Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
14 czerwca 2024

"Marsz Duński" w Czechach. Reprezentacja Polskiej Policji

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

W dniach 7 - 8 czerwca 2024 roku odbył się Marsz Duński organizowany przez# Stowarzyszenie IPA w malowniczej miejscowości Hranice na terenie Czech.

Policjanci ze śródmiejskiego komisariatu, wraz z przełożonymi, stanęli na wysokości zadania, pokonując trudne trasy i reprezentując Polską Policję w tym prestiżowym wydarzeniu.

W tym roku policjanci z Bydgoskiego Śródmieścia podjęli się nie lada wyzwania. W ciągu 24 godzin wzięli udział w dwóch Marszach. Jeden odbył się w nocy, gdzie mieli do pokonania 20 km w górskich terenach, następnie, po kilku godzinach snu, przystąpili do kolejnego, w ramach którego przeszli 16 kilometrów. Oczywiście mając na plecach obciążenie o wadze minimum 10 kilogramów.

To niezwykle ciężkie zadanie wymagało od nich wytrzymałości fizycznej, determinacji i silnej woli. Podjęli się go:

- podkom. Mateusz Gdaniec,
- sierż szt. Gracjan Deręgowski,
- sierż. szt. Kamil Skorzewski,
- asp. Szt. Michał Kaczorowski,
- st. sierż. Łukasz Szmajda,
- st. asp. Patryk Lewicki,
- mł. asp. Krzysztof Wojciechowski,
- st. sierż. Kamil Kurdelski,
- asp. sztab. Izabella Born,
- st. asp. Jacek Mierzwa,
- asp. sztab. Mariusz Rzyduch,
- mł. asp. Tomasz Rusek,
- st. asp. Dominika Frelich,
- st. asp. Łukasz Ratajczak,
- st. sierż. Jan Kuczkowski,
- st. sierż. Wojciech Drobienko,
- st. post. Justyna Wesołowska,
- st. post. Dawid Naparło.

Wydarzenie przyciągnęło mundurowych z całej Europy, w tym z Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier, Litwy, Austrii i Niemiec. Wszyscy oni zmierzyli się z wyzwaniem trudnej trasy, niekorzystnych warunków pogodowych oraz licznych wzniesień na trasie. Mimo tych przeciwności, bydgoscy policjanci dotarli do mety w doskonałej kondycji, zdobywając certyfikat potwierdzający ich udział i ukończenie marszu.

Ciekawym aspektem udziału śródmiejskich policjantów w Marszu Duńskim była wymiana wiedzy i doświadczeń z innymi funkcjonariuszami. Przed i po samym marszu, nasi policjanci mieli okazję spotkać się z kolegami z innych krajów i dzielić się swoimi doświadczeniami z pracy w służbach mundurowych. Podczas tych spotkań, nie tylko wymieniali się wiedzą i najlepszymi praktykami, ale także wręczali sobie upominki, stanowiące symboliczne gesty przyjaźni i wsparcia.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 45 46

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)