Nie przegap terminu. Złóż wniosek o 800 plus

fot. ZUS
Od 1 czerwca rozpoczął się kolejny roczny okres wypłaty świadczenia z programu# „Rodzina 800 plus”. Wciąż wielu rodziców nie dopełniła jednak formalności i nie złożyła jeszcze wniosków o świadczenie na nowy okres. Warto się pospieszyć i dokumenty złożyć jeszcze w czerwcu. Dzięki temu wypłaty 800 plus można się spodziewać najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem za czerwiec i lipiec.
Już od 1 lutego rodzice i opiekunowie składają wnioski o 800 plus na okres świadczeniowy, który rozpoczął się 1 czerwca br. i potrwa do 31 maja 2025 r. W województwie kujawsko-pomorskim tylko do 6 czerwca do ZUS-u wpłynęło ok. 212,7 tys. takich wniosków, w całym kraju niemal
4,1 mln. Duża część uprawnionych nie złożyła jeszcze wniosków o świadczenie. W skali całego kraju wniosków o świadczenie nie złożono na około 100 tys. dzieci- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko - pomorskiego.
Czasu na przekazanie formularza jest coraz mniej. Termin mija 30 czerwca. Jeśli rodzic spóźni się
i złoży wniosek o 800 plus po 30 czerwca, to nie otrzyma już wyrównania od czerwca. Świadczenie będzie przyznane od miesiąca złożenia dokumentów, czyli wniosek złożony w lipcu będzie oznaczał wypłatę świadczenia od lipca. Wyjątek stanowią rodzice nowo narodzonych dzieci, którzy na złożenie dokumentów mają trzy miesiące od narodzenia dziecka – dodaje rzeczniczka.
Jak sprawdzić, czy złożyliśmy wniosek?
Jeśli rodzic bądź opiekun dziecka nie jest pewny, czy złożył wniosek o 800 plus na nowy okres bez względu na to, jakim kanałem przekazał formularz, może to sprawdzić logując się na PUE ZUS.
W zakładce "Rodzina 800+" w oknie "Szczegóły Twoich wniosków’’ może sprawdzić nie tylko czy wniosek wpłynął do ZUS-u, ale także, jaki jest stan obsługi tego wniosku, np. że jest w trakcje obsługi bądź świadczenie zostało przyznane.
Co ważne klientowi, który nie miał dotychczas konta na PUE ZUS, a złożył wniosek o świadczenie wychowawcze przez bankowość elektroniczną bądź za pośrednictwem portalu Emp@tia, ZUS założył konto na PUE automatycznie. W takiej sytuacji, aby zalogować się na to konto, należy użyć danych do logowania, które zostały wysłane na adres e-mailowy wskazany we wniosku o 800 plus.
Świadczenie 800 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Pieniądze są przekazywane wyłącznie w formie bezgotówkowej na rachunek bankowy.
Krystyna Michałek
regionalny rzecznik prasowy ZUS
w województwie kujawsko - pomorskim
Materiał: ZUS
Czytaj również
- Uwaga mieszkańcy! Zmiany w organizacji ruchu
- Majówka z gminą Sicienko. Gwiazdą wieczoru Sławomir
- Kiermasz oraz warsztaty wielkanocne. Serdecznie zapraszamy na wydarzenia!
- Zmiany w programie czyste powietrze. Zapraszamy na spotkanie informacyjne
- Turniej Piłkarski GRYF Sicienko CUP. Sportowy Dzień Dziecka
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!