Piknik Naukowy KMO. "Każdy może być odkrywcą"
fot. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dobrczu
W przepięknej scenerii Młynów Rothera w Bydgoszczy nasza szkoła, a dokładniej Koło #Młodego Odkrywcy Przyrodomaniacy zaprezentowało swoją działalność.
Podczas seminarium pokazaliśmy naszą Ekopracownię i przeprowadzone doświadczenia oraz projekty. Następnie na 3 piętrze wspólnie z klasą 4b zachęcaliśmy uczestników pikniku do doświadczania.
Na naszym stanowisku odwiedzający mogli poznać tajniki elektrowni wiatrowej, robotyki, użyć pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu "Ekopracownia - zielone serce szkoły" i zrobić ciecz superlepką - slime.
Udział w pikniku pozwolił uczniom rozwijać swoje zainteresowania, przełamać strach przed wystąpieniami i oczywiście zaprezentować osiągnięcia i potencjał naszej szkoły.
Opiekun koła Agnieszka Wojna.
Materiał: Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dobrczu
Galeria
Czytaj również
- Bezpieczeństwo podczas ferii. Wizyta ratowników i funkcjonariuszy w szkole
- Warsztaty szkolne z policjantami. Tematem negatywne zjawisko hejtu
- Niezwykły dzień w Starostwie. Wizyta uczniów XIII LO w Bydgoszczy
- Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce siatkowej. W ramach Licealiady
- Turniej Sportowo - Obronny. Na szczycie podium XII Liceum z Bydgoszczy
Dodaj komentarz
Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)Kolejne rodzaje dokumentów tożsamości. Czym różnią się od siebie?
Dokumenty tożsamości, które musisz znać! #Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia, czym są mDowód, e-dowód, dowód osobisty, dowód cyfrowy i elektroniczny.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!