Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:
29 maja 2024

Konkurs przyrodniczo - ekologiczny. "Miłośnicy Zielonej Ziemi"

fot. Gmina Dobrcz

fot. Gmina Dobrcz

24 maja 2024r.(piątek) w naszej szkole odbył się konkurs przyrodniczo - ekologiczny# „Miłośnicy Zielonej Ziemi”. Uczestniczyły w nim cztery szkoły podstawowe z gminy Dobrcz. Konkurs przyrodniczo - ekologiczny odbył się w ZS w Borównie.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas III i IV tworząc czteroosobowe zespoły. Tematyka obejmowała zagadnienia związane z ochroną środowiska na naszej planecie-Ziemi, a w szczególności dominowała problematyka związana z wodą i powietrzem.

Najogólniej mówiąc były to zagadnienia ekologiczne. Konkurs składał się z testu jednokrotnego wyboru i 10 zadań praktycznych: wykreślanek, rebusów i rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt charakterystycznych dla środowiska wodnego.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyli uczniowie ze SP w Strzelcach Górnych, drugie miejsce przypadło ZSP w Dobrczu, III ZS w Borównie, a IV SP w Kozielcu.

Naszą szkołę reprezentowali : Anna Zbikowska, Julia Bartman, Emilia Siupa i Lena Wiśniewska. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni za swój wysiłek przez Wójta Gminy Dobrcz Pana Rafała Modlisza.

Nagrody ufundował Urząd Gminy Dobrcz.

Materiał: : Zuzanna Rywolt

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)