąć udział w konkursie na najlepszą pracę, która przedstawi dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Do wygrania są atrakcyjne nagrody. I etap konkursu odbędzie się już 21 marca.

Pozostało niewiele czasu na przygotowanie pracy konkursowej w ramach „Projektu z ZUS”. Prace mogą mieć formę plakatu, komiksu lub filmu i powinny odpowiadać na pytanie, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Uczestnicy konkursu mogą je wykonać samodzielnie, w parach lub w małych grupach (do 5 osób). Do 21 marca komisje szkolne wybiorą najlepsze prace, które następnie zostaną przesłane do komisji wojewódzkich do 4 kwietnia. Zwycięskie projekty powalczą w etapie ogólnopolskim. Na zwycięzców etapu centralnego czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Najlepsze prace prezentowane są także na stronie internetowej ZUS-u, w zakładce Edukacja - informuje Krystyna Michałek, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

Do „Projektu z ZUS” można przystąpić przez cały rok, niezależnie od tego, czy uczniowie zdecydują się wziąć udział w konkursie. W ramach tego projektu odbywa się jedna lekcja, podczas której uczniowie mają okazję poznać podstawy obowiązującego systemu ubezpieczeń społecznych, a także prawa i obowiązki ubezpieczonych, płatników oraz świadczeniobiorców. Uczestnicy dowiadują się również, na jakie świadczenia mogą liczyć osoby objęte ubezpieczeniem. Młodzież, zainspirowana lekcją na temat ubezpieczeń społecznych, chętnie przystępuje do konkursu na najlepszą pracę, w której przedstawia, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne.

ZUS przygotował dla nauczycieli materiały, które ułatwią realizację przedsięwzięcia. Nauczyciele mogą liczyć na wsparcie merytoryczne oraz szkolenia. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz „Projektu z ZUS” można uzyskać:

• w oddziale ZUS w Bydgoszczy – Joanna Karsznia, tel. 502 007 721,
e-mail: joanna.karsznia@zus.pl,
• w oddziale ZUS w Toruniu – Sylwia Bratkowska-Gburek, tel. 502 009 961,
e-mail: sylwia.bratkowska-gburek@zus.pl.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć pod linkiem:

https://www.zus.pl/edukacja/szkoly-podstawowe/projekt-z-zus/materialy.

materiał: Krystyna Michałek regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)