Szybka reakcja i okazane serce. Trwa zbiórka pomocy rzeczowej

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
W miejscowościach, w których poziom wody# opadł trwają prace porządkowe. Wśród najpotrzebniejszych rzeczy jest obecnie sprzęt do sprzątania – łopaty, miotły, chemia gospodarcza oraz osuszacze, myjki ciśnieniowe i pompy, a także artykuły szkolne. Na miejscu pracują nasi wodniacy. 25 września do Lewina Brzeskiego dotarli ochotnicy Wdeckiego WOPR.
Na potrzeby zbiórki pieniężnej z przeznaczeniem na wsparcie dla powodzian samorządowe Stowarzyszenie Salutaris uruchomiło specjalne subkonto bankowe. Na koncie jest już ponad 33 tysiące złotych, kolejne pieniądze zapowiedzieli członkowie Salutaris.
Numer konta 16 1020 5011 0000 9502 0319 0386
- Dziękuję mieszkańcom za szybką reakcję i okazane serce! Jestem dumny, że jako region po raz kolejny stajemy na wysokości zadania. Wasze zaangażowanie to realna pomoc dla tych, którzy stracili dorobek życia – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. – Priorytetem jest teraz usuwanie skutków powodzi, dlatego zachęcam do włączenia się w zbiórkę pieniędzy, które pozwolą zakupić niezbędne narzędzia. Każda złotówka ma znaczenie!
Trwa zbiórka pomocy rzeczowej. Wśród najpotrzebniejszych rzeczy są teraz także artykuły szkolne – bloki, zeszyty, kredki, farby.
Lokalizacje punktów:
Księgodzielnia Kopernikańska przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego, plac Teatralny 2 w Toruniu
- budynek Elany ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 w Toruniu
- budynek siedziby Urzędu w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 9
- budynek siedziby Urzędu we Włocławku, ul. Bechiego 2
- budynek WORD w Grudziądzu, ul. Waryńskiego 4
- budynek WORD, oddział w Inowrocławiu, ul. Orłowska 48
Zorganizowane przez samorząd województwa wsparcie rzeczowe trafiło już do Wrocławia, Opola, Paczkowa i Głuchołazów. Łącznie wysłaliśmy już siedem transportów darów, kolejne są w trakcie przygotowania.
Samorządy lokalne mogą dostarczać zebrane dary bezpośrednio do naszych magazynów w Przysieku i Złejwsi Wielkiej (oba w powiecie toruńskim). W celu ustalenia szczegółów prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 607 191 702.
Mieszkańcy regionu, którzy chcieliby wesprzeć pracujących na miejscu w usuwaniu skutków powodzi i pomóc przy odbudowie budynków i infrastruktury mogą zgłaszać swoją gotowość na adres pomocpowodzianom@kujawsko-pomorskie.pl.
Do transportu przygotowujemy sześć mobilnych domków typu holenderskiego, które w przyszłym tygodniu zostaną dostarczone na południe kraju.
Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Galeria










Czytaj również
- Dom stanął w płomieniach. Rodzina potrzebuje pomocy przy odbudowie
- Policyjni "wywiadowcy" w roli Mikołaja. Obdarowali wieloosobową rodzinę
- Kolejny tir z darami wyruszył w drogę. Z pomocą powodzianom
- VIII Światowy Dzień Ubogich. Pielgrzymka osób bezdomnych
- 24. edycja Szlachetnej Paczki. Od dzisiaj można zostać darczyńcą
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!