Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
14 czerwca 2024

Akcja "Bezpieczny poranek". Poprawa bezpieczeństwa

fot. Gmina Dobrcz

fot. Gmina Dobrcz

Wójt Gminy Dobrcz, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz# Komisariat Policji w Koronowie pragną poinformować o zbliżającej się Akcji Profilaktycznej "Bezpieczny Poranek".

Akcja ta odbędzie się na terenie gminy Dobrcz i ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez kontrole trzeźwości kierowców.

Cele Akcji:

- Poprawa bezpieczeństwa drogowego: Patrol ma na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców, co przyczyni się do zmniejszenia liczby wypadków.

- Edukacja i świadomość: Akcja ma również wymiar edukacyjny, mający na celu uświadomienie kierowcom konsekwencji prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Przebieg Akcji:

- Patrole trzeźwości: Na terenie gminy Dobrcz będą odbędą się kontrole trzeźwości kierowców. W skład każdego patrolu będzie wchodzić policjant oraz przedstawiciel Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

- Podarunki dla trzeźwych kierowców: Każdy kierowca, który pomyślnie przejdzie kontrolę trzeźwości, otrzyma mały upominek ufundowany przez Wójta Gminy Dobrcz. Jest to forma podziękowania za odpowiedzialne zachowanie na drodze.

Materiał: Gmina Dobrcz

Oceń artykuł: 12 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)