Dziś mamy 13 sierpnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:
01 lipca 2022

Dzisiaj jest Dzień Psa. Leśnicy radzą, jak je wyprowadzać do lasu

fot. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu

fot. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu

Dzisiaj jest Dzień Psa i z tej okazji leśnicy z# Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przypominają, co należy zrobić, aby spacer z psem po lesie był bezpieczny dla nas i naszych czworonogów.
  • Pies zawsze powinien być prowadzony na smyczy. Dzięki temu nie zabłądzi w lesie, nie ucieknie w pogoni za zwierzyną i nie sprowadzi na siebie i na nas niebezpieczeństwa w postaci np. rozzłoszczonej lochy dzika.
  • Pies powinien mieć przypięty do obroży adresownik z naszym numerem telefonu, ponieważ  kiedy się przestraszy, może nam uciec - łatwiej będzie nas odnaleźć właściciela
  • Na spacer do lasu powinniśmy zabrać wodę dla psa i pojemnik, z którego będzie mógł się napić,
  • Po powrocie z lasu powinniśmy dokładnie obejrzeć nie tylko siebie, ale również psa, czy nie ma kleszczy. Niestety dla niego też mogą okazać się niebezpieczne.

Pamiętajcie o tym, by dbać o swojego psa i poświęcać mu odpowiednio dużo czasu, nie tylko od święta.

Materiał: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)